d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Janusz Korwin Mikke > Temat Oficjalny
Prev1115116117118119144Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 180
Joined: May 9 2014
Gold: 0.00
Aug 13 2014 06:40am
youtube.com/watch?v=Kxlo2xvJBus
Banned
Posts: 2,966
Joined: Jan 21 2014
Gold: 38.00
Warn: 20%
Aug 13 2014 07:01am
fix'd

Member
Posts: 8,924
Joined: Jul 16 2012
Gold: 100.03
Aug 13 2014 07:08am
Banned
Posts: 2,966
Joined: Jan 21 2014
Gold: 38.00
Warn: 20%
Aug 16 2014 04:46am
Krul gasi dziennikarzyne z tusk vision network

Member
Posts: 16,411
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,059.17
Aug 17 2014 07:07am
Quote (KongresNowejPrawicy @ 9 Aug 2014 09:45)
Pouczająca dyskusja na fb

Użytkownik A:
"Mikke, Ty kłamco, kogo będzie stać na szkołę na wolnym rynku? Proste obliczenia małej szkoły podstawowej po jednej klasie w roczniku i 25 osób w klasie to daje nam 150 uczniów. Zwykle na nauczyciela przypada 10 uczniów, tu by było podobnie, po jednym z każdego przedmiotu, plus 2 kucharki, woźna, ochroniarz, pedagog, sekretarka, wicedyrektor i dyrektor, który chce zarabiać na szkole. Razem zatrudnionych zostają 22 osoby a to i tak optymistyczne podejście, bo zwykle w szkole są też bibliotekarka, psycholog, sekretarka, panie ze świetlicy etc. etc. Załóżmy jednak 22 osoby, każda będzie zarabiała - znowu optymistycznie dla Mikkego - po 2000 zł. Czyli dyrektor musi im zapłacić co miesiąc 44000 zł, bo 2000 x22. Sam aby się bawić w szkole chce mieć zysk rzędu powiedzmy 10 tysięcy, ale załóżmy, że to dobry człowiek i tylko 8000 zł, wyjdzie 52000 zł miesięcznie. Oprócz pensji potrzeba opłacić nieruchomość, prąd, wodę, sprzęt etc., z doświadczenia wiem, że koszty są spore, załóżmy, że wszystko poza pensją kosztować będzie 8000 zł i łącznie utrzymanie wyniesie 60000 zł. I teraz, dzieciaków mamy 150, więc każdy rodzic będzie musiał płacić 400 zł miesięcznie za taką szkołę dla swojego dziecka. Jest to najmniejsza możliwa kwota bo starałem się naciągnąć wszystko na korzyść Mikkego. Mało kto posiada 1 dziecko, zwykle rodzina ma 2 dzieci, więc trzeba co miesiąc płacić 800 zł za ich szkołę. Przypominam, że obecnie za uczęszczanie płaci się 0 zł. Serdecznie pozdrawiam wolny rynek oświaty."

Użytkownik B:
"Podejmuję się krótkiej analizy. Najpierw podstawowe dane z pańskiego przykładu. Mamy 6 klas i 15 nauczycieli. Płaca nauczyciela będzie uzależniona od wkładu jego pracy (dla ustalenia uwagi, proszę kuców z ASE o nie wrzucanie tu oczywistej subiektywistycznej teorii wartości Mengera). Jeżeli każdy z nauczycieli pracowałby na około pół etatu (5h/dzień) i codziennie odbywał 1h zajęć z każdą klasą, to każde dziecko musiałoby siedzieć w szkole 15h/dzień! Jest to pierwszy absurd. Jeśli przyjmiemy średnią 7h zajęć/dzień dla każdego ucznia, wtedy każdy nauczyciel będzie pracował na zaledwie ćwierć (sic!) etatu. Czy wtedy jego praca będzie warta aż 2000zł? Ponadto mówimy o lekcjach 45-minutowych, czy 60-minutowych, a może jeszcze inaczej? W swym przykładzie nie uwzględnia Pan zmiany warunków gospodarczych i społecznych. Po redukcji opodatkowania ceny energii swobodnie możemy uciąć o połowę (optymistycznie dla Pana Bartosza) co daje 4000zł. Płace również uległyby zmianie ale to świadomie pominę, aby tym bardziej nie kompromitować tego nędznego przykładu. Szkoła ma uczyć, a nie karmić jednak, aby nie komplikować zostawimy w spokoju te dwie kucharki. Czy jednak dostaną one pensję jak za cały etat? Musielibyśmy założyć, że wszyscy uczniowie stołowaliby się w szkole, a kucharki pichciłyby i wydawały posiłki co najmniej 8h/dzień! Przypominam, że operujemy tylko na średnich wartościach. Dlaczego niby każde dziecko miałoby uczyć się tego samego, w takim samym wymiarze godzinowym? Po zniesieniu wpływu państwa na edukację to do rodzica należałaby decyzja o tym jak długo i jakich przedmiotów uczy się jego pociecha. Każde dziecko jest inne, posiada wrodzone predyspozycje lub ich brak. Po co niezdolnemu dziecku z rodziny robotniczej te wszystkie przedmioty? Być może rodzić uzna, że dziecku wystarczy 4h/dziennie, a resztę czasu będzie przyuczał je do zawodu? W WIELKIM skrócie 15 nauczycieli po ćwierć etatu (15x500zł=7500zł), 2 kucharki po pól etatu (2x1000zł=2000zł), woźna, ochroniarz, pedagog, sekretarka, wicedyrektor (5x2000zł=10000zł), dyrektor (1x8000zł). Razem 27500zł. Czyli ok 185zł/dziecko. Są jeszcze inne wydatki (przybory szkolne pomoce naukowe etc.) jest również przyrost płac na wolnym rynku, są inne dane zmienne ale na facebooku nie będę książki pisał."


Jest tylko jedno małe ale: Żaden szanujący się nauczyciel nie będzie pracował za wynagrodzenie brutto 12pln, jest to tak na marginesie mniej niż aktualnie wydaje pracodawca przy płacy minimalnej.
Wydaje mi się że 30pln/h to realne minimum.
Wicedyrektor szkoły kosztujący poniżej aktualnej płacy minimalnej - to też jest nieprawdopodobne moim zdaniem.

Koszty energii niższe o połowe to kolejna niescisłość, nawet zakładając redukcje opodatkowania do 0 to aktualnie podatki + wsparcie dla ekologii to 35% w cenie prądu.

Najtańsze prywatne zaoczne studia na wysoce specjalistycznych kierunkach jak "administracja" czy "geografia" kosztują ok. 400pln/miesiąc. Oczywiście zdaje sobie sprawę że "doktor administracji" zarabia więcej niż nauczyciel ale mimo wszystko studia zaoczne to są w miesiącu dwa weekendy zajęć, a szkoła dla dzieci jest codziennie.

Do 300 dałoby może radę zejść z kosztami szkoły, przy dwójce dzieci robi się już 600 miesięcznie.
Do tego oczywiście osobno rozsądni rodzice w świecie JKM musieliby we własnym zakresie opłacać prywatne ubezpieczenie medyczne, emerytalne, rentowe, wypadkowe, chorobowe itp.

handluj z tym :P
Member
Posts: 38,390
Joined: Jan 14 2009
Gold: 2,000.00
Aug 17 2014 02:20pm
Banned
Posts: 2,966
Joined: Jan 21 2014
Gold: 38.00
Warn: 20%
Aug 18 2014 06:01am
Nie będzie trzeciej próby objęcia fotela prezydenta Warszawy przez lidera KNP.
JKM zrezygnował bowiem z kandydowania na tą funkcję podczas najbliższych wyborów samorządowych.
Polityk nie zdradza jednak dlaczego podjął tą decyzję.
W mailowej odpowiedzi na nasze pytania stwierdził tylko, iż „to byłoby śmieszne„.


This post was edited by Eripe on Aug 18 2014 06:02am
Member
Posts: 18,820
Joined: Sep 28 2005
Gold: 1,523.49
Aug 18 2014 11:14am
Quote (Eripe @ Aug 18 2014 02:01pm)
Nie będzie trzeciej próby objęcia fotela prezydenta Warszawy przez lidera KNP.
JKM zrezygnował bowiem z kandydowania na tą funkcję podczas najbliższych wyborów samorządowych. 
Polityk nie zdradza jednak dlaczego podjął tą decyzję.
W mailowej odpowiedzi na nasze pytania stwierdził tylko, iż „to byłoby śmieszne„.


komandor wipler obejmie tron oby
Member
Posts: 180
Joined: May 9 2014
Gold: 0.00
Aug 18 2014 01:07pm
Quote (Lander @ Aug 18 2014 07:14pm)
komandor  wipler obejmie tron oby


Oby nie. Z PiSuaru się czystym nie wychodzi.

This post was edited by KongresNowejPrawicy on Aug 18 2014 01:08pm
Member
Posts: 27,303
Joined: Jun 12 2005
Gold: 73,050.00
Aug 18 2014 01:08pm
nvm

This post was edited by YaYco on Aug 18 2014 01:08pm
Go Back To Polska Topic List
Prev1115116117118119144Next
Add Reply New Topic New Poll