Zsófi rosszabb helyzetből indulva érte el ugyanazt?
Akkor most, ha bekerülnek ugyanarra a munkahelyre, akkor azonos körülmények között várhatóan többet fog elérni, nem?
Míg Annának ehhez szüksége van arra, hogy fogják a kezét, addig Zsófi erre önállóan is képes.
Vagy félreértettem valamit?
Quote (josheide @ 8 Nov 2014 09:41)
Ne az interjuztato szemelyebe kepzeld magad hanem egy kulso szemlelo vagy aki mindket ember eletet latta.
Ilyen esetekben nem hiszem, hogy a morális szempontokat figyelembe kellene venni. Az számít, hogy mit ért el és várhatóan mit fog majd elérni.
Quote (josheide @ 8 Nov 2014 09:41)
Miert azt kene favorizalni aki jobb kepessegekkel szuletett?
Hol dolgozott meg azokert a kepessegekert ? Ugyanolyan random kapta oket, mint a masik gyerek a jo anyagi hatteret.
Azért, mert ha azonos körülményeket biztosítok nekik, akkor a születetten jobb képességű jobban fog teljesíteni.
Hiszen eddig a gazdagabbnak egy csomó extrára volt szüksége ahhoz, hogy tartani tudja a lépést.
Most pedig azonos bánásmódban lesz részük.