d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Bieganie > Temat Oficjalny.
Prev1170171172173174468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 8,833
Joined: Apr 3 2013
Gold: 133.00
Warn: 30%
May 18 2013 04:30am
Jak dlugo trenowaliscie zanim zaczeliscie biegac po 10 km bez przerwy?

Quote (myl0rd @ 18 May 2013 12:06)
Jest coś takiego w necie co pozwala ustalić sobie trasę przed biegiem? Chciałbym sobie przykładowo sprawdzić ile będzie miała trasa, którą sobie stworzyłem "w głowie".


Mapy google. Zaznaczasz start i koniec i wybierz pieszo.

This post was edited by Atanok on May 18 2013 04:31am
Member
Posts: 17,162
Joined: May 2 2006
Gold: 21,979.00
May 18 2013 04:35am
Quote (Atanok @ 18 May 2013 11:30)
Jak dlugo trenowaliscie zanim zaczeliscie biegac po 10 km bez przerwy?



Mapy google. Zaznaczasz start i koniec i wybierz pieszo.


na google jest gówno, nigdy nie pokazuje takiej trasy jaką bym chciał, omija parki, z reguły wybiera trasę zaraz przy ulicy

znalazłem już fajną stronkę gdzie planowanie jest idealne
Member
Posts: 46,443
Joined: Oct 6 2007
Gold: 2,864.40
May 18 2013 04:38am
Quote (myl0rd @ 18 May 2013 12:06)
Jest coś takiego w necie co pozwala ustalić sobie trasę przed biegiem? Chciałbym sobie przykładowo sprawdzić ile będzie miała trasa, którą sobie stworzyłem "w głowie".


Spróbuj w endomondo, na stronce, może się da :)

Quote (Atanok @ 18 May 2013 12:30)
Jak dlugo trenowaliscie zanim zaczeliscie biegac po 10 km bez przerwy?


Historia mojego życia. W ostatnie wakacje postanowiłem w końcu coś zrobić z kondycją i wyszedłem pobiegać. Nie zdziwiłem się, że po paru minutach miałem zgona, chciało mi się rzygać niemalże. Wziąłem się za taki program, gdzie celem było bieganie bez przerwy przez 30 minut. Polegał on na łączeniu biegania z marszem, treningi 3 razy w tygodniu. Pierwszy etap to było 1 minuta biegu, 5 marszu, tak bodajże 5 razy. Po każdym z tych 1-minutowych cykli byłem spocony i zadyszany. Jednak jakoś musiałem zacząć. Było mi wstyd, trochę głupio, bo to trochę low biec minutę, a potem maszerować 5. No ale zacisnąłem zęby i ukończyłem cały kurs, bez żadnych odstępstw. Potem mi się wakacje skończyły i jakoś olałem bieganie. Zimą nie miałem motywacji wyjść, ciągle jakieś wymówki. W końcu się ruszyłem i zrobiłem 16 minut biegu nonstop. Sprawdziłem wg rozpiski treningu (biegaj 40 minut) i zacząłem znowu biegać, wypadało chyba 2x 15 min biegu. Kilka, kilkanaście biegań zimą i znowu trochę ustałem. Potem znowu zacząłem na wiosnę, a od końca marca regularnie biegam. Najpierw było ~5 km, biegałem tak kilka, kilkanaście razy. Potem Rafał (anywayACID) wymusił na mnie, żebym poszedł przebiec 10 km. Myślałem, że 2-krotnie dłuższy dystans to przesada, ale się udało. Od tego czasu robię po 10 km, a nawet więcej, ostatnio było 15.
Member
Posts: 4,297
Joined: Dec 12 2005
Gold: 0.00
May 18 2013 05:05am
Quote (myl0rd @ May 18 2013 11:06am)
Jest coś takiego w necie co pozwala ustalić sobie trasę przed biegiem? Chciałbym sobie przykładowo sprawdzić ile będzie miała trasa, którą sobie stworzyłem "w głowie".


W Endomondo tak jak Grigo napisał, da się na bank. Dajesz tak: nowy trening--> wyznacz trasę nowego treningu, i tam sobie rysujesz że tak powiem :)
Member
Posts: 19,437
Joined: Sep 4 2005
Gold: 1.00
May 18 2013 05:23am
Wróciłem, biegałem sobie po lesie kabackim, dokładnej odległości nie znam (cóż endomondo padło) coś około 11,5-12km później na chwilę do dziewczyny pobiegłem i powrót do domu około 2km, więc w sumie 14km zrobiłem.
Member
Posts: 46,443
Joined: Oct 6 2007
Gold: 2,864.40
May 18 2013 06:56am
Ja zaraz wybijam na rower scoutować jutrzejszą trasę :D

e/ Bobek, zaspamowałeś mi newsy na endomondo tymi aktywnościami :D

This post was edited by Grigo on May 18 2013 06:59am
Member
Posts: 46,443
Joined: Oct 6 2007
Gold: 2,864.40
May 18 2013 09:38am
Wróciłem ze zwiadu. Trasa byłaby bajeczna, bo poza miastem, łąki, lasek... ALE; gdzieś na 3-cim kilometrze przebiega przez jakieś pobojowisko, jakby tam bombę zrzucili, fragmenty porozrzucanych budynków, pozostałości budynków, tony śmieci, jakieś wielkie ognisko na środku zadupia, brak żywej duszy, smród. Nie wiem, może jakiś obóz bezdomnych, strach się bać. Do tego 2-krotnie mnie niemalże zaatakowały psy ludojady. Kurwa, powinni wieszać tych ludzi co kupują sobie jakieś pitbulle, a potem z nimi pomykają po ścieżkach rowerowych, parkach bez smyczy i bez kagańca. Jednak to nie miejsce do biegania, pozostaje mi standardowa trasa wokół stawu, przynajmniej na razie.
Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
May 18 2013 10:07am
przyszly dzis sennheisery pmx 685i, graja i trzymaja sie ucha po prostu swietnie
jedyny minus to pilot do rozmow dziala tylko na iphonach :/

This post was edited by cOr on May 18 2013 10:08am
Member
Posts: 17,162
Joined: May 2 2006
Gold: 21,979.00
May 18 2013 11:08am
jakie armbandy na telefon polecacie do biegania?

wiem, że znajdę w google, ale może znacie jakieś dobre, sprawdzone już przez Was
Member
Posts: 4,297
Joined: Dec 12 2005
Gold: 0.00
May 18 2013 01:05pm
Quote (myl0rd @ May 18 2013 06:08pm)
jakie armbandy na telefon polecacie do biegania?

wiem, że znajdę w google, ale może znacie jakieś dobre, sprawdzone już przez Was


Ja posiadam taką:) http://www.decathlon.pl/opaska-na-rami-na-smartphone-id_8200357.html
Sprawdza się elegancko. Tylko musisz sobie dopasować do rozmiaru telefonu.
Go Back To Polska Topic List
Prev1170171172173174468Next
Add Reply New Topic New Poll