d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Topic O Literaturze Fantasy #3 > Kolejny Repost.
Prev1135136137138139205Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 11,557
Joined: Jul 10 2012
Gold: 0.00
Sep 20 2013 01:27am
Quote (viewprofile @ Sep 19 2013 09:59pm)
Ogrody Księżyca oczywiście.
Jak nie wymiękniesz przed 400 stroną to przeczytasz najlepszy cykl fantasy. Trzeba tylko zaczekać do momentu, aż Podpalacze Mostów dotrą do Darudżystanu.
E:\ No i wardo nadmienić, że te 400 stron jest bardzo uciążliwe. Wiele rzeczy nie zrozumiesz w ogóle, ale nie ma się co martwić. Erikson tak już ma. Czytasz, nie rozumiesz. Trzy tomy później wszystko się wyjaśni i ułoży w całość.



Zapomnialem sie odniesc i do tego. Co racja to racja. Inną sprawą, że po 9 tomach musze przyznać, że Ogrody Księżyca i Bramy Domu Umarłych to raczej specyficzne wprowadzenie. Faktyczna akcja Malazu zaczyna się w 3 tomie imo.


czyli rozumiem, że te 10 pozycji do łupania jest:

Ogrody Księżyca (Gardens of the Moon) - 1999
Bramy Domu Umarłych (Deadhouse Gates) - 2000
Wspomnienie lodu (Memories of Ice) - 2001
Dom Łańcuchów (House of Chains) - 2002
Przypływy nocy (Midnight Tides) - 2004
Łowcy kości (The Bonehunters) - 2006
Wicher śmierci (Reaper's Gale) - 2007
Myto ogarów (Toll the Hounds) - 2008
Pył snów (Dust of Dreams) - 2009
Okaleczony Bóg (The Crippled God) - 2011

Ponawiam zapytanie o krótką recenzję Trylogii Czarnego Maga. Czytał ktoś?

Quote
Hm, proponuje Skrytobójca i Złotoskóry. Bardzo fajne cykle na początek.


widzę, że ciężko to dostać.
Member
Posts: 7,865
Joined: Oct 29 2007
Gold: 34.47
Sep 20 2013 03:20am
Quote (viewprofile @ 20 Sep 2013 06:46)
Hm, proponuje Skrytobójca i Złotoskóry. Bardzo fajne cykle na początek. Malaz oczywiście również wchodzi w gre, ale jak go przeczytasz to nie bedziesz chcial niczego innego ;)


Rowniez polecam, lyknalem to momentalnie kilka lat temu.
Member
Posts: 4,116
Joined: Jul 28 2013
Gold: 46.25
Warn: 20%
Sep 20 2013 05:22am
Quote (Carax @ Sep 20 2013 09:27am)
czyli rozumiem, że te 10 pozycji do łupania jest:

    Ogrody Księżyca (Gardens of the Moon) - 1999
    Bramy Domu Umarłych (Deadhouse Gates) - 2000
    Wspomnienie lodu (Memories of Ice) - 2001
    Dom Łańcuchów (House of Chains) - 2002
    Przypływy nocy (Midnight Tides) - 2004
    Łowcy kości (The Bonehunters) - 2006
    Wicher śmierci (Reaper's Gale) - 2007
    Myto ogarów (Toll the Hounds) - 2008
    Pył snów (Dust of Dreams) - 2009
    Okaleczony Bóg (The Crippled God) - 2011

Ponawiam zapytanie o krótką recenzję Trylogii Czarnego Maga. Czytał ktoś?



widzę, że ciężko to dostać.


alledroogo nic nie ma?
Member
Posts: 11,557
Joined: Jul 10 2012
Gold: 0.00
Sep 20 2013 05:37am
Quote (viewprofile @ Sep 20 2013 01:22pm)
alledroogo nic nie ma?


jeden stary lump tylko
Member
Posts: 4,116
Joined: Jul 28 2013
Gold: 46.25
Warn: 20%
Sep 20 2013 08:31am
Odebrałem Okaleczonego Boga. Pora zamknąć najlepszy rozdział fantasy jaki powstał.

Quote (Carax @ Sep 20 2013 01:37pm)
jeden stary lump tylko


To lipna sprawa. Kiedyś było tego w pizdu.
Member
Posts: 27,898
Joined: Sep 2 2008
Gold: 295,440.29
Sep 24 2013 02:41am
Quote (viewprofile @ Sep 20 2013 02:31pm)
Odebrałem Okaleczonego Boga. Pora zamknąć najlepszy rozdział fantasy jaki powstał.



To lipna sprawa. Kiedyś było tego w pizdu.


Niemniej jednak, po Okaleczonym Bogu (na szczęście), czeka na Ciebie jeszcze sporo książek, większość z nich nie dobiega od poziomem od Malazańskiej.
Panowie Erikson i Esslemont nie zamierzają spocząć na laurach, i już na rynku mamy kilka świetnych uzupełnień całej historii, a nawet coś więcej:
- Noc noży – wprawka pisarska Esslemonta, dlatego wybaczam mu dość przeciętny poziom narracji.
- Powrót Karmazynowej Gwardii I i II - i tu widać już poziom bardzo zbliżony do Eriksona ^^, myślę że sam Mistrz kilka stron popełnił, czyta się fenomenalnie.
- Kuźnia Ciemności - jeszcze nie czytałem ale to kwestia dni. (podobno książka wybitna nawet jak na Eriksona)

Myślę że przez następne lata nie zabraknie nam książek osadzonych w tym świecie. Każdy kto czytał Malaz wie że spokojnie można napisać jeszcze z 10 tomów które, będą tylko uzupełnieniem fabuły lub skupią się na zamykaniu wątków.
Ja mam taką cichą nadzieję że za parę lat (jak już wszystko uzupełnią) Erikson ruszy z bezpośrednią kontynuacją Malazańskiej.
Licze na kolejne 10 opasłych tomów ^^, a do tej pory i tak będą „łykał jak młody pelikan” wszystko co Panom z pod pióra wyskoczy :P

This post was edited by iridius on Sep 24 2013 02:42am
Member
Posts: 9,825
Joined: Apr 7 2005
Gold: 2,777.00
Sep 24 2013 02:49am
koncze zieloną mile i teraz mam ochote na jakies fantasy
widze ze na screenie do malazanskiej chronologii jest mocno namieszane

moze mi ktos napisac kolejnosc (tytuly) pierwszych trzech tomow? tak zeby bylo dobrze, po kolei :P
Member
Posts: 11,557
Joined: Jul 10 2012
Gold: 0.00
Sep 24 2013 02:53am
Quote (cOr @ Sep 24 2013 10:49am)
koncze zieloną mile i teraz mam ochote na jakies fantasy
widze ze na screenie do malazanskiej chronologii jest mocno namieszane

moze mi ktos napisac kolejnosc (tytuly) pierwszych trzech tomow? tak zeby bylo dobrze, po kolei :P



Ogrody Księżyca (Gardens of the Moon) - 1999
Bramy Domu Umarłych (Deadhouse Gates) - 2000
Wspomnienie lodu (Memories of Ice) - 2001
Member
Posts: 4,116
Joined: Jul 28 2013
Gold: 46.25
Warn: 20%
Sep 25 2013 08:04am
Skończyłem Pył Snów, zacząłem Okaleczonego Boga. Trochę w męczarnicha, ale jakoś przebrnąłem przez 9 tom. Nie będę się tu rozpisywać specjalnie na jego temat, bo Erikson juz na samym początku deklaruje, że jest to połowa książki, której drugą część stanowić ma Okaleczony, wiec ciężko go ocenić. Gdybym jednak miał podejść do niego jako do pojedyneczego tomu to byłby to chyba najsłabszy z całej serii.

1200 stron do zamknięcia tego rozdziału. Potem odpsane na 2-3 książki od Malazu i zabiorę się za Gwardię.
Member
Posts: 11,557
Joined: Jul 10 2012
Gold: 0.00
Sep 25 2013 08:12am
Quote (viewprofile @ Sep 25 2013 04:04pm)
Skończyłem Pył Snów, zacząłem Okaleczonego Boga. Trochę w męczarnicha, ale jakoś przebrnąłem przez 9 tom. Nie będę się tu rozpisywać specjalnie na jego temat, bo Erikson juz na samym początku deklaruje, że jest to połowa książki, której drugą część stanowić ma Okaleczony, wiec ciężko go ocenić. Gdybym jednak miał podejść do niego jako do pojedyneczego tomu to byłby to chyba najsłabszy z całej serii.

1200 stron do zamknięcia tego rozdziału. Potem odpsane na 2-3 książki od Malazu i zabiorę się za Gwardię.


ja się zbieram do Malzu właśnie. Dla rozrelaksowania klimatu fantasy obecnie atakuję Jo Nesbo. Jest zajebiste/
Go Back To Polska Topic List
Prev1135136137138139205Next
Add Reply New Topic New Poll