d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Érdekes Folyamatnak Lehetünk Szemtanúi...
12315Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 31,127
Joined: May 29 2006
Gold: 22,978.27
Trader: Trusted
Nov 24 2014 09:11am
Hay!

TV-kről van szó.

Általában, ami a műszaki cikkek technológiai fejlődésnek egyik legnagyobb gátja az, hogy igyekeznek eltolni a fejlesztéseket, ha még a régi termékekre is igény van.

Tökéletesen megfigyelhető ez pendrive-ok/SSD-k területén, ahol simán sok-sok terránál járhatnának, ha akarnának... csak épp felesleges, lassabban csöpögtetik a népnek és így mindig "rákényszerítenek", hogy vedd meg az újabbat, ami már nagyobb kapacitású. Tudatosan tartják magasan az árakat.

Ellenben, ami a TV-k esetében az elmúlt 1 évben történik, az valami elképesztő és szerintem az egyik legnagyobb fail, ever.

Egy kis történeti áttekintés:
Régebben, évtizedekig csak képcsöves TV-k voltak...
Aztán megjelentek olyan 15 éve a plazma, majd az LCD TV-k . Ezek is nagyon sokáig "egyeduralkodói" voltak a piacnak. Egyszerűen semmilyen technológia vetélytársuk nem akadt
Ám, pár éve bejöttek a Smart TV-k, LED TV-k és projectorok, amik így egy egész szép palettát biztosítottak, pláne úgy, hogy a plazma tv-ket és még lcd tv-ket is gyártottak.

Viszont az elmúlt 1 év.......
Elképesztő módon bepörgött a piac.

Hatalmas várakozás előzte meg a 4k-s TV-ket (UHD 3840x2160) és - velem együtt - nagyon sokan azt hitték, hogy itt már úgy nagyjából vége is van a dolognak, mert ez már olyan felbontást biztosít, amit tényleg nem érdemes felülmúlni.
Rá 1-2 hónapra érkezett meg derült égből villámcsapásként az ovális TV-k generációja, ahol a képernyő nem síkban van, hanem ívelt. Szintén 4k-ban, ami így a "hagyományos" 4k-s TV-k árát lenyomta a francba, mert pár hónap alatt elavult technológiává vált.
Ismét csak pár hónap telt el és megjelentek az OLED TV-k... amik visszavettek a felbontásból és "csak" Full HD-ban gyártottak, de olyan képet biztosít, hogy beszarás.

Ez a folyamat okozza azt, hogy egy 40" 3D Smart UHD LED TV most 175 000 ft körül mozog, ahelyett, hogy 1 millió lenne.

Szerintem hatalmas bukás volt a TV gyártóknak az, hogy gyakorlatilag 3 havonta elavulttá tették a korábbi technológiákat és ahelyett, hogy milliókért tudták volna eladni őket, le kellett vinni harmadára/negyedére az árát, mert különben nem vették volna meg.

Mindenesetre biztosra veszem, hogy még 1-2 hónap és kihoznak 4k-s OLED TV-t is, ami megint felborítja az egészet...

Mi értele van, azt nem tudom, de jó látni, hogy már a 4k-s TV-ket is "szarért-hugyért" dobálják az ember után. :D


inb4 tl;dr
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Nov 24 2014 09:12am
durva
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Nov 24 2014 09:13am
gyorsan olvasok tehat elolvastam
de amugy kurvara nincs ertelme a 4knak de talan meg a fullhdnek se mert tvt nem 40 centirol nezel
arrol nem is beszelve hogy mennyire le vagyunk maradva a hds tartalmak/csatornakkal mas orszagokhoz kepest

btw plazma>>>>minden mas
shots fired gg
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 24 2014 09:21am
Az lejött így elsőre, hogy nem ismered a technológiákat, amikről beszélsz, de a történetüket sem.
Member
Posts: 38,217
Joined: Jul 24 2005
Gold: 22,413.07
Nov 24 2014 09:23am
Quote (CyberPunk666 @ Nov 24 2014 04:21pm)
Az lejött így elsőre, hogy nem ismered a technológiákat, amikről beszélsz, de a történetüket sem.


de te szerencsére igen és ez megint a te okoskodós topicod lesz
Member
Posts: 42,982
Joined: Apr 14 2006
Gold: 3,000.00
Nov 24 2014 09:24am
valoban erdekes
mit szivsz?
Member
Posts: 31,127
Joined: May 29 2006
Gold: 22,978.27
Trader: Trusted
Nov 24 2014 09:24am
Quote (CyberPunk666 @ 24 Nov 2014 17:21)
Az lejött így elsőre, hogy nem ismered a technológiákat, amikről beszélsz, de a történetüket sem.


Tudom, régebbi technológia az OLED is. Nem eza a lényeg, hanem, hogy az elmúlt kevesebb mint egy évben egyre-másra hozzák ki az "újdonságokat", amikkel a saját régebbi TV-ik teszik eladhatatlanná. Legalábbis sokkal kevesebbért eladhatóvá mint ahogy azt "kellene".
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Nov 24 2014 09:25am
Van 8ks tv is..
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Nov 24 2014 09:26am
Ez mind szép és jó
de még midnig olyan kibaszott buta az összes okostv amit én használtam,h borzalom
Member
Posts: 31,127
Joined: May 29 2006
Gold: 22,978.27
Trader: Trusted
Nov 24 2014 09:28am
Quote (anyd @ 24 Nov 2014 17:25)
Van 8ks tv is..


LOL. :D

Az durva... de még nincs a piacon. Majd lesz nemsokára... -.-' :ph34r:
Go Back To Magyar Topic List
12315Next
Add Reply New Topic New Poll