d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Topic O Literaturze Fantasy #3 > Kolejny Repost.
Prev1151152153154155205Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 23,497
Joined: Jun 19 2005
Gold: 28,575.00
Feb 3 2014 07:42pm
Idid, serio kupiłes Trudi?...
Co do Terrego - mistrz, guru, Neila Gaimana przeczytaj tak btw, przypomniał mi sie przy okazji Terrego, bo napisali razem Dobry Omen. Szczególnie "Amerykańscy Bogowie" i zbiór opowiadań "Dymy i Lustra", czytałem te książki dobrze ponad 10 lat temu i byłem zachwycony, niby dawno, ale to nadal na pewno good sh1t, "Nigdziebądź" tez, chociaz nie dam głowy w tym wypadku, bo tak jak mówię - byłem chyba jeszcze gimbazjuszem.

Wracając do Terrego - koniecznie przeczytaj Kolor Magii i Blask Fantastyczny jedno po drugim, bo to bezpośrednia kontynuacja, poza tym rozpoczyna przygody głównej postaci Terrego - Maga Rincewinda. W ogóle ja uwielbiam tą postać, jezeli przypadną do gustu Ci te dwie książki z nim, to przeczytaj najpierw wszystkie książki z Rincewindem, jest ich pewnie z 6, a potem możesz lecieć po kolei, ja wszystkiego nie przeczytałem, ale po przeczytaniu wszystkiego z Rincewindem, przerzucilem sie na książki, gdzie głównymi bohaterami jest Straż Miejska, ŚMIERĆ, inni magowie z Uniwersytetu, a ostatnio Moist von Lipwig.

Mniej wiecej za tydzień skończę najbardziej intensywny okres w moim życiu pod względem zawodowym i będę mógł znowu czas wolny poświęcić np. właśnie na fantasy, na pewno dam znać co i jak u mnie nowego.
Member
Posts: 657
Joined: Jan 8 2014
Gold: 0.00
Warn: 30%
Feb 4 2014 12:35am
Quote (ShadowMan321 @ Feb 4 2014 12:23am)
Ja wreszcie skończyłem sage Terrego Goodkinda "Miecz Prawdy" , musze przyznać ,że jedna z najlepszych które czytałem , Przy okazji walnąłem też jego najnowszą książke Reguła dziewiątek :d , troche krótka i mało akcji ale na 2-3h rozrywki za 15zl w sam raz ;d


Polemizowałbym, fajna, lekka lektura, ale bardzo naiwna i przewidywalna. Gdybym miał ~14 lat to mógłbym się tym jarać. Ja obecnie czytam sagę "Królestwa Zmierzchu", ciężko idzie, bo książka mocno przeciętna, ale jak już kupiłem, to przeczytam. Następny w kolejce cykl demoniczny, a później może Pan Lodowego Ogrodu.
Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
Feb 6 2014 02:38pm


nareszcie mam, ale sie jaram :drool:
Member
Posts: 5,372
Joined: Jun 15 2007
Gold: 15.00
Warn: 10%
Feb 6 2014 02:55pm
Quote (cOr @ Feb 6 2014 08:38pm)
http://i.imgur.com/WmSoiYN.png

nareszcie mam, ale sie jaram  :drool:


graty, graty
ja obecnie Strach Mędrca, jakieś 250 stron za mną. dość konkret pozycja.
Member
Posts: 23,497
Joined: Jun 19 2005
Gold: 28,575.00
Feb 6 2014 03:02pm
Quote (cOr @ 6 Feb 2014 21:38)
http://i.imgur.com/WmSoiYN.png

nareszcie mam, ale sie jaram  :drool:


O czym to ziomeg?
Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
Feb 6 2014 03:16pm
Quote (RoGH @ 6 Feb 2014 23:02)
O czym to ziomeg?


To jest kontynuacja Religii tego samego autora. swietna ksiazka, ktorej bez oporu daje 9/10. historia skupia sie na Mattiasie Tannhauserze - cwaniak, handlarz i walczak, ktory troche z przypadku bierze udzial w obronie Malty przed tureckim najazdem
naprawde swietnie napisana i niesamowicie wciagajaca ksiazka. mozna tez sie niezle zzyc z glownymi bohaterami. no i sceny walk sa opisane z duza dokladnoscia, z naciskiem na fruwajace flaki i konczyny :P
Member
Posts: 23,497
Joined: Jun 19 2005
Gold: 28,575.00
Feb 6 2014 03:57pm
Quote (cOr @ 6 Feb 2014 22:16)
To jest kontynuacja Religii tego samego autora. swietna ksiazka, ktorej bez oporu daje 9/10. historia skupia sie na Mattiasie Tannhauserze - cwaniak, handlarz i walczak, ktory troche z przypadku bierze udzial w obronie Malty przed tureckim najazdem
naprawde swietnie napisana i niesamowicie wciagajaca ksiazka. mozna tez sie niezle zzyc z glownymi bohaterami. no i sceny walk sa opisane z duza dokladnoscia, z naciskiem na fruwajace flaki i konczyny :P


A są jakieś elementy fantastyki?
Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
Feb 6 2014 04:01pm
Quote (RoGH @ 6 Feb 2014 23:57)
A są jakieś elementy fantastyki?


nie przypominam sobie, ale jesli byly to jakies naprawde minimalne - ewentualnie cos w stylu trylogii husyckiej.
ale na 90% nie bylo nic z fantasy, moze poza tym ze glowni bohaterowie młócą z ponadludzka sila
Member
Posts: 3,688
Joined: Aug 19 2010
Gold: 0.00
Warn: 30%
Feb 6 2014 05:47pm
Quote (Paploo @ Feb 4 2014 08:35am)
Polemizowałbym, fajna, lekka lektura, ale bardzo naiwna i przewidywalna. Gdybym miał ~14 lat to mógłbym się tym jarać. Ja obecnie czytam sagę "Królestwa Zmierzchu", ciężko idzie, bo książka mocno przeciętna, ale jak już kupiłem, to przeczytam. Następny w kolejce cykl demoniczny, a później może Pan Lodowego Ogrodu.


Coż każdy ma inny gust. Faktycznie możnabyło wiele przewidzieć i część tekstów była pisana ,żeby poprostu nabić strony , ale akcja sama w sobie mi się podobała i dała mi sporo frajdy a o to przecież w tym chodzi ;)
Member
Posts: 23,497
Joined: Jun 19 2005
Gold: 28,575.00
Feb 6 2014 05:57pm
Quote (cOr @ 6 Feb 2014 23:01)
nie przypominam sobie, ale jesli byly to jakies naprawde minimalne - ewentualnie cos w stylu trylogii husyckiej.
ale na 90% nie bylo nic z fantasy, moze poza tym ze glowni bohaterowie młócą z ponadludzka sila


Smutne :(
Go Back To Polska Topic List
Prev1151152153154155205Next
Add Reply New Topic New Poll