Quote (Rocko @ 24 Aug 2014 15:22)
Joko trollikortti on vedetty esiin?
No jos nyt miettii ni Akun lisäks tällä peli foorumilla (

) on 2-3 muuta henkilöä joiden kanssa en voi keskustella / väitellä vakavasti aiheista maahanmuuttajat ja seksuaalinenhyväksikäyttö ( raiskaus ), ilman että sarkasmi ja huumori astuvat esiin

e: mutta ihmiset ovat erinlaisia ja jokaisella on se oma mielipide asiasta

e2: esim. itse en hyväksy seksuaalistahyväksikäyttöä ( raiskaus ), kuntaas eräiden henkilöiden mielestä se on suovaitsevaa olla rankaisematta asiasta ja antaa mahdollisuus uusia rikos, tai ainenkiin siltä se vaikuttaa välillä..
e3: Yllä mainittuun asiaan on odotettavissa Aqun kommentti että pien tapa rikollisia ei saa altistaa suur rikollisille ^^ Raiskaushan on pien rikos

Ja ensikertalaista ei saa laittaa linnaa ettei sen mieli järky enempää... Ei vittu

e4: Toi siis tuli vaan joistain vanhoista kesusteluista mieleen, esimerkkinä miksi en voi Akun kanssa väitellä / keskustella asiasta vakavasti..
This post was edited by Soppamies on Aug 24 2014 10:26am