Quote (viewprofile @ Sep 19 2013 09:59pm)
Ogrody Księżyca oczywiście.
Jak nie wymiękniesz przed 400 stroną to przeczytasz najlepszy cykl fantasy. Trzeba tylko zaczekać do momentu, aż Podpalacze Mostów dotrą do Darudżystanu.
E:\ No i wardo nadmienić, że te 400 stron jest bardzo uciążliwe. Wiele rzeczy nie zrozumiesz w ogóle, ale nie ma się co martwić. Erikson tak już ma. Czytasz, nie rozumiesz. Trzy tomy później wszystko się wyjaśni i ułoży w całość.
Zapomnialem sie odniesc i do tego. Co racja to racja. Inną sprawą, że po 9 tomach musze przyznać, że Ogrody Księżyca i Bramy Domu Umarłych to raczej specyficzne wprowadzenie. Faktyczna akcja Malazu zaczyna się w 3 tomie imo.
czyli rozumiem, że te 10 pozycji do łupania jest:
Ogrody Księżyca (Gardens of the Moon) - 1999
Bramy Domu Umarłych (Deadhouse Gates) - 2000
Wspomnienie lodu (Memories of Ice) - 2001
Dom Łańcuchów (House of Chains) - 2002
Przypływy nocy (Midnight Tides) - 2004
Łowcy kości (The Bonehunters) - 2006
Wicher śmierci (Reaper's Gale) - 2007
Myto ogarów (Toll the Hounds) - 2008
Pył snów (Dust of Dreams) - 2009
Okaleczony Bóg (The Crippled God) - 2011
Ponawiam zapytanie o krótką recenzję Trylogii Czarnego Maga. Czytał ktoś?
Quote
Hm, proponuje Skrytobójca i Złotoskóry. Bardzo fajne cykle na początek.
widzę, że ciężko to dostać.