Quote (Gastly @ 6 Jun 2015 00:33)
a) valtionvelka ei oo sama ku kotitalouden velka
b ) leikkaaminen lamassa ei paranna lamaa
c) ulkomaille ei mee miljardeja. miten uskotte Keskusta-Suomen pärjäävän ilman Eu-tukia?
d) se pointti ulkomaisten opiskelijoiden työllistymisestä Suomeen
a) Ai kotitalouden vela takia kaikkea on koroteltu ? Jaa no hyvä että täsmensit

Vai mitä nytte tällä meinasit ?
b ) Eihän se paranna heti, ajan kanssa tulos on ehkä parempi. Eihän me nyt voida rahaakaan käydä painaa, fiksumpaa ois kyllä ollu ottaa sieltä ylhäältä ja antaa alas mutta sehän on mahdotonta

c) Niin, ei mene enää

Ja meinasin niitä tukipaketteja, jotka eivät taida olla tavan EU maksuja. Ja Suomeen ei oo tietääkseni yhtään tukipakettia työnnetty, VIELÄ
d) En usko että ne lopettaa sen opiskelun täällä Suomessa, ehkä toi on enemäkii semmone " siivilä " millä sitte otetaa opiskelemaan ne jotka oikeesti sitten haluaa Suomessa työllistyä. Julmaahan se on mutta eipä tonne työelämäänkään enään jokasta kadun nojailiaa oteta, taino sekii riippuu alasta.
e: En nytten ollu varma ymmärsinkö joka kohassa siun pointtis oikein, ku nii lyhyesti taas kirjottelet väittees, mutta täsmentele ni eiköhä myö sitte johokii yhteisymmärryksee päässä.
This post was edited by TR0LLFACE on Jun 6 2015 12:26am