d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Topic O Literaturze Fantasy #3 > Kolejny Repost.
Prev1140141142143144205Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 4,116
Joined: Jul 28 2013
Gold: 46.25
Warn: 20%
Nov 16 2013 05:45pm
to szpoko. jak Podpalacze Mostów dotrą do Darudżystanu to już sie nie oderwiesz :D
Member
Posts: 11,557
Joined: Jul 10 2012
Gold: 0.00
Nov 25 2013 03:52am
Quote (Massimus @ Feb 12 2010 02:48pm)
właśnie skończyłem czytac Trylogię Czanego Maga Trudi Canavan :) sukam jakis innych ciekawych pozycji w takim klimacie magowie itp


No właśnie i jak ta pozycja?

Sam się nad tym zastanawiam.

Odpaliłem Malaz właśnie. Ogrody Księżyca.

Co racja, to racja. Początek jest ciężki. Bez ładu i składu te historie. 200 stron za mną. Nie jest źle. Klimat mi się podoba na maksa ale czekam na ułożenie tego w jakiś sensowny sposób.

This post was edited by Carax on Nov 25 2013 03:55am
Member
Posts: 4,116
Joined: Jul 28 2013
Gold: 46.25
Warn: 20%
Nov 25 2013 04:14am
Quote (Carax @ Nov 25 2013 11:52am)
No właśnie i jak ta pozycja?

Sam się nad tym zastanawiam.

Odpaliłem Malaz właśnie. Ogrody Księżyca.

Co racja, to racja. Początek jest ciężki. Bez ładu i składu te historie. 200 stron za mną. Nie jest źle. Klimat mi się podoba na maksa ale czekam na ułożenie tego w jakiś sensowny sposób.


w 10 tomie sie ulozy xd
Member
Posts: 11,557
Joined: Jul 10 2012
Gold: 0.00
Nov 25 2013 04:15am
Quote (viewprofile @ Nov 25 2013 12:14pm)
w 10 tomie sie ulozy xd


Bardziej chodziło mi o to kiedy przestanę mieć wrażenie, że czytam 3 książki na raz :D
Member
Posts: 4,116
Joined: Jul 28 2013
Gold: 46.25
Warn: 20%
Nov 25 2013 04:36am
Quote (Carax @ Nov 25 2013 12:15pm)
Bardziej chodziło mi o to kiedy przestanę mieć wrażenie, że czytam 3 książki na raz :D


w kazdej zaczynaja sie nowe watki, ktorych nie bylo wczesniej
Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
Nov 25 2013 05:09am
Quote (viewprofile @ 16 Nov 2013 19:56)
http://i39.tinypic.com/2nbemh3.jpg

Skończyłem Okaleczonego Boga. Skończyłęm Malazańską Księgę Poległych.
Chyba za bardzo nie ma sie tu nad czym rozpisywać póki co. Jak dla mnie najwybitniejszy cykl jaki napotkałem. W każdym calu jest perfekcyjny, nie potrafię wskaząć żadnych słabszych stron całości.
Plusów też jest masa wieć po krótce tylko przyznam, że książki są epickie do skraju możliwości (nie mylić z epic). Widać, że Erikson pisząć ten cykl miał zakrojony diabelnie szeroki plan działania i dopiero ostatnio tom łączy wszystko w wspólną całość, która pasuje do siebie idealnie. Książka w żadnym momencie nie nudzi, podoba mi się wprowadzenie wielopoziomowej fabuły - duża liczba "światów", mnogość bohaterów - poczynajac od zwyklych jednostek jak ludzie, przechodzac przez d'iversow, dociera się do ascedentów i pradwanych.
Moglbym w sumie pisac jeszcze dlugo, ale chyba nie ma sensu uprawiac ciaglej masturbacji.

Przyznam się, że pewnych motywów do teraz jeszcze nie bardzo łapie i rozumiem, ale mysle, że za jakiś czas sięgnę po całość ponownie i wtedy zaskoczy już wszystko.
Ciężko też ułożych je w ranking od najlepszej do najgorszej, chyba nie powinno sie tego robic, ale jednak sie pokusze:
3>2>1>8>10,9(bo to jednak calosc>6>4>7>5


gratulacje, ladny zbior ;] grzbiety tez dobrze wygladaja?

ja wlasnie nabylem sezon burz sapkowskiego, tym samym przerywam drugi nowej sagi achai i biore sie za priorytety. nawet andrzej zasluzyl na wersje papierowa ;]
Member
Posts: 11,557
Joined: Jul 10 2012
Gold: 0.00
Nov 25 2013 05:44am
Quote (cOr @ Nov 25 2013 01:09pm)
gratulacje, ladny zbior ;] grzbiety tez dobrze wygladaja?

ja wlasnie nabylem sezon burz sapkowskiego, tym samym przerywam drugi nowej sagi achai i biore sie za priorytety. nawet andrzej zasluzyl na wersje papierowa ;]


Dobra ta Achaja?
Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
Nov 25 2013 06:10am
Quote (Carax @ 25 Nov 2013 13:44)
Dobra ta Achaja?


calkiem inna niz pierwotna saga, ale styl jest fajny,
z tego co sie orientuje to nie kazdemu podeszla ale mi sie dobrze czyta
Member
Posts: 4,116
Joined: Jul 28 2013
Gold: 46.25
Warn: 20%
Nov 25 2013 09:37am
Quote (cOr @ Nov 25 2013 01:09pm)
gratulacje, ladny zbior ;] grzbiety tez dobrze wygladaja?

ja wlasnie nabylem sezon burz sapkowskiego, tym samym przerywam drugi nowej sagi achai i biore sie za priorytety. nawet andrzej zasluzyl na wersje papierowa ;]


Dzieki. Generalnie ksiazki w stanie bdb-, tylko Łowcy Kości w opłakanym stanie. Kupilem uzywane bo skusila mnie cena ~20 zl za 2 tomy, ale nie spodziewalem sie, ze ksiazka w stanie db bedzie powyginana, a strony posklejane czyimis glutami i kozami z nosa, wiec dostalem nauczke, ze lepiej jednak brac nowe.
Member
Posts: 11,557
Joined: Jul 10 2012
Gold: 0.00
Nov 25 2013 09:44am
Quote (viewprofile @ Nov 25 2013 05:37pm)
Dzieki. Generalnie ksiazki w stanie bdb-, tylko Łowcy Kości w opłakanym stanie. Kupilem uzywane bo skusila mnie cena ~20 zl za 2 tomy, ale nie spodziewalem sie, ze ksiazka w stanie db bedzie powyginana, a strony posklejane czyimis glutami i kozami z nosa, wiec dostalem nauczke, ze lepiej jednak brac nowe.


Nowe wydania są już łączonej ale te stare też mają swój klimat.

Co do kupowania używanych książek to jak nie zobaczę na oczy to nie kupię właśnie z powodów, o których napisałeś.
Go Back To Polska Topic List
Prev1140141142143144205Next
Add Reply New Topic New Poll