d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Topic O Literaturze Fantasy #3 > Kolejny Repost.
Prev1169170171172173205Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 7,865
Joined: Oct 29 2007
Gold: 34.47
Oct 3 2014 07:04am
Połknąłem przez wakacje całą Pieśń Lodu i Ognia [to, co wyszło oczywko]. Jednak duży propsik dla Martina, ale niestety nie potrafię już teraz tknąć serialu, nie jestem w stanie go oglądać. : D
Member
Posts: 32,747
Joined: Feb 9 2009
Gold: 39,091.10
Nov 9 2014 07:34am
ostatnio przeczytalem Of blood and honour Chrisa Metzena i jestem zachwycony, dawno nie czytalo mi sie tak przyjemnie, polecam

This post was edited by Xploosiv on Nov 9 2014 07:35am
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Nov 9 2014 08:17am
Quote (Xploosiv @ Nov 9 2014 01:34pm)
ostatnio przeczytalem Of blood and honour Chrisa Metzena i jestem zachwycony, dawno nie czytalo mi sie tak przyjemnie, polecam


serio az tak zajarales sie ksiazka z serii warcraft?
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Nov 13 2014 12:59pm
Karmazynowa Gwardia za mną. Warto chyba napisać pare zdań.
Książki jak każda z świata MKP bardzo trafily w moje upodobania. Esslemont nie odstaje za bardzo do Eriksona, jest może troche bardziej surowy i militarny niż ten pierwsze.
Ktoś pytał o to, w którym momencie można zacząć czytać te książki względem głównego cyklu Malazu - jedynym rozsądnym wyjściem jest zaczęcie po przeczytaniu Myta Ogarów, czyli 8 części. W innym przypadku można za bardzo sobie przyspoilerować bądź pewnych wątków nie zrozumieć.
Jako, że skończyłem w/w i kolejną książkę stanowiącą przerywnik dla fantasy (Rok 1984) pora na domknięcie cyklu:

Swoją drogą mam ostatnio szczęście do ***. Dwa tomy Karmazynowej dorwałem jako używane za sumy rzędu 10 zł + przesyłka. Te na powyższym zdjęciu (wydają się być nowe) w sumie za 17 zł z darmową przesyłką o_O
Member
Posts: 32,747
Joined: Feb 9 2009
Gold: 39,091.10
Nov 16 2014 01:26pm
Quote (Rave_PL @ 9 Nov 2014 15:17)
serio az tak zajarales sie ksiazka z serii warcraft?


co jest zlego w ksiazkach warcrafta? no tak, lepiej sie jarac drizzt do kurvenem xd
/e; lekki updejt, na dniach przeczytalem the last guardian i byla dosc slabo napisana, ale niektore elementy byly nawet wciagajace, np wizje khadgara lub *zdrada* garony

This post was edited by Xploosiv on Nov 16 2014 01:34pm
Member
Posts: 8,453
Joined: Mar 25 2013
Gold: 0.00
Warn: 80%
Dec 8 2014 09:06am
Fanom Malazańskiej polecam Kroniki Czarnej Kompanii, całkiem w pytkę.
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Dec 8 2014 09:35am
Dzisiaj kończe ostatnią książkę z świata Malazu - Męty Końca Śmiechu.
Tymczasem skończyłem "Noc Noży". Kapitalna książka. Aż boli dupa, że więcej tego nie wyszło.

Quote (Xploosiv @ Nov 16 2014 07:26pm)
co jest zlego w ksiazkach warcrafta? no tak, lepiej sie jarac drizzt do kurvenem xd
/e; lekki updejt, na dniach przeczytalem the last guardian i byla dosc slabo napisana, ale niektore elementy byly nawet wciagajace, np wizje khadgara lub *zdrada* garony


warcraft i drizzt to jeden poziom, z lekkim wskazaniem jednak na Salvatore'a. przeczytalem 2 ksiazki z serii warcrafta i byly beznadziejnie slabe, stad moje zdziwienie.
/e:chociaz nie, jak sie zastanowie to jednak Salvatore jest o level wyzej niz to co czytalem z warcrafta.

Quote (TardekTJK @ Dec 8 2014 03:06pm)
Fanom Malazańskiej polecam Kroniki Czarnej Kompanii, całkiem w pytkę.


nastepny cykl w kolejce jak tylko pokoncze to co mi zalega na polkach :)

This post was edited by Rave_PL on Dec 8 2014 09:36am
Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
Dec 8 2014 09:51am
dzis prawdopodobnie skoncze ksiazke ktora aktualnie czytam i przyznam ze moj rozbrat z fantasy trwa juz chyba zbyt dlugo

nie chce wchodzic w jakis nowy wielotomowy swiat ale sprawdzilbym cos nowego

jak komus sie chce to zarzuccie jakims tytulem pojedynczym, zeby nie byl wielotomowy

http://lubimyczytac.pl/polka/2200554/przeczytane/lista/1 - to juz czytaned
Member
Posts: 8,453
Joined: Mar 25 2013
Gold: 0.00
Warn: 80%
Dec 8 2014 09:53am
Quote (cOr @ 8 Dec 2014 16:51)
dzis prawdopodobnie skoncze ksiazke ktora aktualnie czytam i przyznam ze moj rozbrat z fantasy trwa juz chyba zbyt dlugo

nie chce wchodzic w jakis nowy wielotomowy swiat ale sprawdzilbym cos nowego

jak komus sie chce to zarzuccie jakims tytulem pojedynczym, zeby nie byl  wielotomowy

http://lubimyczytac.pl/polka/2200554/przeczytane/lista/1 - to juz czytaned


Trzytomowa Lewa Ręka Boga. Nie są to opasłe tomiszcza, trzy książki odpowiadają objętością może jednej Pieśni Lodu i Ognia.
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Dec 8 2014 09:55am
Quote (cOr @ Dec 8 2014 03:51pm)
dzis prawdopodobnie skoncze ksiazke ktora aktualnie czytam i przyznam ze moj rozbrat z fantasy trwa juz chyba zbyt dlugo

nie chce wchodzic w jakis nowy wielotomowy swiat ale sprawdzilbym cos nowego

jak komus sie chce to zarzuccie jakims tytulem pojedynczym, zeby nie byl  wielotomowy

http://lubimyczytac.pl/polka/2200554/przeczytane/lista/1 - to juz czytaned


Czytałeś coś od Kaya? ewentualnie Imię Wiatru, a potem Strach Mędrca - 3 książki, 4 sie pisze akutalnie.
Go Back To Polska Topic List
Prev1169170171172173205Next
Add Reply New Topic New Poll