Quote (A2K @ 22 May 2014 07:47)
Ei tullu ku vauhtia oli 110+
Perässä näky höyrypilvi mut se oli myöhästä sitte.
Toivon tosissaan, et oli vaan paffit.
Ja se oli sormen kokone reikä. Vedet tuli kerralla ulos.
jaha, harmi kyllä. Pystytkö ite tekemään paffi remppaa vai pitääkö viedä pajalle?
itellä on tossa focuksessa varajärjestelmä että jos nesteet valuu pihalle ni voi vielä ajaa kotia/korjaamolle, se vaan puottaa 2 pytyltä bensan tai kipinän pois, en nyt muista kummin oli joten nää 2 toimimatonta mäntää toimii ns ''ilmapumppuina'' jotka viilentää moottoria, samalla auton ecu ei anna kierrosten nousta yli 3 tonnin
tämä siis lukee ohjekirjassa
Focuksessa alkoi tänään pakoputki kolista

takapöntön kannakekumi on aiva hauras paska joka on vaihdettu 2 ja puol kuukautta sitte. Keskimmäinen pönttö ei ole kuin yhellä kumilla kiinni, koska sieltä on toinen kannake revenny kokonaan
herää kysymys että kun tein helmikuussa täydellisen pakoputkiremontin jossa vaihdettiin pakosarja, katalysaattori, välipönttö ja viimenen pönttö. remonttin maksoi hieman vajaa 1000e kun teetin liikkeessä, eikö tolla tuhannella eurolla ois pitäny päästä vähän pitemmälle ku reilu 2kk?
mihinkään kanttareihin en oo ajellu enkä kolistellu putkea muutenkaan, sis miten vitus tää voi olla mahollista? voiko olla näin että ne on vaihtanu vaan sen viimesen kannatinkumin ja muut kohdat pistäny vanhoilla kumeilla mutta kuitenkin laskuttivat tästä?