d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Topic O Literaturze Fantasy #3 > Kolejny Repost.
Prev1145146147148149205Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 11,557
Joined: Jul 10 2012
Gold: 0.00
Jan 13 2014 04:40pm
Quote (viewprofile @ Jan 14 2014 12:27am)
To i ja napiszę.

Skończyłem "Imię Wiatru" Patricka Rothfussa. Książka jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem i moge wypowiadać się tylko w samych superlatywach. Może zacznę od tego, że zdecydowałem się na tą książkę, a nie na kolejnego Erikssona bo po głowie chodził mi odpoczynek od uniwersum Malazu. W tym właśnie ta książka siadła mi do reszty. Z cholernie skomplikowanego i rozbudowanego Malazu przesiadłem się na książkę, w której jeden głowny bohater opowiada swoje życie drugiemu. Fajnie, bo bez wprowadzania kolejnych wątków, jedna linia fabularna. Fajnie również bo książka jest pisana w dwóch narracjach - trzeciosobowej w momencie rzeczywistej akcji książki oraz pierwszosobowej kiedy Kvothe zaczyna opowiadać swoją historię. A historia? Jak kilka podobnych. Biedny chłopak z ulicy przechodzi kolejne stadia swojego życia by wylądować na Uniwesytecie. Tyle się dowiedziałem z części pierwszej. Część druga już zamówiona.

Warto tu też wspomnieć, że książka urzekła mnie dlatego, że jest bliźniaczo podobna do Trylogii Skrytobójcy od Robin Hobb. Zarówno narracja jak i fabuła podąża podobną ścieżką co w przygodach Bastarda, a zatem trudno nie dopatrzeć się podobieństw. Wiem, że prócz mnie ktoś tutaj Skrytobójcę czytał i nawet go polecał wiec zachęcam do sięgnięcia po książkę bo na bank sie nie zawiedzie.



Chyba lepsza. Na bank na tym samym poziomie.


No to na weekend mam zajecie. Dzieki.
Member
Posts: 4,116
Joined: Jul 28 2013
Gold: 46.25
Warn: 20%
Jan 14 2014 12:51pm
http://lubimyczytac.pl

Założyłem konto i aktualnie dodaje książki jeszcze bez ocen. Polecam wszystkim, można pozapraszać sie do fl i też bedzie ciekawa baza.
Jak coś to *idid
Member
Posts: 6,749
Joined: Oct 7 2008
Gold: 14.10
Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
Jan 14 2014 03:13pm
Quote (viewprofile @ 14 Jan 2014 20:51)
http://lubimyczytac.pl/

Założyłem konto i aktualnie dodaje książki jeszcze bez ocen. Polecam wszystkim, można pozapraszać sie do fl i też bedzie ciekawa baza.
Jak coś to *idid


juz dawno temu sie do tego zbieralem ale nigdy sie nei zebralem :P moze dzis nad tym siade
Member
Posts: 4,116
Joined: Jul 28 2013
Gold: 46.25
Warn: 20%
Jan 14 2014 03:56pm
Z ciekawosci sprawdziłem strone ISA. Wiem, że było tu paru ludzi, którzy lubieli książki z serii Forgotten Realms. Na stronie wydawnictwa jest zakładka książki przecenione, gdzie jest od groma przecen z tej serii. Ksiązki o nominalnych cenach rzędu 25-35 zł poprzeceniane na 15-20 wiec dla fanów okazja. Jeśli ktoś się na coś zdecyduje szczególnie polecam Wojnę Pajęczej Królowej. Najambitniejszy i najwybitniejszy cykl tego uniwersum.

Quote (cOr @ Jan 14 2014 11:13pm)
juz dawno temu sie do tego zbieralem ale nigdy sie nei zebralem :P moze dzis nad tym siade


Ja przed wyjściem dodałem troche pozycji, zaraz dokończe. Pewnie wiele mi z pamięci wyleciało, ale mam nadzieje zadomowić się tam na dłużej.
Jak wyjde z wanny wyśle invy.
Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
Jan 14 2014 04:00pm
Quote (viewprofile @ 14 Jan 2014 23:56)
Z ciekawosci sprawdziłem strone ISA. Wiem, że było tu paru ludzi, którzy lubieli książki z serii Forgotten Realms. Na stronie wydawnictwa jest zakładka książki przecenione, gdzie jest od groma przecen z tej serii. Ksiązki o nominalnych cenach rzędu 25-35 zł poprzeceniane na 15-20 wiec dla fanów okazja. Jeśli ktoś się na coś zdecyduje szczególnie polecam Wojnę Pajęczej Królowej. Najambitniejszy i najwybitniejszy cykl tego uniwersum.



Ja przed wyjściem dodałem troche pozycji, zaraz dokończe. Pewnie wiele mi z pamięci wyleciało, ale mam nadzieje zadomowić się tam na dłużej.
Jak wyjde z wanny wyśle invy.


wojne bym chetnie dokonczyl, mam 4 tomy na regale ;] i podpisuje sie pod swtwierdzeniem ze to najlepsze co wyszlo z FR
Member
Posts: 4,116
Joined: Jul 28 2013
Gold: 46.25
Warn: 20%
Jan 14 2014 04:35pm
Jest jeszcze jedna opcja dla łakomych. Proszynski i S-ka ma teraz 40% zniżnika na Pratchetta. Wystarczy wbić do nich na strone, wybrać coś od Terrego, a w koszyku w kodzie promocyjnym wpisać "Pratchett".
Również fajna sprawa, bo rzadko trafiają się książki typa < 20 zł, a tutaj praktycznie każda tyle kosztuje.

Quote (cOr @ Jan 15 2014 12:00am)
wojne bym chetnie dokonczyl, mam 4 tomy na regale ;] i podpisuje sie pod swtwierdzeniem ze to najlepsze co wyszlo z FR


No to za te ceny nawet bym sie sekundy nie zastanawial.

Quote (Wrobel @ Jan 14 2014 09:19pm)


poszedł inv
Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
Jan 14 2014 04:54pm
poprosze o inva na nick Cor
zaraz cos tam pododaje
Member
Posts: 4,116
Joined: Jul 28 2013
Gold: 46.25
Warn: 20%
Jan 14 2014 05:20pm
Poki co skonczylem uzupelniac tym co mam w domu lub co utkwilo mi w pamieci.
Jakby kogoś interesowało, to narazie bez ocen:
http://lubimyczytac.pl/profil/343403/idid/biblioteczka/lista

Quote (cOr @ Jan 15 2014 12:54am)
poprosze o inva na nick Cor
zaraz cos tam pododaje


Dodałem. Mam nadzieje, ze dobrego.
Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
Jan 14 2014 05:23pm
Quote (viewprofile @ 15 Jan 2014 01:20)
Poki co skonczylem uzupelniac tym co mam w domu lub co utkwilo mi w pamieci.
Jakby kogoś interesowało, to narazie bez ocen:
http://lubimyczytac.pl/profil/343403/idid/biblioteczka/lista



Dodałem. Mam nadzieje, ze dobrego.


niestety nic nie dostalem, wysle Tobie

e; z grubsza dodalem co pamietalem, widzialem na polce albo na kindlu ;]

This post was edited by cOr on Jan 14 2014 05:53pm
Go Back To Polska Topic List
Prev1145146147148149205Next
Add Reply New Topic New Poll