d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Könyvek > Lol Rofl
1235Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Nov 4 2014 08:16am
Ha ajánlanod kellene egy könyvet embereknek, amit haláluk előtt olvassanak el, mi lenne az?
Lehetőleg 1-2 mondatos ajánlóval.

Nekem Dale carnige - Sikerkalaúz első kötete az amit ajánok mindenkinek. Rengeteg érdekes dolog van benne arról, hogy az emberek hogyan működnek, és nincs tulmisztifikalva.
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Nov 4 2014 08:19am
Europe - Final countdown.
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 4 2014 08:21am
hát nem halál előtt, de minden (hülye) ember akar gyereket és nem mindegyiköjük szakpszichológus ezért ezt a könyvet ajánlom nekik még mielőtt belevágnak

http://www.libri.hu/konyv/barbara_coloroso.zaklatok-aldozatok-szemlelok-az-iskolai-eroszak.html

kurvára időt kell fordítani és nem csak ahogy esik úgy puffan alapon nevelni ahogy szerinted jó

mert az egy dolog, hogy elmond/elmesél valamit (ha egyáltalán) de az megint egy másik dolog hogy valójában mit gondol az esetről/te mit gondolsz róla meg arról hogy ő mit gondol etc
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Nov 4 2014 08:23am
Sene postjait osszegyujtenem egy konyvbe
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Nov 4 2014 08:24am
Quote (Senee @ Nov 4 2014 03:21pm)
hát nem halál előtt, de minden (hülye) ember akar gyereket és nem mindegyiköjük szakpszichológus ezért ezt a könyvet ajánlom nekik még mielőtt belevágnak

http://www.libri.hu/konyv/barbara_coloroso.zaklatok-aldozatok-szemlelok-az-iskolai-eroszak.html

kurvára időt kell fordítani és nem csak ahogy esik úgy puffan alapon nevelni ahogy szerinted jó

mert az egy dolog, hogy elmond/elmesél valamit (ha egyáltalán) de az megint egy másik dolog hogy valójában mit gondol az esetről/te mit gondolsz róla meg arról hogy ő mit gondol etc


Adott valamit a könyv neked, amit hasznosítani tudtál?
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 4 2014 08:32am
Quote (anyd @ Nov 4 2014 02:24pm)
Adott valamit a könyv neked, amit hasznosítani tudtál?


sokmindenben ráismertem magunkra
erre a macska-egér harcra ami nem csak az iskolában zajlik (amiröl amugy a könyv szol).. de mindenhol az élet területén

hogy annak is baja van/lelki serulese aki agresszorkent lep fel meg az is aki csak nézi/türi és csatlakozik bele etc

tényleg érdemes elolvasni még ha mondjuk nem is akar az ember gyereket.. de ha meg akar akkor kötelezővé is tenném .... tanároknak meg mindenképp



ír arról, hogy a tanárok az agresszort büntetik, holott az "uralkodni vágyását" kéne valamilyen vezetői feladatokkal hasznossá tenni mindenki számára
meg hogy természetes dolognak veszik, csínynek egymás közt, hogy egyik basztatja a másikát és csak akkor szólnak mikor az áldozat kitör és büntetik az áldozatot miatta amivel csak azért érik el, hogy már a felnőttekben sem fog hinni a gyerek / mindenki ellene van érzés etc
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Nov 4 2014 08:41am
Quote (Senee @ Nov 4 2014 03:32pm)
sokmindenben ráismertem magunkra
erre a macska-egér harcra ami nem csak az iskolában zajlik (amiröl amugy a könyv szol).. de mindenhol az élet területén

hogy annak is baja van/lelki serulese aki agresszorkent lep fel meg az is aki csak nézi/türi és csatlakozik bele etc

tényleg érdemes elolvasni még ha mondjuk nem is akar az ember gyereket.. de ha meg akar akkor kötelezővé is tenném .... tanároknak meg mindenképp



ír arról, hogy a tanárok az agresszort büntetik, holott az "uralkodni vágyását" kéne valamilyen vezetői feladatokkal hasznossá tenni mindenki számára
meg hogy természetes dolognak veszik, csínynek egymás közt, hogy egyik basztatja a másikát és csak akkor szólnak mikor az áldozat kitör és büntetik az áldozatot miatta amivel csak azért érik el, hogy már a felnőttekben sem fog hinni a gyerek / mindenki ellene van érzés etc


Szerintem az iskolai kornyezetet kellene kialakitani ugy, hogy a bullyknak ne kedvezzen. Nyilvan ehez tobb tiszteletet kellene hogy ovezze a tanarokat. Egyertelmu hogy hianyos az oktatas kepzes.. Nagyon elavult modszerekkel tanitanak magyarorszagon.
Member
Posts: 4,000
Joined: Mar 11 2014
Gold: 0.05
Nov 4 2014 08:42am
Quote (anyd @ Nov 4 2014 03:41pm)
Szerintem az iskolai kornyezetet kellene kialakitani ugy, hogy a bullyknak ne kedvezzen. Nyilvan ehez tobb tiszteletet kellene hogy ovezze a tanarokat. Egyertelmu hogy hianyos az oktatas kepzes.. Nagyon elavult modszerekkel tanitanak magyarorszagon.


pedig ahogy én látom nálunk még nincs is olyan durva bullyzás, mint amiket a neten olvasni pl. amerikában, hogy kinyírja magát az osztálytársai szivatása miatt

de mondjuk egy-két osztálytársamra ráfére egy kis fenyítés, azt simán tágomatom :D

This post was edited by TuskesVanek on Nov 4 2014 08:42am
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Nov 4 2014 08:45am
Quote (TuskesVanek @ Nov 4 2014 03:42pm)
pedig ahogy én látom nálunk még nincs is olyan durva bullyzás, mint amiket a neten olvasni pl. amerikában, hogy kinyírja magát az osztálytársai szivatása miatt

de mondjuk egy-két osztálytársamra ráfére egy kis fenyítés, azt simán tágomatom :D


Mert magyarorszagon nem annyira szabad a fegyvertartas. Van itt boven bullyzas, kerdezd fahriit
Member
Posts: 42,982
Joined: Apr 14 2006
Gold: 3,000.00
Nov 4 2014 08:48am
hyperion sorozat. lenyugozott, az eddig olvasott scifik kozul ennek volt a legnagyobb hatasa ram
Go Back To Magyar Topic List
1235Next
Add Reply New Topic New Poll