Quote (Soppamies @ 5 Apr 2014 11:59)
Topickin aihehan oli että tuliko palautusta vai mätkyy mut teijät kaks tuntiee ni oli vähä ootettavissa että tää menee taas tälläseks..
No vakavasti kysyen : Saitko Aku palautusta vai pitääkö maksaa takaisin

?
"Risuja Vai Ruusuja ? > Jykä Käteisen Aikakausi."
vastasin mielestäni aika olennaisesti..
Quote (Soppamies @ 5 Apr 2014 00:54)
Kyllä, näin sen täytyy olla.
niin siis kumpi, vai aiotko ees vastata?
Quote (SekavaSamu @ 5 Apr 2014 16:56)
Voi vittu :DDD Tietäjät täälä kinastelee... Potaa ja ghastly viisaimpana kärjes
ootteko ikinä miettiny sitä, että ei nostettaskaan veroja, vaan nostettas minimipalkkoja jollon olis ostovoimaa ja sitä kautta
saatas niitä verotuloja? Vai onko teidän mielestä parempi, että leikataan tukia, nostetaan hintoja ja veroja myös? kuka täälä kohta ostaa enää mitää

Ja noista veronmaksuista ihan turha ulista paskaakaan niin kauan kun ollaan EUssa ja VEROPARATIISEILLE ei tehdä mitään.
KYl se niin menee et verojen maksu on jätetty vain ja ainoastaan "normi" ihmisille ja isot yritykset saa kiertää veronsa kun se on tehty niille niin helpoks.
jos nostetaan minimipalkkoja niin hinnatkin nousee. Minimipalkkojen nosto saattaa myös tietää irtisanomisia, koska mistä meinaat sitä rahaa saada, painamalla?
This post was edited by potaa on Apr 5 2014 09:28am