Quote (LolBastard @ 9 Oct 2015 08:47)
Tässä ei tarvi lukea ku 2 sivua taaksepäin nii tajuaa että ei teillä kyllä ihan kaikki muumit oo laaksossa.Mihin on kadonnut ihmisyys?
Pelkkää rasistista ennakkoluuloista yhden puolen typerää propagandaa mitä jauhaa muutama muukin.Kellään ei yhtään negatiivista oikeata kokemusta maahanmuuttajista, kenenkään arkeen ei vaikuta sen pienen paskatikun verran, mutta silti maahanmuuttajat on perseestä.Kertokaa vielä miksi? Missä rakentavat ideat on? Pakolaisia nyt vaan tulee joka tapauksessa niin kauan kun maailmassa soditaan.Mitä teidän mielestä näille pitäisi tehdä?Tunkea keskitysleirille?Sehän ratkaisi monta ongelmaa historiassa.
Mikä laittaa esim. Sopan ajattelemaan että sun ihmisarvo on arvokkaampi kuin irakilaisen/somalialaisen/syyrialaisen miehen,lapsen,naisen ihmisarvo? Mitä jos Soppa olisit vaan syntynyt sattumalta Somaliassa?
Kyllä sille inhimillisyydelle kohta löytyy hinta, kun Saksa alkaa painimaan omien raha-asioidensa kanssa koska eivät ne voi antaa VW:n ym. yritysten antaa kokea niin kovaa iskua itsekseen.
Ja mitä sitten kun kirstussa ei vaan ole enää rahaa? Onhan se totta, että ekana pitäis saada oman maan asiat kuntoon, mutta niin pitäis inhimillisyydestäkin pitää kiinni. Tää on niin kakspiippunen asia.
Sit mitä näihin "elintasosurffareihin" tulee, nii onhan se ollu ennenkin että 5% pilaa 95% maineen.
Propagandaa propagandan perään, onneks täällä voidaan vielä keskustella asioista. Suurin osa niistä, jotka ymmärtää tilanteen vakavuuden eivät halua sanoa mitään, koska on turha alentua puhumaan sellaisen kanssa joka on jo tehnyt päätöksensä asiasta.