d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Nie Szanuję Allaha
Prev12346Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 27,388
Joined: May 30 2010
Gold: 369.00
Jul 25 2025 06:46am
Bóg jeśli istnieje to podobno kocha ludzi więc uczciwi ludzie, hojni parafianie na pewno nie będą czekać za długo na wejście do nieba.


Każdy myśli, że jego religia jest tą prawdziwą.
Member
Posts: 71,460
Joined: Jun 17 2007
Gold: 1,040.00
Jul 25 2025 06:49am
Bóg jeśli istnieje to podobno kocha ludzi więc uczciwi ludzie, hojni parafianie na pewno nie będą czekać za długo na wejście do nieba.


A wierzysz w Boga? Dla mnie życie to system, żyjemy w jednym wielkim programie. Ja to tak postrzegam. Możesz się nawet obudzić na jakimś statku kosmicznym :+)
Member
Posts: 16,411
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,059.17
Jul 25 2025 07:06am
Każdy myśli, że jego religia jest tą prawdziwą.


Wiadomo, czego Cię nauczą za szczeniaka w to wierzysz w dorosłym życiu. Nieprzypadkowo chrzci się niemowlaków a do spowiedzi wysyła 8latkow którzy nawet nie kumają co się dzieje dookoła :)
Member
Posts: 16,411
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,059.17
Jul 25 2025 07:22am
A wierzysz w Boga? Dla mnie życie to system, żyjemy w jednym wielkim programie. Ja to tak postrzegam. Możesz się nawet obudzić na jakimś statku kosmicznym :+)


To jest trudne pytanie. Zagonili mnie jako dzieciaka do pierwszej komunii świętej, dostałem dzięki temu kupę prezentów: konsole do gier, nowy rower, duży radiomagnetofon itp. Ja tą religią nasiąknąłem za młodu, a czym nasiaknie się za młodu to potem zostaje w dorosłym człowieku.
Z drugiej strony zdaje sobie sprawę że matematycznie to szansa na istnienie Boga, i że to jest ten Bóg o którym mnie uczyli a nie jeden z 4699 innych Bogów, jest niewielka.
Żyje w rozkroku tutaj :(
Ale też dwie stówy raz w roku na kolędzie dla księdza to nie są jakieś duże kwoty, żeby się wypisywać z kościoła, tym bardziej że mój ksiądz jest akurat spoko i nawet mi nie suszy głowy za mocno że rzadko chodzę do kościoła xd
Być może jak będę stary to zrobię się bardziej wierzący, bo będę szukał alternatywy wobec zgnicia dwa metry pod ziemią, a religia taką alternatywę daje

This post was edited by Ironfister on Jul 25 2025 07:24am
Member
Posts: 71,460
Joined: Jun 17 2007
Gold: 1,040.00
Jul 25 2025 07:25am
To jest trudne pytanie. Zagonili mnie jako dzieciaka do pierwszej komunii świętej, dostałem dzięki temu kupę prezentów: konsole do gier, nowy rower, radio. Ja tą religią nasiąknąłem za młodu, a czym nasiaknie się za młodu to potem zostaje w dorosłym człowieku.
Z drugiej strony zdaje sobie sprawę że matematycznie to szansa na istnienie Boga, i że to jest ten Bóg o którym mnie uczyli, jest niewielka.
Żyje w rozkroku tutaj :(
Ale też dwie stówy raz w roku na kolędzie dla księdza to nie są jakieś duże kwoty, żeby się wypisywać z kościoła, tym bardziej że mój ksiądz jest akurat spoko i nawet mi nie suszy głowy za mocno że rzadko chodzę do kościoła xd


A modlisz się czasami? Dla mnie Bóg, to jedna wielka niewiadoma, ale potrafię się czasem pomodlić, nawet mam fajny różaniec z fatimy, który ma z 20 lat. Tylko ja modlę się dla siebie bardziej, liczę na to, że będą efekty, a nie liczę, że to do kogoś trafi. Mniej więcej.
Member
Posts: 35,061
Joined: Jan 13 2011
Gold: 2,573.57
Jul 25 2025 07:29am
Chwała Innosowi!
Member
Posts: 16,411
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,059.17
Jul 25 2025 07:31am
A modlisz się czasami? Dla mnie Bóg, to jedna wielka niewiadoma, ale potrafię się czasem pomodlić, nawet mam fajny różaniec z fatimy, który ma z 20 lat. Tylko ja modlę się dla siebie bardziej, liczę na to, że będą efekty, a nie liczę, że to do kogoś trafi. Mniej więcej.


Ja się nie modle, wychodzę z założenia, że skoro jestem dobrym człowiekiem i jakoś tam dokładam się plebanowi przy kolędzie, to tyle wystarczy.
Member
Posts: 8,702
Joined: Jun 25 2022
Gold: 7,271.09
Jul 25 2025 08:11am
Bezimienny może się pomodlić przy posągu i opcjonalnie także złożyć w ofierze określoną liczbę sztuk złota.
Ma wówczas szansę na zyskanie przychylności Innosa i otrzymanie bonusu do jednego z atrybutów: punktów trafień, many, siły lub zręczności, w zależności od przynależności do gildii oraz wysokości datku.
Najwięcej korzyści osiągnie jako paladyn lub mag ognia.
Tylko jedna modlitwa dziennie może dać dodatkowy efekt, kolejne w danym dniu nie przyniosą żadnego rezultatu.

Member
Posts: 37,070
Joined: Jun 28 2006
Gold: 7,242.01
Jul 25 2025 08:16am
Nie znam go osobiście, więc ciężko mi się wypowiedzieć
Member
Posts: 11,317
Joined: Dec 25 2018
Gold: 2,137.69
Warn: 10%
Jul 25 2025 10:02am
Postujecie i w ogóle
Go Back To Polska Topic List
Prev12346Next
Add Reply New Topic New Poll