d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Topic O Literaturze Fantasy #3 > Kolejny Repost.
Prev1158159160161162205Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 2,062
Joined: Jan 21 2010
Gold: 0.00
Warn: 10%
Jun 4 2014 04:31pm
Quote (Over_You @ Jun 5 2014 12:27am)
Żartowniś jeden! Też poczytałbym o tym, jak 200 letni Drizzt rucha 90 letnią Cattie-Brie. Moglibysmy debatowac o tym jak sie w pewnym momencie RAS zatracil w "fizolowaniu", ale pewnie dojdziemy do tych samych wnioskow, wiec warto to skwitowac tylko uśmiechem.
Wojna Pajęczej Królowej jest najlepszym cyklem z FR, m.in. dlatego, że całość podobno jest projektem RASa, ale nie napisał on żadnej części, a w dodatku każdą powierzył komu innemu co nadaje każdemu tomowi świeżości. Oczywiście nie każdy autor jest tak samo dobry, ale jak na standardy FR książki są bardzo dobre. Dodatkowo część wykreowanych w tym cyklu postaci jest na tyle nieszablonowa na standardy FR, że śmiało mogą rywalizować z wymienionymi przez ciebie postaciami. Szczególnie Pharaunowi (drowi mag, "główny" bohater cyklu) rly blisko jest do Jarlaxla (chyba najciekawszej obok Artemisa wykreowanej przez RASa postaci)


W sumie to ciekaw jestem jak wyglądałoby dziecko Drizzta i Cat :D Ogólnie trochę przykro było mi się rozstawać z Drizztem po tak długiej sadze, ale Sellswordsy mnie wyleczyły z żałoby. Teraz postanowiłem zabrać się za polską fantastykę i jak na razie nie jestem zawiedziony.
Member
Posts: 5,372
Joined: Jun 15 2007
Gold: 15.00
Warn: 10%
Jun 4 2014 04:40pm
Quote (DP_DT @ Jun 4 2014 10:31pm)
W sumie to ciekaw jestem jak wyglądałoby dziecko Drizzta i Cat :D Ogólnie trochę przykro było mi się rozstawać z Drizztem po tak długiej sadze, ale Sellswordsy mnie wyleczyły z żałoby. Teraz postanowiłem zabrać się za polską fantastykę i jak na razie nie jestem zawiedziony.


Erikson krul.
Uwierz mi :D
Member
Posts: 2,062
Joined: Jan 21 2010
Gold: 0.00
Warn: 10%
Jun 4 2014 04:43pm
Quote (Over_You @ Jun 5 2014 12:40am)
Erikson krul.
Uwierz mi :D


Moze kiedys, ale moja lista ksiazek 'do przeczytania' i tak jest kurewsko dluga, wiec pewnie zapomne, albo kupie przez przypadek - jak zwykle :D Teraz w ogole mialem sie zabierac za H.P. Lovecrafta, wszedlem na *** i jednak kupilem Kossakowska i Piekare :C
Member
Posts: 5,372
Joined: Jun 15 2007
Gold: 15.00
Warn: 10%
Jun 5 2014 03:42pm
Quote (DP_DT @ Jun 4 2014 10:43pm)
Moze kiedys, ale moja lista ksiazek 'do przeczytania' i tak jest kurewsko dluga, wiec pewnie zapomne, albo kupie przez przypadek - jak zwykle :D Teraz w ogole mialem sie zabierac za H.P. Lovecrafta, wszedlem na *** i jednak kupilem Kossakowska i Piekare :C


Teraz po wypuszczeniu nowego wydania Eriksona ksiazki wychodza taniej. Jeden tom to koszt rzedu ~40-50 zl. Kiedys cena okladkowa rownala sie 2 x 35. Wiec widoczna jest roznica przy 10 tomach ;)
Member
Posts: 23,497
Joined: Jun 19 2005
Gold: 28,575.00
Jun 5 2014 05:03pm
Quote (Over_You @ 4 Jun 2014 20:32)
Robilem porządki i przetasowanie w pokoju i cyknąłem telefonem fotke ksiązek, które mi się uzbierały.
Nie pamiętam już, czy wcześniej wrzucalem czy nie:
http://oi57.tinypic.com/nvv7h0.jpg

Z bardziej rozpoznawalnych autorów, od góry:
Lewa - Kay, Rothfuss, Eddings, Prawa - Pratchett, Le Guin, Hobb
Lewa - część Sapkowskiego, Martin, Erikson, Prawa - cała Erikson (Malazańska)
Lewa - bez fajerwerków, Prawa - Jordan
Lewa - jw, Prawa - Salvatore i cała seria o Drizztcie, Wojna Pajęczej Królowej.



Ładna kolekcja, mi niestety już się nie mieszczą tak ładnie ułożone na półkach, nie mam wszystkiego co Ty, ale dochodzi mi mnóstwo książek polskich autorów fantasy i zagramanicznych, tych trochę mniej popularnych.
Osobiście od pewnego czasu zafascynowany jestem Jackiem Dukajem, który wychodzi daleko poza autora fantasy, w jego książkach ładunek filozoficzno-naukowy często jest olbrzymi, "Inne Pieśni" to jedna z moich ulubionych książek, "Lód" podobnie. Dla mnie mistrz.

This post was edited by RoGH on Jun 5 2014 05:03pm
Member
Posts: 5,372
Joined: Jun 15 2007
Gold: 15.00
Warn: 10%
Jun 5 2014 10:36pm
Quote (RoGH @ Jun 5 2014 11:03pm)
Ładna kolekcja, mi niestety już się nie mieszczą tak ładnie ułożone na półkach, nie mam wszystkiego co Ty, ale dochodzi mi mnóstwo książek polskich autorów fantasy i zagramanicznych, tych trochę mniej popularnych.
Osobiście od pewnego czasu zafascynowany jestem Jackiem Dukajem, który wychodzi daleko poza autora fantasy, w jego książkach ładunek filozoficzno-naukowy często jest olbrzymi, "Inne Pieśni" to jedna z moich ulubionych książek, "Lód" podobnie. Dla mnie mistrz.


Dzieki. Swoja droga polskie podworko zawsze bylo moja slabsza strona :P
Member
Posts: 18,820
Joined: Sep 28 2005
Gold: 1,523.49
Jun 5 2014 10:50pm
Quote (DP_DT @ Jun 5 2014 12:43am)
Moze kiedys, ale moja lista ksiazek 'do przeczytania' i tak jest kurewsko dluga, wiec pewnie zapomne, albo kupie przez przypadek - jak zwykle :D Teraz w ogole mialem sie zabierac za H.P. Lovecrafta, wszedlem na *** i jednak kupilem Kossakowska i Piekare :C


O Landerze poczytaj lewaku...............
Member
Posts: 18,820
Joined: Sep 28 2005
Gold: 1,523.49
Jun 8 2014 05:38am
Ktoś czytał Lovecrafta? iso kilka tytułów godnych polecenia

/e klol widze zbiory opowiadan zamykam temat

This post was edited by Lander on Jun 8 2014 05:47am
Member
Posts: 11,557
Joined: Jul 10 2012
Gold: 0.00
Jun 16 2014 01:20am
Quote (Over_You @ Jun 4 2014 09:32pm)
Robilem porządki i przetasowanie w pokoju i cyknąłem telefonem fotke ksiązek, które mi się uzbierały.
Nie pamiętam już, czy wcześniej wrzucalem czy nie:
http://oi57.tinypic.com/nvv7h0.jpg

Z bardziej rozpoznawalnych autorów, od góry:
Lewa - Kay, Rothfuss, Eddings, Prawa - Pratchett, Le Guin, Hobb
Lewa - część Sapkowskiego, Martin, Erikson, Prawa - cała Erikson (Malazańska)
Lewa - bez fajerwerków, Prawa - Jordan
Lewa - jw, Prawa - Salvatore i cała seria o Drizztcie, Wojna Pajęczej Królowej.


A jak ten Jordan?
Ostatnio się zastanawiałem nad tym.
Member
Posts: 12,394
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,780.00
Jun 16 2014 04:00am
Quote (Carax @ Jun 16 2014 07:20am)
A jak ten Jordan?
Ostatnio się zastanawiałem nad tym.


Nawet fajny, przyjemnie sie to czyta.
Klimat taki bardziej baśniowo - oldschoolowy.
Go Back To Polska Topic List
Prev1158159160161162205Next
Add Reply New Topic New Poll