d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Topic O Literaturze Fantasy #3 > Kolejny Repost.
Prev1157158159160161205Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 5,372
Joined: Jun 15 2007
Gold: 15.00
Warn: 10%
Jun 1 2014 06:50am
Quote (DP_DT @ Jun 1 2014 12:49pm)
Atm czytam "Pana Lodowego Ogrodu" Grzędowicza, a do tego zakupiłem Cykl Inkwizytorski Piekary i Kossakowskiej "Zakon Krańca Świata".
Pan Lodowego Ogrodu epic, polecam.


Czytałem Sługe Bożego. Dość solidna pozycja.
Member
Posts: 16,680
Joined: May 7 2008
Gold: 373.32
Warn: 10%
Jun 1 2014 07:44am
Quote (Over_You @ Jun 1 2014 12:49pm)
Przeszedles w koncu przez Malaz? Czy odpisciles po drodze?


Nakupilem ksiazek w promocjach i przebijas sie przez nie. Malazanska postanowilem zostawic na koniec i zaczac od poczatku.


Basn jak niedzwiedz. Polskie historie. Tom 1. Kilkanascie stron za mna, zapowiada sie dobrze :D

This post was edited by kefir on Jun 1 2014 07:46am
Member
Posts: 5,372
Joined: Jun 15 2007
Gold: 15.00
Warn: 10%
Jun 4 2014 01:32pm
Robilem porządki i przetasowanie w pokoju i cyknąłem telefonem fotke ksiązek, które mi się uzbierały.
Nie pamiętam już, czy wcześniej wrzucalem czy nie:


Z bardziej rozpoznawalnych autorów, od góry:
Lewa - Kay, Rothfuss, Eddings, Prawa - Pratchett, Le Guin, Hobb
Lewa - część Sapkowskiego, Martin, Erikson, Prawa - cała Erikson (Malazańska)
Lewa - bez fajerwerków, Prawa - Jordan
Lewa - jw, Prawa - Salvatore i cała seria o Drizztcie, Wojna Pajęczej Królowej.
Member
Posts: 2,062
Joined: Jan 21 2010
Gold: 0.00
Warn: 10%
Jun 4 2014 01:33pm
Quote (Over_You @ Jun 4 2014 09:32pm)
Robilem porządki i przetasowanie w pokoju i cyknąłem telefonem fotke ksiązek, które mi się uzbierały.
Nie pamiętam już, czy wcześniej wrzucalem czy nie:
http://oi57.tinypic.com/nvv7h0.jpg

Z bardziej rozpoznawalnych autorów, od góry:
Lewa - Kay, Rothfuss, Eddings, Prawa - Pratchett, Le Guin, Hobb
Lewa - część Sapkowskiego, Martin, Erikson, Prawa - cała Erikson (Malazańska)
Lewa - bez fajerwerków, Prawa - Jordan
Lewa - jw, Prawa - Salvatore i cała seria o Drizztcie, Wojna Pajęczej Królowej.


Tez zrobie zdjecie biblioteczki chyba, coby sie pochwalic. Wojna Pajęczej Królowej dobra?
Member
Posts: 5,372
Joined: Jun 15 2007
Gold: 15.00
Warn: 10%
Jun 4 2014 01:40pm
Quote (DP_DT @ Jun 4 2014 07:33pm)
Tez zrobie zdjecie biblioteczki chyba, coby sie pochwalic. Wojna Pajęczej Królowej dobra?


Najlepsza seria z Forgotten Realms.
Member
Posts: 2,062
Joined: Jan 21 2010
Gold: 0.00
Warn: 10%
Jun 4 2014 01:45pm
Quote (Over_You @ Jun 4 2014 09:40pm)
Najlepsza seria z Forgotten Realms.


A jest tam Jarlaxle, Entreri albo Drizzt :<?
Member
Posts: 32,747
Joined: Feb 9 2009
Gold: 39,091.10
Jun 4 2014 01:50pm
Quote (Over_You @ 4 Jun 2014 20:32)
Robilem porządki i przetasowanie w pokoju i cyknąłem telefonem fotke ksiązek, które mi się uzbierały.
Nie pamiętam już, czy wcześniej wrzucalem czy nie:
http://oi57.tinypic.com/nvv7h0.jpg

Z bardziej rozpoznawalnych autorów, od góry:
Lewa - Kay, Rothfuss, Eddings, Prawa - Pratchett, Le Guin, Hobb
Lewa - część Sapkowskiego, Martin, Erikson, Prawa - cała Erikson (Malazańska)
Lewa - bez fajerwerków, Prawa - Jordan
Lewa - jw, Prawa - Salvatore i cała seria o Drizztcie, Wojna Pajęczej Królowej.


bys sie na kurs tanca zapisal, a nie jakies ksiazki czytasz xd wtf
Member
Posts: 5,372
Joined: Jun 15 2007
Gold: 15.00
Warn: 10%
Jun 4 2014 01:53pm
Quote (DP_DT @ Jun 4 2014 07:45pm)
A jest tam Jarlaxle, Entreri albo Drizzt :<?


Zadnego z tej trojki, ale calosc dzieje sie w Podmroku.
Generalnie gdzies tam przewijaja sie Bregan Daerthe, ale o ile pamietam to bez Jarlaxla, a cala sytuacja kreci sie w oparciu o 4-5 bohaterów, m.in. arcymaga Grompha. Jesli pasowal ci klimat Drizzta, szczegolnie w czesciach kiedy pojawiala sie ekipa z BD, albo Drizzt wracal do ojczyzny to mzoesz smialo brac.
Member
Posts: 2,062
Joined: Jan 21 2010
Gold: 0.00
Warn: 10%
Jun 4 2014 01:55pm
Quote (Over_You @ Jun 4 2014 09:53pm)
Zadnego z tej trojki, ale calosc dzieje sie w Podmroku.
Generalnie gdzies tam przewijaja sie Bregan Daerthe, ale o ile pamietam to bez Jarlaxla, a cala sytuacja kreci sie w oparciu o 4-5 bohaterów, m.in. arcymaga Grompha. Jesli pasowal ci klimat Drizzta, szczegolnie w czesciach kiedy pojawiala sie ekipa z BD, albo Drizzt wracal do ojczyzny to mzoesz smialo brac.


No przeczytałem całą Legendę Drizzta, Sellswordsów i Pięcioksiąg Cadderly'ego - wszystko na propsie. Poczytałbym o Entrerim więcej albo o Jarlaxlu :(
Albo o przyszłości Drizzta z Cattie-Brie........
Member
Posts: 5,372
Joined: Jun 15 2007
Gold: 15.00
Warn: 10%
Jun 4 2014 04:27pm
Quote (DP_DT @ Jun 4 2014 07:55pm)
No przeczytałem całą Legendę Drizzta, Sellswordsów i Pięcioksiąg Cadderly'ego - wszystko na propsie. Poczytałbym o Entrerim więcej albo o Jarlaxlu :(
Albo o przyszłości Drizzta z Cattie-Brie........


Żartowniś jeden! Też poczytałbym o tym, jak 200 letni Drizzt rucha 90 letnią Cattie-Brie. Moglibysmy debatowac o tym jak sie w pewnym momencie RAS zatracil w "fizolowaniu", ale pewnie dojdziemy do tych samych wnioskow, wiec warto to skwitowac tylko uśmiechem.
Wojna Pajęczej Królowej jest najlepszym cyklem z FR, m.in. dlatego, że całość podobno jest projektem RASa, ale nie napisał on żadnej części, a w dodatku każdą powierzył komu innemu co nadaje każdemu tomowi świeżości. Oczywiście nie każdy autor jest tak samo dobry, ale jak na standardy FR książki są bardzo dobre. Dodatkowo część wykreowanych w tym cyklu postaci jest na tyle nieszablonowa na standardy FR, że śmiało mogą rywalizować z wymienionymi przez ciebie postaciami. Szczególnie Pharaunowi (drowi mag, "główny" bohater cyklu) rly blisko jest do Jarlaxla (chyba najciekawszej obok Artemisa wykreowanej przez RASa postaci)
Go Back To Polska Topic List
Prev1157158159160161205Next
Add Reply New Topic New Poll