d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Topic O Literaturze Fantasy #3 > Kolejny Repost.
Prev1167168169170171205Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Jul 9 2014 06:31am
Quote (dan_07 @ Jul 9 2014 12:02pm)
Mam tego świadomość, jednak tego typu wstawki w moim przekonaniu rozdzierają klimat. Świetny opis walki, przed którą autor budował napięcie i solidnie opisywał procesy myślowe bohatera, który jest maszyną do zabijania, a po walce tego typu wtrącenie, uciekające do miotły, baby jagi i kociołków. To nie jest coś, co przychodzi na myśl po zajebaniu potwora, tak sobie myślę. Po prostu mi to nie pasuje jak diabli, nie wspominając, że nieco wyrywa czytelnika z tego mroku i syfu kreowanego do i podczas walki.


i styl kuleje moim zdaniem
Member
Posts: 8,453
Joined: Mar 25 2013
Gold: 0.00
Warn: 80%
Jul 9 2014 06:34am
Quote (cOr @ 9 Jul 2014 13:30)
nie chce ci spoilowac ale ogolnie cala saga jest pisana na dosc rownym poziomie, chodzi tylko o to ze w pierwszym tomie cale otoczenie jest nowoscia, ktora glowny bohater powoli poznaje
potem to sie juz staje normalnoscia


Tak. Czwarty tom najgorszy chyba, bo większość tajemnic już przed czytelnikiem zostało odkrytych.
Member
Posts: 16,157
Joined: Jul 19 2011
Gold: 20.11
Jul 9 2014 07:00am
jestem na ~250 stronie Narrenturm trylogii husyckiej, póki co jest okej ale dupy rly nie urywa.
Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
Jul 29 2014 12:00pm
wymeczylem wreszcie to "kazdy musi placic" roberta forysia
przyznam ze dawno nei czytalem tak dziwnej ksiazki. sam styl pisania jest calkiem ok, czyta sie to niezle ale...
tak naprawde przez te 480 stron w tej ksiazce nic sie nie wydarzylo, w ogole nie poznalem bohaterow ktorych jest chyba z 50. autor wymyslil swiat, miliardy nazw wlasnych - miejscowosci, rodow itd itp ale ani nic nie jest przyblizone ani nawet nie przedstawil na dobre zadnego bohatera
chyba ze jest to pierwszy tom 10 czesciowej sagi...

ale tak jak wspomnialem - styl pisania calkiem fajny, mozliwe ze w przyszlosci siegne do "sztejera"
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Jul 29 2014 12:34pm
U mnie jakieś 2/3 "Strachu Mędrca cz.2". Przyznam, że narazie lekko sie zawodze. Nadal jest to wyborna literatura, ale odstaje póki co poziomem od dwóch poprzednich tomów.
No i pierwszy raz strasznie irytuje mnie cos w tlumaczeniu. Nie potrafie zdzierzyc wtracania slowa "lunch" co 10 stron. Nie pasuje mi to do tego typu ksiazek.

Quote (cOr @ Jul 29 2014 06:00pm)
wymeczylem wreszcie to "kazdy musi placic" roberta forysia
przyznam ze dawno nei czytalem tak dziwnej ksiazki. sam styl pisania jest calkiem ok, czyta sie to niezle ale...
tak naprawde przez te 480 stron w tej ksiazce nic sie nie wydarzylo, w ogole nie poznalem bohaterow ktorych jest chyba z 50. autor wymyslil swiat, miliardy nazw wlasnych - miejscowosci, rodow itd itp ale ani nic nie jest przyblizone ani nawet nie przedstawil na dobre zadnego bohatera
chyba ze jest to pierwszy tom 10 czesciowej sagi...

ale tak jak wspomnialem - styl pisania calkiem fajny, mozliwe ze w przyszlosci siegne do "sztejera"


Brzmi zupełnie jak Malzańska Księga Poległych :)
Member
Posts: 19,599
Joined: Oct 4 2007
Gold: 20.07
Jul 30 2014 10:42am
Taka ciekawostka z interneta:



This post was edited by 2007 on Jul 30 2014 10:42am
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Aug 1 2014 12:04pm
Quote (Rave_PL @ Jul 29 2014 06:34pm)
U mnie jakieś 2/3 "Strachu Mędrca cz.2". Przyznam, że narazie lekko sie zawodze. Nadal jest to wyborna literatura, ale odstaje póki co poziomem od dwóch poprzednich tomów.
No i pierwszy raz strasznie irytuje mnie cos w tlumaczeniu. Nie potrafie zdzierzyc wtracania slowa "lunch" co 10 stron. Nie pasuje mi to do tego typu ksiazek.



Brzmi zupełnie jak Malzańska Księga Poległych :)


"Dolecialem" do konca. Druga czesc tej ksiazki na kurewsko mocny plus. Fantastycznie zbilansowala slabe początki. Bardzo dobry cykl. Polecam kazdemu i czekam na nastepna czesc :(
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Aug 5 2014 01:05pm
Zamówiłem używną "Powrót Karmazynowej Gwardi cz.1".
8.50 i stan bardzo dobry. Jestem bardzo ciekawe, bo już raz się przejechałem, ale z drugiej strony za 8.50 + przesyłka moge pewne "braki" przeboleć.
Member
Posts: 16,680
Joined: May 7 2008
Gold: 373.32
Warn: 10%
Aug 5 2014 01:37pm
Skonczylem cykl demoniczny. Mam troche zastrzezen, szczegolnie irytowala zajebistosc postaci. Momentami brakuje "realizmu" z malazanskiej. Ale trzeba przyznac, ze motyw przewodni jest bardzo dobry. Rywalizacja dwoch kompletnie roznych charakterow, dazacych do podobnego celu innymi drogami. Nasuwala mi sie analogia z Dmowskim i Pilsudskim. ;]
Dalszy ciag cyklu raczej latwy do przewidzenia. ;]
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Aug 5 2014 02:18pm
Quote (kefir @ Aug 5 2014 07:37pm)
Skonczylem cykl demoniczny. Mam troche zastrzezen, szczegolnie irytowala zajebistosc postaci. Momentami brakuje "realizmu" z malazanskiej. Ale trzeba przyznac, ze motyw przewodni jest bardzo dobry. Rywalizacja dwoch kompletnie roznych charakterow, dazacych do podobnego celu innymi drogami. Nasuwala mi sie analogia z Dmowskim i Pilsudskim. ;]
Dalszy ciag cyklu raczej latwy do przewidzenia. ;]


Malaz i jego pierwowzor Kompania to military fantasy i non-hero (chyba tak to okreslano) fantasy. Stad duza realnosc w tych ksiazkach.
Go Back To Polska Topic List
Prev1167168169170171205Next
Add Reply New Topic New Poll