d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Wsad W Grach Hns/moba
12Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 10,807
Joined: Sep 25 2021
Gold: 1,047.06
Aug 13 2025 10:21am
to przelomowe sterowanie ktore powinno byc w kazdej grze czy glupi standard 2025 roku?

teraz nawet LoL zaczyna to wprowadzac na serwery testowe, wiadomo lol to nie hns, ale podobnie jak w przypadku arpgow, po 20 latach zmieniaja kompletnie system poruszania sie :mellow:

pog or dog
Member
Posts: 4,604
Joined: Jun 12 2022
Gold: 95.00
Warn: 50%
Aug 13 2025 10:30am
gry mmo dość mocno pokazały jak bardzo dobrze się z tym gra, przecież w takie mmo granie na topowym poziomie to jest jakieś 700 x więcej akcji, hockeyi itd niż w jakimś poe2 lolu itd, wiec tak to dobry system o ile został dobrze zaimplementowany

ps Yummi na wsadzie to jak kredens w szkole xD
Member
Posts: 34,162
Joined: Sep 17 2007
Gold: 410.00
Aug 13 2025 11:06am
Jakoś w paniczu drugim jest i grają to tylko nobki B)
Member
Posts: 10,807
Joined: Sep 25 2021
Gold: 1,047.06
Aug 13 2025 11:15am
gry mmo dość mocno pokazały jak bardzo dobrze się z tym gra, przecież w takie mmo granie na topowym poziomie to jest jakieś 700 x więcej akcji, hockeyi itd niż w jakimś poe2 lolu itd, wiec tak to dobry system o ile został dobrze zaimplementowany

ps Yummi na wsadzie to jak kredens w szkole xD


no wlasnie w mmo jest zwykle 30 razy wiecej keybindow i co mnie czasem denerwowalo, to gdy np trzymasz dwa przyciski poruszania sie np S+A, a potrzebujesz uzyc binda nr 482 zmapowanego na alt + q, to wtedy tzw chuj ci w dupe bo palec z a idzie na q. dlatego w wowie grajac jakakolwiek klasa co nie jest ranged switchowalem na autowalk trzymajac lewy i prawy myszy.

w arpg mozesz zbindowac najbrdziej spammable skill na lewy no bo nim nie chodzisz a wiekszosc klas opiera sie na 1/2 button clearze + movement skill do spamowania w kazdej grze, wiec jest to okej - w lolu, nie kazda postac najczesciej uzywa q

teraz wprowadzajac cos takiego w lolu na ktorym nie lockujesz targetu ktory chcesz atakowac, ani nie trzymasz myszki w prawym gornym do clearu, nie mam pojecia jak by to mialo wygladac na 80% postaci, moze na adc to byloby lepsze niz kitowanie myszką, bo wymaga jednak 800x wiecej precyzji. ale jesli ranged postacie przez to mialyby byc 2x lepsze niz grajac na myszce, wtedy balansujesz je wokol sterowania klawiatura, a jak nie sterujesz klawiatura to jestes 2x slabszy + znerfiony xD

no ale ciekawe jak to finalnie bedzie wygladac
Member
Posts: 4,604
Joined: Jun 12 2022
Gold: 95.00
Warn: 50%
Aug 13 2025 11:17am
no wlasnie w mmo jest zwykle 30 razy wiecej keybindow i co mnie czasem denerwowalo, to gdy np trzymasz dwa przyciski poruszania sie np S+A, a potrzebujesz uzyc binda nr 482 zmapowanego na alt + q, to wtedy tzw chuj ci w dupe bo palec z a idzie na q. dlatego w wowie grajac jakakolwiek klasa co nie jest ranged switchowalem na autowalk trzymajac lewy i prawy myszy.

w arpg mozesz zbindowac najbrdziej spammable skill na lewy no bo nim nie chodzisz a wiekszosc klas opiera sie na 1/2 button clearze + movement skill do spamowania w kazdej grze, wiec jest to okej - w lolu, nie kazda postac najczesciej uzywa q

teraz wprowadzajac cos takiego w lolu na ktorym nie lockujesz targetu ktory chcesz atakowac, ani nie trzymasz myszki w prawym gornym do clearu, nie mam pojecia jak by to mialo wygladac na 80% postaci, moze na adc to byloby lepsze niz kitowanie myszką, bo wymaga jednak 800x wiecej precyzji. ale jesli ranged postacie przez to mialyby byc 2x lepsze niz grajac na myszce, wtedy balansujesz je wokol sterowania klawiatura, a jak nie sterujesz klawiatura to jestes 2x slabszy + znerfiony xD

no ale ciekawe jak to finalnie bedzie wygladac


taka specyfika trochę mmo, ale tam to po prostu działa, ja lubie takie klasy gdzie masz 40-50 aktywnych skill / akcji które Uzyasz i nie wyobrażam sobie klikać myszka żeby się poruszać przy tylu bindach
Member
Posts: 28,907
Joined: Dec 21 2005
Gold: 7,352.78
Aug 13 2025 11:31am
najwygodniej mi sie gra wsadem. nauczylem sie tak poruszac juz w neverwinter nights 1 i dziwie sie, ze dopiero teraz to spopularyzowali
Member
Posts: 20,830
Joined: Apr 10 2018
Gold: 2,261.43
Aug 13 2025 11:45am
tylko wsad w najwspanialszej grze ever pou2
Member
Posts: 37,066
Joined: Jun 28 2006
Gold: 7,242.01
Aug 13 2025 01:30pm
Nie wydaje mi się żeby to zmieniło coś więcej niż wygodę gracza. Ja zawsze grałem na myszcze w hns, ale po poe 2fps gram tylko na wsadzie. Chociaż minus jest taki, że wydaje się ciężej używać bindów 1, 2, 3, 4. W wowie gram skille na myszcze bo mam 12 przycisków na niej i ewentualnie z, x, c, itp, które można kciukiem przyciskac
Member
Posts: 23,729
Joined: Jan 27 2009
Gold: 300.00
Aug 13 2025 01:32pm
super polecam
Member
Posts: 668
Joined: Jul 16 2025
Gold: 70.21
Aug 13 2025 03:43pm
pog

ja pierdole prosze cie klikasz za siebie 10 metrów i musisz myszka przez cały ekran po to zeby kliknac raz i sie ruszac do przodu i znowu myszka do tyłu itakie gówno chuj a nie gameplay #normietake
Go Back To Polska Topic List
12Next
Add Reply New Topic New Poll