d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Izmos Vitatopic Attempt # 2 > Vote Or Die
12312Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 8 2014 12:14am
Anna relative jomodu csaladba szuletett, atlagos kepessegekkel. A szulei viszont tudtak finanszirozni a magantanarait es igy az iskolat jo eredmenyekkel vegezte el.

Zsofi kiemelkedo kepessegekkel szuletett, de a szereny anyagi korulmenyek koze. Ennek ellenere kemenyen tanult es az iskolait jo eredmenyekkel vegezte el.

Ha mindketten jelentkeznek egy munkara, melyikuknek kene azt megkapnia?

(nincs jo es rossz valasz)
Member
Posts: 4,000
Joined: Mar 11 2014
Gold: 0.05
Nov 8 2014 12:34am
ha csak a képességeket nézem, vagy ugye átlagos és kiemelkedő

szóval nálam zsófi

This post was edited by TuskesVanek on Nov 8 2014 12:34am
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 8 2014 12:47am
Quote (TuskesVanek @ 8 Nov 2014 07:34)
ha csak a képességeket nézem, vagy ugye átlagos és kiemelkedő

szóval nálam zsófi


Csak hogy tisztazzuk: mindketten ugyanolyan eredmenyeket ertek el az oktatasuk soran, hiszen Anna kompenzalta a szuletesi hatranyat a tarsadalmi elonyevel.

Meg igy is ot favorizalnad ?
Member
Posts: 4,000
Joined: Mar 11 2014
Gold: 0.05
Nov 8 2014 01:11am
Quote (josheide @ Nov 8 2014 07:47am)
Csak hogy tisztazzuk: mindketten ugyanolyan eredmenyeket ertek el az oktatasuk soran, hiszen Anna kompenzalta a szuletesi hatranyat a tarsadalmi elonyevel.

Meg igy is ot favorizalnad ?


igen, mert szerintem ebben az esetben a képesség többet nyom a latba a végzettségnél

mindketten ugyanazzal a papírral érkeztek interjúra, az interjú vagy felvételi során kiderül, hogy ki a jobb képességű
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Nov 8 2014 01:12am
totál irreleváns, mert a munkáltató nemtom hol lát ebbe bele, csak azt látja, hogy hol tart.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 8 2014 01:28am
Fontos kerdesek:
A fonok /felvetelizteto ferfi?
Post pic Zsofirol es Annarol is.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 8 2014 01:41am
Quote (TuskesVanek @ 8 Nov 2014 08:11)
igen, mert szerintem ebben az esetben a képesség többet nyom a latba a végzettségnél

mindketten ugyanazzal a papírral érkeztek interjúra, az interjú vagy felvételi során kiderül, hogy ki a jobb képességű


mondjuk 16 ev oktatas utan az eredendo kepessegek hatterbe szorulnak.

Mindketten ugyanolyan kepesitessel rendelkeznek, ugyanoda jartak, ugyanolyan eredmenyeket ertek el.

Ne az interjuztato szemelyebe kepzeld magad hanem egy kulso szemlelo vagy aki mindket ember eletet latta.

Miert azt kene favorizalni aki jobb kepessegekkel szuletett?

Hol dolgozott meg azokert a kepessegekert ? Ugyanolyan random kapta oket, mint a masik gyerek a jo anyagi hatteret.
Member
Posts: 8,771
Joined: Mar 22 2008
Gold: 0.00
Nov 8 2014 02:03am
egyértelmű, hogy big boobs > all

This post was edited by Atranaxia on Nov 8 2014 02:03am
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 8 2014 02:18am
Zsófi rosszabb helyzetből indulva érte el ugyanazt?

Akkor most, ha bekerülnek ugyanarra a munkahelyre, akkor azonos körülmények között várhatóan többet fog elérni, nem?
Míg Annának ehhez szüksége van arra, hogy fogják a kezét, addig Zsófi erre önállóan is képes.

Vagy félreértettem valamit?

Quote (josheide @ 8 Nov 2014 09:41)
Ne az interjuztato szemelyebe kepzeld magad hanem egy kulso szemlelo vagy aki mindket ember eletet latta.


Ilyen esetekben nem hiszem, hogy a morális szempontokat figyelembe kellene venni. Az számít, hogy mit ért el és várhatóan mit fog majd elérni.

Quote (josheide @ 8 Nov 2014 09:41)
Miert azt kene favorizalni aki jobb kepessegekkel szuletett?
Hol dolgozott meg azokert a kepessegekert ? Ugyanolyan random kapta oket, mint a masik gyerek a jo anyagi hatteret.


Azért, mert ha azonos körülményeket biztosítok nekik, akkor a születetten jobb képességű jobban fog teljesíteni.
Hiszen eddig a gazdagabbnak egy csomó extrára volt szüksége ahhoz, hogy tartani tudja a lépést.
Most pedig azonos bánásmódban lesz részük.
Member
Posts: 8,212
Joined: Oct 10 2012
Gold: 206.00
Nov 8 2014 02:26am
amelyiknek nagyobb a CSÖCSE
Go Back To Magyar Topic List
12312Next
Add Reply New Topic New Poll