Quote (Rocko @ 20 Jan 2016 18:07)
Odineilla saattaa olla rikostuomioita pohjilla, mutta niinkun kuva sanoo, ei rikosilmoituksia katupartioinneista. Vai onko sulla jotain tietoa tästä esittää, mitä meillä muilla ei ole?
Sadat rikosilmoitukset = kaikki mahdolliset turvapaikanhakijoiden tekemät rikokset ja rötökset ja nahistelut ja millä tahansa muulla sanalla kuvattavat teot tähän asti. Kyllä, niitä on satoja, kun ne niputtaa yhteen. Ja kyllä, ne vokeissa pyörivien poliisipartioiden kirjaamat ilmoitukset voi laskea myös tähän mukaan.
Mulla on silmät ja korvat auki joka median suuntaan, mutta kaikkea ei pidä uskoa. Se, että linkkaan MV-lehdestä jonkin kuvan ei automaattisesti tarkoita sitä, että se olis paskapuhetta. En pidä kyseisen julkaisun tyylistä kirjoittaa artikkeleitaan, mutta tämänhetkisessä ylisuvaitsevaisuusilmapiirissä ei ole parempaakaan kriittisen ajattelun äänitorvea. Toivoisin, että niitä olis lisää.
ahaa, sadat rikosilmoutkset = kaikki sanalla kuvattavat teot, no vittu niitähän on jo miljoonia. haha
jos kirjattais aiemmin mainitsema naisten perseestä puristelu suomalaisten toimesta yökerhoissa ni joka vklp tulis tuhansia ilmotuksia, jotai järkee pitää näittenki kanssa olla oli mun pointti. - ehkä myös että oot urpo.
mikäs ilmotus niistä ois tehty, jos ne kerran vasta on kävelly kilometrin matkan ja ne kuvattiin sen aikana, ei edes odinit olis niin tyhmiä että siinä alkais riehua
oisit kyllä täysin eri mieltä noista partioista, jos nää mamut pitäis niitä, nehä vois ite nimittää porukoitaan partioiks, nerokasta jopa :DD
eikö sulla kalle ollu siä sampolassa hitosti erimaista luokka,- ja rinnakkaisluokkalaisia ?
ja implikoitko tosiaan, että tuomittu väkivaltarikollinen on pienempi paha, kuin ilmoitus vastaavasta ? logiikka
This post was edited by Napi on Jan 20 2016 09:27am