„Prawo i pięść”, czyli jak Sikorski zakaże JKM wstępu do MSZ
Incydent z udziałem europosłów Janusza Korwin – Mikkego oraz Michała Boniego odbił się szerokim echem zarówno wśród polityków,
jak i całego społeczeństwa. Minister Radosław Sikorski zadeklarował publicznie: „Tak długo jak ja jestem ministrem spraw zagranicznych,
noga pana europosła Korwin-Mikkego tutaj [tj. w siedzibie MSZ] nie postanie”. Rozumiem, że fakt spełnienia publicznej obietnicy może
powodować szok wśród polityków Platformy Obywatelskiej, ale zupełnie nie mogę wytłumaczyć sobie na jakiej podstawie prawnej oparł
swoją śmiałą deklarację minister Sikorski.
~ Przemysław Wipler
http://przemyslaw-wipler.blog.onet.pl/2014/07/24/prawo-i-piesc-czyli-jak-sikorski-zakaze-wstepu-do-msz/