d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Filmy / Movies > Oficjalny Topic
Prev11261271281291301410Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 3,904
Joined: Jul 3 2005
Gold: 0.00
Oct 25 2010 12:10pm
Quote (Pr3o @ 25 Oct 2010 18:53)
oj chyba nie, wczoraj na pebie dopiero było + realase24.
seriale z lektorem to syf, ale filmy już nie.


fimy z lektorem to tez syf, to kurwa wielki. zabija efekty dzwiekowe, zabija muzyke, zabija glos aktorow (a co za tym idzie, intonacje tegoz) i na sam koniec zabija klimat filmu. uczyc sie jezykow obcych, a jesli nie jestescie jeszcze w stanie ogladac bez niczego, to napisy > lektor.

oryginal > napisy > dubbing > lektor
Member
Posts: 25,739
Joined: Apr 6 2006
Gold: 1,513.66
Oct 25 2010 12:35pm
Quote (Pr3o @ 25 Oct 2010 18:53)
oj chyba nie, wczoraj na pebie dopiero było + realase24.
seriale z lektorem to syf, ale filmy już nie.


Drużyna A / The A-Team 2010 DVDRip XviD-JB LEKTOR PL 2010-10-19 12:40:57

I ogolnie to wszystko z lektorem to jest syf ;/ ...
Member
Posts: 32,043
Joined: Jul 24 2008
Gold: Locked
Warn: 40%
Oct 25 2010 12:55pm
a wczoraj na tvn7 byly dwie wieże
Member
Posts: 4,995
Joined: Aug 8 2003
Gold: 10,029.00
Oct 25 2010 01:34pm
Quote (cauchy @ Oct 25 2010 08:10pm)
fimy z lektorem to tez syf,  to kurwa wielki. zabija efekty dzwiekowe, zabija muzyke, zabija glos aktorow (a co za tym idzie, intonacje tegoz) i na sam koniec zabija klimat filmu. uczyc sie jezykow obcych, a jesli nie jestescie jeszcze w stanie ogladac bez niczego, to napisy > lektor.

oryginal > napisy > dubbing > lektor


Lektor to profanacja, która wypacza film z większości efektów dźwiękowych, jednak dubbing jest dla mnie o wiele większym przekleństwem filmowym. Słuchanie głosów zupełnie nie pasujących do aktorów lub aktorek z bardzo często nieodpowiednią mimiką jest po prostu kompletną żenadą. Aktorzy podkładający głosy nie są w stanie idealnie ich dopasować do postaci w sposób jaki zrobił to aktor początkowy. No i oczywiście budżet dubbingu jest o wiele mniejszy, a zatem są oni o wiele mniej utalentowani. Druga sprawa - nauka języków, zdecydowanie żmudna i czasochłonna robota. Żadna osoba szukająca taniej rozrywki nie dostosuje się do tak rygorystycznych wymogów i nie powinieneś w arogancki sposób narzucać takich rzeczy. Innymi słowy mówiąc wywyższając się nad innymi nie znajdziesz w niczyich oczach uznania a jedynie zniechęcisz innych do nauki. Niepraktycznie a zarazem dziecinne. Co do kwestii samych napisów - tutaj już jestem w kropce. Jak dla mnie wybór pomiędzy lektorem, a napisami powinien być oczywisty i absolutnie nie pojmuję, jak tak podstawowa umiejętność może sprawiać trudność lub dyskomfort. Przypuszczam, że zasada "lektor ponad wszystko" panująca na kanałach publicznych typu TVN czy POLSAT miała spory wpływ na obecną sytuację, ale jednak pomimo wszystko spodziewałem się większego sprzeciwu dla głupoty tak wielkich rozmiarów.
Member
Posts: 3,606
Joined: Aug 31 2010
Gold: 0.03
Oct 25 2010 01:36pm
Quote (zYwi3c @ 25 Oct 2010 20:35)
Drużyna A / The A-Team 2010 DVDRip XviD-JB LEKTOR PL 2010-10-19 12:40:57

I ogolnie to wszystko z lektorem to jest syf ;/ ...


faktycznie.

ja wole oglądać z lektorem i tyle.
za napisami tylko hałsa oglądam
Member
Posts: 18,663
Joined: Mar 3 2009
Gold: 0.36
Oct 25 2010 01:46pm
Kurwa, pożyczam V for Vendetta, bo online jak oglądałem to był opóźniony lektor, a z napisami nie znalazłem :<
Member
Posts: 18,690
Joined: May 27 2008
Gold: Locked
Warn: 10%
Oct 25 2010 02:13pm
Szukam jakiejs dojebanej komedii lub filmu o chuliganach, oprocz tego gdzie bylo GSE i greenhole czy cos takiego :) na dzisiejszy wieczor ofc, czekam!
Member
Posts: 30,542
Joined: Oct 9 2009
Gold: 1.00
Oct 25 2010 02:15pm
Quote (dawid9400 @ Oct 25 2010 10:13pm)
Szukam jakiejs dojebanej komedii lub filmu o chuliganach, oprocz tego gdzie bylo GSE i greenhole czy cos takiego :) na dzisiejszy wieczor ofc, czekam!


american pie polecam
:)
Banned
Posts: 1,722
Joined: Aug 1 2010
Gold: 0.00
Oct 25 2010 02:15pm
Quote (cauchy @ Oct 25 2010 08:10pm)
fimy z lektorem to tez syf,  to kurwa wielki. zabija efekty dzwiekowe, zabija muzyke, zabija glos aktorow (a co za tym idzie, intonacje tegoz) i na sam koniec zabija klimat filmu. uczyc sie jezykow obcych, a jesli nie jestescie jeszcze w stanie ogladac bez niczego, to napisy > lektor.

oryginal > napisy > dubbing > lektor


jak uwazaasz ze dubbing > lektor to chyba jestes n1 jebniety.
Member
Posts: 3,606
Joined: Aug 31 2010
Gold: 0.03
Oct 25 2010 02:16pm
Quote (ARRY @ 25 Oct 2010 22:15)
jak uwazaasz ze dubbing > lektor to chyba jestes n1 jebniety.


dubbing w serii toy story jest zajebisty <3
ale lektor > dubbing
Go Back To Polska Topic List
Prev11261271281291301410Next
Add Reply New Topic New Poll