d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Prawo Jazdy > Temat Oficjalny
Prev1103104105106107125Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 17,008
Joined: May 7 2005
Gold: 600.00
Mar 22 2011 02:45pm
Quote (Lewo @ Mar 20 2011 05:22pm)
wez mi bardziej wytlumacz z tymi tramwajami. jak są znaki to one tez muszą sie do nich stosować czy jak?
a ze znakiem stop taka np. sytuacja ze jest przed skrzyzowaniem ale nie ma znaku o pierszenstwie itp. a droga z ktora sie krzyzuje ma pierszenstwo. ( tzn oni maja znaki z pierszenstwem ) i ten co jedzie z lewej mojej ma pierszenstwo czy ( tak jak powinno byc bez stopu ) ja?


no jak jest to droga z pierwszenstwem to on ma pierwszenstwo ;x
Member
Posts: 14,619
Joined: May 24 2008
Gold: 103.00
Warn: 10%
Mar 22 2011 02:52pm
Quote (Lewo @ 22 Mar 2011 21:01)
"wjezdzasz tak do przodu zeby srodkowy pacholek byl mniej wiecej posrodku...nawet lepiej jak jest bardziej z lewej... kiedy ruszysz do tylu obserwujesz te dwa pacholki z prawej strony i gdy pierwszy pacholek zobaczysz ze jest na wysokosci lusterka (rownolegle) to wtedy krecisz kierownicą o 360stopni czyli jeden pelny obrot kierownicy (znaczek na kierownicy musi byc tak polozony zeby nie byl do gory nogami tylko dobrze ustawiony-normalnie) tak robisz przez caly luk a kiedy zobaczysz w lusterku z lapiesz rownolegla z liniami to prostujesz kola i jedziesz w tyl."

dobry patent na łuk?


Łuk to zależy od instruktora. U mnie na jakieś ćwiartki czy chuje muje dzikie węże mówił, ale i tak zrobiłem po swojemu i zdałem.

Nie wiem na jaki kurs chodziłeś, że miałeś tak spierdoloną teorię, że Ci nie mówili o tramwajach, ale ja bym się wtedy dopytywał o to albo zmienił szkołę.
Tramwaj ma pierwszeństwo jeśli nie ma znaków drogowych. Zresztą powinieneś znać prawo o ruchu drogowym.... bez tego ni chuja. Zresztą jak chujowa szkoła to nic nie pomoże raczej :D

Quote (AvE @ 22 Mar 2011 21:23)
mowie o egzaminie czyli CLIO samochodem


Zależy od miasta :) W Katowicach są Toyoty Yaris. W Krakowie też z tego co się orientuję.

This post was edited by Phrarr on Mar 22 2011 02:55pm
Member
Posts: 1,681
Joined: Jul 5 2007
Gold: 7.00
Mar 22 2011 03:10pm
omg.. łuk to tylko prawe lusterko + patrzenie się przez okno na lewą stronę. Nie wiem jak można na etapie egzaminu podchodzić do tego schematycznie. Tutaj tylko wyczucie długości i szerokości samochodu sie liczy.
Member
Posts: 17,008
Joined: May 7 2005
Gold: 600.00
Mar 22 2011 03:54pm
Quote (Ard @ Mar 22 2011 09:10pm)
omg.. łuk to tylko prawe lusterko + patrzenie się przez okno na lewą stronę. Nie wiem jak można na etapie egzaminu podchodzić do tego schematycznie. Tutaj tylko wyczucie długości i szerokości samochodu sie liczy.


jak bedziesz uzywal tylko lusterek to cie upierdoli
Member
Posts: 18,663
Joined: Mar 3 2009
Gold: 0.36
Mar 22 2011 03:56pm
Quote (skwarek @ Mar 22 2011 11:54pm)
jak bedziesz uzywal tylko lusterek to cie upierdoli


this, trzeba chociaż udawać, że spogląda się do tyłu.
Member
Posts: 8,672
Joined: Dec 31 2007
Gold: Locked
Warn: 60%
Mar 22 2011 04:02pm
zdane za 1 jakies 2,5 tygodnia temu ;) wczoraj odebrane'd
Member
Posts: 18,663
Joined: Mar 3 2009
Gold: 0.36
Mar 22 2011 04:05pm
Quote (AvE @ Mar 22 2011 10:23pm)
moj sposob na łuk, mysle ze najlepszy

opisuje od momentu gdy musisz wykonac tylem luk
wsteczny wrzucony, powoli do tylu jedziesz widzisz pacholek w prawej szybie od pasazera zaraz na koncu koperty na ktorej stales i robisz jeden pelny obrot kierownicy w prawo powoli do tylu jedziesz i patrzysz w lewe lusterko (od Ciebie)
jak zoabczysz ze zaraz bedzie prosta droga to widzisz takze pacholek z lewej strony i przy nim okrecasz do prostych kol patrzysz w oba lusterka czy samochod jedzie prosto  i jak widzisz ze przejechales pomiedzy pacholkami koperty w ktorej muszisz zaparkowac to patrzysz sie do tylu
na pacholek przed ktorym musisz zachamowac i hamujesz.

mowie o egzaminie czyli CLIO samochodem


Quote (Lewo @ Mar 22 2011 10:01pm)
"wjezdzasz tak do przodu zeby srodkowy pacholek byl mniej wiecej posrodku...nawet lepiej jak jest bardziej z lewej... kiedy ruszysz do tylu obserwujesz te dwa pacholki z prawej strony i gdy pierwszy pacholek zobaczysz ze jest na wysokosci lusterka (rownolegle) to wtedy krecisz kierownicą o 360stopni czyli jeden pelny obrot kierownicy (znaczek na kierownicy musi byc tak polozony zeby nie byl do gory nogami tylko dobrze ustawiony-normalnie) tak robisz przez caly luk a kiedy zobaczysz w lusterku z lapiesz rownolegla z liniami to prostujesz kola i jedziesz w tyl."

dobry patent na łuk?


Nie lepiej po prostu na wyczucie?
Ja tak zrobiłem i poszło bez problemu, chociaż musiałem powtarzać łuk, bo nie zapiąłem pasa i egzaminator biegł za mną :)
Member
Posts: 17,008
Joined: May 7 2005
Gold: 600.00
Mar 22 2011 04:07pm
Quote (Msk @ Mar 22 2011 10:05pm)
Nie lepiej po prostu na wyczucie?
Ja tak zrobiłem i poszło bez problemu, chociaż musiałem powtarzać łuk, bo nie zapiąłem pasa i egzaminator biegł za mną :)


jak sie jest zestresowanym jak skurwysyn to trudno na wyczucie cokolwiek zrobic, nie bedac pewnym ze to wyjdzie ;d
Member
Posts: 62,658
Joined: Oct 28 2006
Gold: 23,000.10
Mar 22 2011 04:08pm
Quote (skwarek @ 22 Mar 2011 23:07)
jak sie jest zestresowanym jak skurwysyn to trudno na wyczucie cokolwiek zrobic, nie bedac pewnym ze to wyjdzie ;d


zapal zulko na rozluznienie
Member
Posts: 17,008
Joined: May 7 2005
Gold: 600.00
Mar 22 2011 04:10pm
Quote (EustachyMotyka @ Mar 22 2011 10:08pm)
zapal zulko na rozluznienie


bylem na prochach jakis ziolowych po ktorych nie mozna jezdzic samochodem na egz
Go Back To Polska Topic List
Prev1103104105106107125Next
Add Reply New Topic New Poll