d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Topic O Literaturze Fantasy #3 > Kolejny Repost.
Prev1175176177178179205Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Jan 20 2015 11:24pm
Quote (Phrarr @ Jan 20 2015 10:49pm)
Trylogia Zdrajcy też cienizna czy w miarę spoko?
Chociaż czytając Uczennicę Maga na początku to Gildia Magów wydała mi się średnia, a wręcz momentami nudna.


Nie marnuj zycia na trudi :)
Member
Posts: 27,898
Joined: Sep 2 2008
Gold: 295,440.29
Jan 21 2015 05:11am
Quote (Phrarr @ Jan 20 2015 10:49pm)
Trylogia Zdrajcy też cienizna czy w miarę spoko?
Chociaż czytając Uczennicę Maga na początku to Gildia Magów wydała mi się średnia, a wręcz momentami nudna.


Imo jest bardzo słaba, wstyd się przyznać ale przebrnąłem cudem przez jeden tom, a na początku drugiego stanowczo darowałem sobie Trudi. Naprawdę nie warto tracić czasu na nią, jest tyle dużo lepszych książek do przeczytania...
np:
Imię wiatru
Skrytobójca
Pan lodowego ogrodu
Achaja (dalej Pomnik cesarzowej Achai - gorsze, ale daje radę - właśnie czytam tom 3)
Wiedźmin

Wszytko w podobnym klimacie, ale o 3 klasy lepsze.


A jak już troszkę tego przerobisz, to zapraszam do prawdziwych wymiataczy:
Hyperion (jak ktoś lubi troszkę SF)
Kroniki czarnej kompani
Mazowszańska księga poległych (mój nr1 ofc)




Member
Posts: 23,497
Joined: Jun 19 2005
Gold: 28,575.00
Jan 21 2015 06:05am
Quote (Rave_PL @ 20 Jan 2015 23:35)
BUMP
Skończyłem zbiór opowiadań "Barbarzyńcy". Bez szału. Jutro zdecyduje za co sie zabrac nastepnego, pod warunkiem ze przyjdzie mi paczke z nowa ksiazka.

Co do 52 books challenge u mnie
3/52 :)


U mnie 8/52, może jakby to było 100 books challenge, to byłby challenge :P Chociaż akurat na fantasy ostatnio nie mam czasu.
Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
Jan 21 2015 07:16am
Imo troche glupie sa takie challenge. Pewnie zeby nadgonic potem sie siega po krotkie ksiazeczki albo ogolem czyta sie po lebkach.
Zreszta wystarczy wziac sie za jakas gruba sage i zamiecione. Chyba ze ktos nie ma zajecia zadnego :d
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Jan 21 2015 09:26am
Wlasnie odebralem Ysabel od Kaya z poczty, w drodze jest jeszcze kolrjny Gaiman :)
Quote (RoGH @ Jan 21 2015 12:05pm)
U mnie 8/52, może jakby to było 100 books challenge, to byłby challenge :P Chociaż akurat na fantasy ostatnio nie mam czasu.


To ja sie ciesz z 3, a ty skubancu jeden masz juz 8 :D dla mbie te 50-70 str dziennie to ostatnimi czasy duzo w cholere..
Quote (iridius @ Jan 21 2015 11:11am)
Imo jest bardzo słaba, wstyd się przyznać ale przebrnąłem cudem przez jeden tom, a na początku drugiego stanowczo darowałem sobie Trudi. Naprawdę nie warto tracić czasu na nią, jest tyle dużo lepszych książek do przeczytania... 
np:
Imię wiatru
Skrytobójca
Pan lodowego ogrodu
Achaja  (dalej Pomnik cesarzowej Achai - gorsze, ale daje radę - właśnie czytam tom 3) 
Wiedźmin

Wszytko w podobnym klimacie, ale o 3 klasy lepsze.


A jak już troszkę tego przerobisz, to zapraszam do prawdziwych wymiataczy: 
Hyperion (jak ktoś lubi troszkę SF)
Kroniki czarnej kompani
Mazowszańska księga poległych (mój nr1 ofc)


Pod wiekszoscia moge sie smailo podpisac :)
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Jan 26 2015 02:20pm
Ysabel łyknięta. Kay to jednak kawał magicznego skurwysyna. Z byle prostej powiesci potrafi zrobic hicior, ale zadzwiajacy jest ten poziom smutku w kazdej jego ksiazce, nawet w tych prostszych, mlodziezowych.
Ogolnie jak ktos jeszcze nie czytał nic od Kaya to nadrabiać.
4/52
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Feb 3 2015 11:19am
"Czarna Kompania" zaliczona. Rzeczywiscie trudno nie odnalezc powielania stylu i czesci schematów przez Eriksona w Malazanskiej. Sama książka bardzo dobra, o dziwo lekka (w przeciwieństwie do Malazu), napisana w takim troche specyficznym stylu. Pewnie wiecej bede wiedział po następnej części, ale na chwile obecną mustbe dla każdego fana fantasy. Pora na "Cień w Ukryciu"
5/52
Member
Posts: 50,971
Joined: Jul 17 2010
Gold: 608.48
Feb 7 2015 05:05pm
wow
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Feb 10 2015 03:31am
W zwiazku, ze koncza mi sie powoli tytuly na półce (no została jeszcze Trudi i Diablo: Zakon, ale to ostateczność :D), a przycisnelo mnie w tym miesiacu lekko z hajsem wpadlem na pomysl, zeby zasiegnac po "klasyke" gatunku.

6 zł + przesyłka. Będzie 3-4 dniowy ubaw! :D
Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
Feb 10 2015 09:40am
Quote (Rave_PL @ 10 Feb 2015 11:31)
W zwiazku, ze koncza mi sie powoli tytuly na półce (no została jeszcze Trudi i Diablo: Zakon, ale to ostateczność :D), a przycisnelo mnie w tym miesiacu lekko z hajsem wpadlem na pomysl, zeby zasiegnac po "klasyke" gatunku.
http://i57.tinypic.com/4i06.jpg
6 zł + przesyłka. Będzie 3-4 dniowy ubaw! :D


nigdy nie czytalem ale kiedys na pewno siegne chociaz po 1 tom. mysle ze moze byc smieszne :P

ja niedawno skonczylem Metro 2033 i bardzo polecam. naprawde fajnie wykreowany swiat
aktualnie zaczalem tom 4 Diuny, na pewno troche mi sie z tym zejdzie bo powoli sie czyta
troszke odjechalem z fantasy na sci-fi, mila odmiana
Go Back To Polska Topic List
Prev1175176177178179205Next
Add Reply New Topic New Poll