Kolego Ozempic formalnie jest lekiem na cukrzycę, oznacza to parę rzeczy:
- działa na odchudzanie słabiej niż Wegovy (za mała dawka)
- lekarz nie powinien go przepisywać pacjentom bez cukrzycy, ale niektórzy przepisują
- dobrze by było zostawić go cukrzykom, aby nie mieli problemów z dostępnością leków dla siebie w aptekach
Na odchudzanie jest Wegovy, jest to ta sama substancja tylko większa, właściwa dawka.
Tutaj nie powinieneś mieć problemu z receptą na odchudzanie gdyż jest to lek na odchudzanie.
Niestety ponieważ większa dawka to i cena jest wyższa niż Ozempicu (ok. 1200zl miesięcznie)