d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Topic O Literaturze Fantasy #3 > Kolejny Repost.
Prev1164165166167168205Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 11,373
Joined: Nov 26 2006
Gold: 273.03
Jul 8 2014 07:04am
Skończyłem Sapkowskiego i czuję, że moje życie jest jałowe. Co możecie mi polecić w tych klimatach? Ale tak, żeby wyrywało jądra razem z kręgosłupem, żadnych półśrodków.
Member
Posts: 8,453
Joined: Mar 25 2013
Gold: 0.00
Warn: 80%
Jul 8 2014 07:13am
Quote (dan_07 @ 8 Jul 2014 14:04)
Skończyłem Sapkowskiego i czuję, że moje życie jest jałowe. Co możecie mi polecić w tych klimatach? Ale tak, żeby wyrywało jądra razem z kręgosłupem, żadnych półśrodków.


mi się bardzo podobał Pan Lodowego Ogrodu, no ale jest to książka bardzo dobra, a nie wybitna. Przeczytałeś tylko Wiedźmina czy Trylogie Husycka też?
Member
Posts: 5,372
Joined: Jun 15 2007
Gold: 15.00
Warn: 10%
Jul 8 2014 07:54am
Quote (dan_07 @ Jul 8 2014 01:04pm)
Skończyłem Sapkowskiego i czuję, że moje życie jest jałowe. Co możecie mi polecić w tych klimatach? Ale tak, żeby wyrywało jądra razem z kręgosłupem, żadnych półśrodków.


Gra o Tron?
Member
Posts: 11,373
Joined: Nov 26 2006
Gold: 273.03
Jul 8 2014 08:57am
Quote (TardekTJK @ Jul 8 2014 03:13pm)
mi się bardzo podobał Pan Lodowego Ogrodu, no ale jest to książka bardzo dobra, a nie wybitna. Przeczytałeś tylko Wiedźmina czy Trylogie Husycka też?


Całego Sapkowskiego, rzucę okiem na Pana Lodowego Ogrodu, z tego co póki co wyczytałem zapowiada się bardzo przyjemnie, więc z góry wielkie dzięki ;)

Quote (Over_You @ Jul 8 2014 03:54pm)
Gra o Tron?


Właśnie mam opory, ponieważ większość moich rozwiniętych intelektualnie znajomych stwierdza, że to bardzo średnia pozycja. Dodatkowo przyjaciółka, która jest jedną z najwybitniejszych polonistek jakie miałem poznać, czepia się nie tyle książki, co stylu pisania, który wg niej jest mocno przeciętny. Wiem, że nie powinienem się sugerować, jednak skoro tyle zaufanych osób z mojego środowiska ma tego typu zdanie, to może coś w tym jest. Nie wspominając, że lecę równo z serialem, co częściowo uniepełnosprawni wrażenia z czytania.
Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
Jul 8 2014 09:24am
Quote (dan_07 @ 8 Jul 2014 16:57)
Całego Sapkowskiego, rzucę okiem na Pana Lodowego Ogrodu, z tego co póki co wyczytałem zapowiada się bardzo przyjemnie, więc z góry wielkie dzięki ;)



Właśnie mam opory, ponieważ większość moich rozwiniętych intelektualnie znajomych stwierdza, że to bardzo średnia pozycja. Dodatkowo przyjaciółka, która jest jedną z najwybitniejszych polonistek jakie miałem poznać, czepia się nie tyle książki, co stylu pisania, który wg niej jest mocno przeciętny. Wiem, że nie powinienem się sugerować, jednak skoro tyle zaufanych osób z mojego środowiska ma tego typu zdanie, to może coś w tym jest. Nie wspominając, że lecę równo z serialem, co częściowo uniepełnosprawni wrażenia z czytania.


no off dla twoich znajomych ale wez pod uwage ze duzo osob lubi jechac po rzeczach ktore sa aktualnie "na topie". saga piesni logu i ognia jest przeswietna. dla mnie na pierwszym miejscu na rowni z lotr i wiedzminem
chociaz jak ogladales serial to juz raczej nie ma wiekszego sensu. sila tej sagi sa zwroty akcji i szokujace zdarzenia (na ogol czyjas smierc)
znajac najwazniejsze rzeczy z serialu raczej sie zbytnio nie ubawisz
Member
Posts: 5,372
Joined: Jun 15 2007
Gold: 15.00
Warn: 10%
Jul 8 2014 09:37am
Quote (cOr @ Jul 8 2014 03:24pm)
no off dla twoich znajomych ale wez pod uwage ze duzo osob lubi jechac po rzeczach ktore sa aktualnie "na topie". saga piesni logu i ognia jest przeswietna. dla mnie na pierwszym miejscu na rowni z lotr i wiedzminem
chociaz jak ogladales serial to juz raczej nie ma wiekszego sensu. sila tej sagi sa zwroty akcji i szokujace zdarzenia (na ogol czyjas smierc)
znajac najwazniejsze rzeczy z serialu raczej sie zbytnio nie ubawisz


odnioslem takie samo wrazenie. zreszta nie chce tutaj probowac wychodzic na jakiegos znawce tematu, ale zapytalbym ile ksiazek z tego gatunku przeczytala twoja znajoma, bo jak dla mnie martin ma jeden z bardziej poukladanych sposob i pisania i prowadzenia ksiazki.
jesli widziales serial to cie z butow nie wyrwie, aczkolwiek ciezko mi tez wymyslic cos co cie usatysfakcjonuje bo calego wiedzmina nie przelecialem.
dla mnie topem jest malazańska księga poległych, pieśń lodu i ognia, cenie rowniez takich autorow jak Kay, Hobb czy Le Guin
Member
Posts: 8,453
Joined: Mar 25 2013
Gold: 0.00
Warn: 80%
Jul 8 2014 10:10am
co do piesni lodu i ognia zgadzam sie w stu procentach z przedmowcami, mi akurat bardzo odpowiada styl pisania ksiazki, fakt jest nietypowy, ale nie powiedzialbym, ze zly
Member
Posts: 11,373
Joined: Nov 26 2006
Gold: 273.03
Jul 8 2014 11:07am
W takim razie uderzam w Pana Lodowego Ogrodu, a zaraz po tym rzucę okiem na Grę o Tron. Faktycznie, nie ma co z góry zakładać, że książka jest kiepska. Dzięki za propozycje ;)
Member
Posts: 5,372
Joined: Jun 15 2007
Gold: 15.00
Warn: 10%
Jul 8 2014 11:11am
Quote (dan_07 @ Jul 8 2014 05:07pm)
W takim razie uderzam w Pana Lodowego Ogrodu, a zaraz po tym rzucę okiem na Grę o Tron. Faktycznie, nie ma co z góry zakładać, że książka jest kiepska. Dzięki za propozycje ;)


Chcialbym wdac sie w dyskusje z osoba, ktora okresla ta ksiazke jako kiepska. Serio.
Member
Posts: 8,453
Joined: Mar 25 2013
Gold: 0.00
Warn: 80%
Jul 8 2014 11:40am
Quote (Over_You @ 8 Jul 2014 18:11)
Chcialbym wdac sie w dyskusje z osoba, ktora okresla ta ksiazke jako kiepska. Serio.


Fabularnie jest kapitalna, o stylu pisania wypowiadać się nie będę, bo żaden ze mnie spec.
Go Back To Polska Topic List
Prev1164165166167168205Next
Add Reply New Topic New Poll