d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mennyi A Minimum?
12320Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 23 2014 08:47am
Szerintetek mennyi az a minimum havi jövedelem, amiből már normálisan lehet élni?
Nektek mit jelent a normálisan élni, mit értetek benne, és mi az ami már luxus?
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Jun 23 2014 08:48am
nem tudom most pontosan mennyi a wow előfizetés
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Jun 23 2014 08:49am
igen
Member
Posts: 18,418
Joined: May 17 2008
Gold: 1,694.20
Jun 23 2014 08:51am
így diákéveim alatt havi 50k-ból nagyjából luxusban élek, mondjuk a jég hátán is meg tudok élni
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jun 23 2014 08:53am
50k a rezsi, 50k-t elzabálok 100k marad akármire
200k-ból úgy lehetne élni mint a királyok

egyedül, saját lakásban
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jun 23 2014 08:58am
80k szerintem eleg kell h legyen
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 23 2014 09:00am
Quote (Senee @ 23 Jun 2014 16:53)
50k a rezsi, 50k-t elzabálok 100k marad akármire
200k-ból úgy lehetne élni mint a királyok

egyedül, saját lakásban


50k rezsi és 50k kaja?
Mondjuk az igényektől függ, hogy kinek mennyi a minimum, de nekem azért a normálisba beletartozik, hogy van pénzem egészséges ételekre, hogy van bérletem és nem kell figyelni az ellenőröket, meg ilyenek.
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jun 23 2014 09:00am
Quote (anyd @ Jun 23 2014 02:58pm)
80k szerintem eleg kell h legyen


májkrémen meg zsömlén élve elég végülis az is
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jun 23 2014 09:01am
Quote (CyberPunk666 @ 23 Jun 2014 15:38)
Mondjuk az a helyzet, hogy szerintem havi nettó 300 alatt nevezhetjük kevésnek a fizetést, mert az alatt kurvára nem lehet normálisan élni.
Ott kezdődik a normális.
A magas meg jóval felette.

Az már egy más kérdés, hogy Mo-n az emberek túlnyomó többsége nyomorog kb.

Szerintem a minimumnak ott kellene lennie, hogy a számlák és az étel ne jelentsen gondot, és ne legyen gond a váratlan kiadás (elromlik a mosógép pl) és azért évi 1 hét balaton a családnak férjen bele. Kb itt kezdődik a normális élet legalja.


Quote (CyberPunk666 @ 23 Jun 2014 15:47)
Szerintetek mennyi az a minimum havi jövedelem, amiből már normálisan lehet élni?
Nektek mit jelent a normálisan élni, mit értetek benne, és mi az ami már luxus?


mondjuk nem értem 300-at mire lehet elkölteni, hacsak nincsen két gyereked és egyedül te keresel
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jun 23 2014 09:02am
Quote (Ghostmasterq @ 23 Jun 2014 15:51)
így diákéveim alatt havi 50k-ból nagyjából luxusban élek, mondjuk a jég hátán is meg tudok élni


50k-bol hol ? es mit kell abbol fizetned ?
Go Back To Magyar Topic List
12320Next
Add Reply New Topic New Poll