d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Suomi > Elämänpeli
123Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 10,217
Joined: Aug 6 2007
Gold: 7,590.00
Jan 1 2012 07:15am
voitteko kertoa, että mitä helvettiä mä luen :DDD
http://ilmatar.net/~np/elama/
Member
Posts: 10,822
Joined: Apr 13 2009
Gold: 89.48
Warn: 10%
Jan 1 2012 07:21am
mitä vittua, aivan mahtavaa :D
Member
Posts: 10,822
Joined: Apr 13 2009
Gold: 89.48
Warn: 10%
Jan 1 2012 07:27am
"minulla on teille huonoja uutisia: Maija putosi tänään tehdaskierroksella lihamyllyyn ja hänet ehdittiin pakata 200 sikanautapurkkiin ennenkuin koneet saatiin sammumaan. Haloo? Haloo?"
Member
Posts: 10,217
Joined: Aug 6 2007
Gold: 7,590.00
Jan 1 2012 07:32am
"Matti: "Ei kiitos". Lilja: "Hannari". Liljaa ei enää jaksa kiinnostaa "touhuaminen", joten Matti lähtee, hämillään ja pettyneenä.

Myöhemmin koulussa Matti näkee Liljan yhden ison 9. luokan pojan kanssa. Matin juttu Liljan kanssa on nyt ohi.

Viikon päästä Matti tuntee voimakasta kipua vessassa ollessaan. Hän kärsii monta päivää, kunnes rohkaistuu ja menee terveydenhoitajan luokse erittäin kiusaantuneena.

"Sinullahan on tippuri!", hämmästyy terveydenhoitaja. "Se on veneerinen, paha tauti, jonka olet voinut saada vain synnillisen esiaviollisen seksin kautta! Nyt sanot heti, kenen kanssa olet ollut!"

Matti murtuu ja tunnustaa kaiken. Terveydenhoitaja ottaa yhteyttä Matin ja Liljan vanhempiin ja poliisiin. Lilja on alaikäinen. Matti joutuu syytteeseen. Hän ei koskaan toivu henkisesti normaaliksi, ei pääse armeijaan ja jää vaille työtä. Matti vajoaa pohjalle, rappioalkoholistiksi, joka asuu kaatopaikoilla tai vankilassa. Sieltä hän ei nouse, kuin kenties Jeesuksen avulla joskus."







Pekka ei halua syntyä! Hän pistää hanttiin, ja jää sinne missä onkin. Kastamattomat lapset joutuvat helvettiin, joten sinne Pekkakin joutuu, kun lääkärisetä vihdoin kiskoo hänet ulos kuolleena.

Ankarasti, mutta oikeudenmukaisesti, Herran tuomion jälkeen hän siis palaa iankaikkisesti helvetin liekeissä, kuten Raamattumme ilmoittaa.

This post was edited by pihvimies0 on Jan 1 2012 07:48am
Member
Posts: 31,130
Joined: Jul 18 2007
Gold: 4.97
Jan 1 2012 09:40am
Melkonen jalokivi
Member
Posts: 8,754
Joined: Aug 5 2008
Gold: 0.00
Jan 1 2012 10:13am
:thumbsup:
Member
Posts: 24,688
Joined: Jul 10 2008
Gold: 0.01
Warn: 10%
Jan 1 2012 11:14am
Matin Elämä (osa 2)

--------------------------------------------------------------------------------

Matti lyö takaisin

Hemppa rupesi hakkaamaan Mattia, mutta Mattipa lyökin takaisin! Nyrkki osuu Hempan poskeen, toinen lyönti kaulaan. Matti potkaisee Hemppaa, Hemppa kaatuu taaksepäin, ja kuuluu kova poksahdus kun Hempan pää osuu asvalttiin. Hemppa ei enää nouse. Jotain punaista valuu hänen päänsä alta. Muut juoksevat karkuun, Matti jää katsomaan tyrmistyneenä.

Opettaja sattuu kulkemaan ohi ja kutsuu kiireesti ambulanssin kännykällään.

Hemppa ei enää koskaan palaa tajuihinsa. Hän sai vaikean aivoverenvuodon ja hän on koomassa kunnes kuolee kolmen vuoden päästä keuhkokuumeeseen.

Matti joutuu koulukotiin, jossa hän oppii rikollisten tavoille ja alkaa käyttää huumeita. Eräänä iltana saastaisessa autiotalossa Matti ottaa LSD-piikkiä, ja luulee sen jälkeen hän olevansa itse Teräsmies, ja yrittää pysäyttää junan paljain käsin.

Matti jää junan alle ja kuolee. Kuolemansa jälkeen hän palaa iankaikkisesti helvetin tulessa, koska hän kuoli synneissään.

Peli on päättynyt.


:rofl: loistava tulevaisuus

This post was edited by A2K on Jan 1 2012 11:14am
Member
Posts: 10,886
Joined: Dec 26 2007
Gold: 2.62
Jan 1 2012 11:53am
Maija lähtee Etelänmatkalle

Maija lähtee tunnettuun lomakohteeseen jonnekin Välimeren seudulle. Kylläpä siellä onkin paljon komeita, tummia miehiä! Paikalliset rantaleijonat piirittävät vaaleaa Maijaa herkeämättä. Synnillinen himo herää Maijassa, ja hän lankeaa kuolemansyntiin.

Maija viettää useita kiihkeitä, kuumia öitä tulisen rakastajansa kanssa hotellihuoneessaan. Kaikki loppuu aikanaan, niin myöskin Maijan loma. Manuel, Maijan rakastaja, tulee saattamaan kyynelehtivää Maijaa lentokentälle asti. Manuel hymyilee hohtavan valkeilla hampaillaan ja ojentaa Maijalle pienen paketin.

"Querida", sanoo Manuel, "avaathan lahjani vasta kotona". Maija lupaa. Uupuneena Maija tulee kotiinsa vasta myöhään yöllä ja avaa paketin aamulla. Paketissa on KUOLLUT ROTTA, ja espanjankielinen lappunen: "Minulla on AIDS ja nyt se on sinullakin! Kohta sinä huora olet yhtä kuollut kuin tämä rotta!"

Maija oksentaa, ja lähtee vielä samana päivänä AIDS-testiin. Hänellä todetaan AIDS ja hän kuolee hirvittävän tuskallisesti. Hän palaa saastaisena syntisena iankaikkisesti helvetin tulessa.
Member
Posts: 5,335
Joined: Jun 5 2009
Gold: 2,605.00
Jan 1 2012 11:55am
Matti ei aina saa rahoja kasaan, joten hän pakottaa Liljan myymään itseään. Kun Lilja hakataan ja joukkoraiskataan, niin että hän on sairaalassa kuukauden, Matti ei saa mistään tarpeeksi rahaa. Huumejengi on hänen perässään ja hän pakenee ulkomaille
---------------------------------
"Kuules Maija", sanoo Matti, "tiesitkö, että naisen paikka on kotona?" Maija ei ole samaa mieltä. He hakevat Raamatun hyllyssä ja tutkivat, mitä Jumala on asiasta sanonut. Raamatusta he löytävätkin selkeän säännön: naisen paikka on nimenomaan kotilieden ääressä. He puhuvat asiasta pitkään, ja lopulta Maija päättää jäädä kotiäidiksi.

This post was edited by Kaur on Jan 1 2012 12:20pm
Member
Posts: 3,377
Joined: Jan 6 2010
Gold: 1,993.00
Jan 1 2012 12:39pm
en ole vielä kertaakaa päässyt ekan kysymyksen ohi.

helvetin hyvä peli :evil:

Allekirjoitus:

AKT
Go Back To Suomi Topic List
123Next
Add Reply New Topic New Poll