d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Topic O Literaturze Fantasy #3 > Kolejny Repost.
Prev1166167168169170205Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 8,453
Joined: Mar 25 2013
Gold: 0.00
Warn: 80%
Jul 8 2014 01:18pm
Quote (cOr @ 8 Jul 2014 20:17)
oho, leci zakladka na te stronke, sporo przydatnych wiesci o malazie (za ktory wkrotce sie wezme)


To bedziemy czytac ja razem :wub:
Member
Posts: 11,373
Joined: Nov 26 2006
Gold: 273.03
Jul 9 2014 05:56am
Zacząłem Pana Lodowego Ogrodu, póki co 12% książki 1 tomu za mną i bardzo mi się podoba, poza kilkoma zabijaczami klimatu, które wydają się być wtrącane dupą. Po bardzo ciekawej, emocjonującej i świetnie opisanej walce z żabo-potworem:
Quote
Pięć razy cię już zabiłem! – wrzeszczał rozwścieczony do granic. – Przestań ŻYĆ! Co to
za jakieś kretyństwa? Co za pochrzaniony świat! Zaraz tu przeleci Baba Jaga na miotle!
Przejdzie kociołek i złoży mi uszanowanie

W każdym razie mam nadzieję, że to nie jest część stylu autora. Dzisiaj postaram się jebnąć tak do 50% książki.
Member
Posts: 8,453
Joined: Mar 25 2013
Gold: 0.00
Warn: 80%
Jul 9 2014 05:58am
Quote (dan_07 @ 9 Jul 2014 12:56)
Zacząłem Pana Lodowego Ogrodu, póki co 12% książki 1 tomu za mną i bardzo mi się podoba, poza kilkoma zabijaczami klimatu, które wydają się być wtrącane dupą. Po bardzo ciekawej, emocjonującej i świetnie opisanej walce z żabo-potworem:

W każdym razie mam nadzieję, że to nie jest część stylu autora. Dzisiaj postaram się jebnąć tak do 50% książki.


czemu wtracane dupa? glowny bohater pochodzi z innego swiata, z 'naszego' swiata a wrzucony zostal do krainy rodem z powiesci fantasy
Member
Posts: 11,557
Joined: Jul 10 2012
Gold: 0.00
Jul 9 2014 05:58am
Wybór padł na Wilki z Calla, Udało mi się nawet zdobyć to poprzednie wydanie.
Member
Posts: 11,373
Joined: Nov 26 2006
Gold: 273.03
Jul 9 2014 06:02am
Quote (TardekTJK @ Jul 9 2014 01:58pm)
czemu wtracane dupa? glowny bohater pochodzi z innego swiata, z 'naszego' swiata a wrzucony zostal do krainy rodem z powiesci fantasy


Mam tego świadomość, jednak tego typu wstawki w moim przekonaniu rozdzierają klimat. Świetny opis walki, przed którą autor budował napięcie i solidnie opisywał procesy myślowe bohatera, który jest maszyną do zabijania, a po walce tego typu wtrącenie, uciekające do miotły, baby jagi i kociołków. To nie jest coś, co przychodzi na myśl po zajebaniu potwora, tak sobie myślę. Po prostu mi to nie pasuje jak diabli, nie wspominając, że nieco wyrywa czytelnika z tego mroku i syfu kreowanego do i podczas walki.
Member
Posts: 8,453
Joined: Mar 25 2013
Gold: 0.00
Warn: 80%
Jul 9 2014 06:06am
Quote (dan_07 @ 9 Jul 2014 13:02)
Mam tego świadomość, jednak tego typu wstawki w moim przekonaniu rozdzierają klimat. Świetny opis walki, przed którą autor budował napięcie i solidnie opisywał procesy myślowe bohatera, który jest maszyną do zabijania, a po walce tego typu wtrącenie, uciekające do miotły, baby jagi i kociołków. To nie jest coś, co przychodzi na myśl po zajebaniu potwora, tak sobie myślę. Po prostu mi to nie pasuje jak diabli, nie wspominając, że nieco wyrywa czytelnika z tego mroku i syfu kreowanego do i podczas walki.


Czy ja wiem, poznasz lepiej bohatera to zdecydujesz.
Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
Jul 9 2014 06:25am
Quote (dan_07 @ 9 Jul 2014 13:56)
Zacząłem Pana Lodowego Ogrodu, póki co 12% książki 1 tomu za mną i bardzo mi się podoba, poza kilkoma zabijaczami klimatu, które wydają się być wtrącane dupą. Po bardzo ciekawej, emocjonującej i świetnie opisanej walce z żabo-potworem:

W każdym razie mam nadzieję, że to nie jest część stylu autora. Dzisiaj postaram się jebnąć tak do 50% książki.


ciesz sie pierwszym tomem, jest zdecydowanie najlepszy :)
pozostale tez sa bardzo fajne ale dla mnie wlasnie klimat pierwszej byl najlepszy, jak samotnie sie pojawil na obcej planecie
Member
Posts: 11,373
Joined: Nov 26 2006
Gold: 273.03
Jul 9 2014 06:25am
Quote (TardekTJK @ Jul 9 2014 02:06pm)
Czy ja wiem, poznasz lepiej bohatera to zdecydujesz.


Okidoki, jeżeli zmienię zdanie, to obiecuję, że Cię znajdę i zwrócę honor.

E:
Quote (cOr @ Jul 9 2014 02:25pm)
ciesz sie pierwszym tomem, jest zdecydowanie najlepszy :)
pozostale tez sa bardzo fajne ale dla mnie wlasnie klimat pierwszej byl najlepszy, jak samotnie sie pojawil na obcej planecie


Właśnie pożyczając wszystkie cztery tomy z sieci widziałem w komentarzach, że ludzie, jak jeden mąż, wynoszą na ołtarze pierwszy tom, nie wspominając za bardzo o reszcie. Mam nadzieję, że pozostałe trzy tomy nie będą męczące :P

This post was edited by dan_07 on Jul 9 2014 06:26am
Member
Posts: 8,453
Joined: Mar 25 2013
Gold: 0.00
Warn: 80%
Jul 9 2014 06:28am
Quote (dan_07 @ 9 Jul 2014 13:25)
Okidoki, jeżeli zmienię zdanie, to obiecuję, że Cię znajdę i zwrócę honor.

E:


Właśnie pożyczając wszystkie cztery tomy z sieci widziałem w komentarzach, że ludzie, jak jeden mąż, wynoszą na ołtarze pierwszy tom, nie wspominając za bardzo o reszcie. Mam nadzieję, że pozostałe trzy tomy nie będą męczące :P


Jak nie zmienisz to też daj znać ;D
Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
Jul 9 2014 06:30am
Quote (dan_07 @ 9 Jul 2014 14:25)

Właśnie pożyczając wszystkie cztery tomy z sieci widziałem w komentarzach, że ludzie, jak jeden mąż, wynoszą na ołtarze pierwszy tom, nie wspominając za bardzo o reszcie. Mam nadzieję, że pozostałe trzy tomy nie będą męczące :P


nie chce ci spoilowac ale ogolnie cala saga jest pisana na dosc rownym poziomie, chodzi tylko o to ze w pierwszym tomie cale otoczenie jest nowoscia, ktora glowny bohater powoli poznaje
potem to sie juz staje normalnoscia
Go Back To Polska Topic List
Prev1166167168169170205Next
Add Reply New Topic New Poll