A napokban a kezembe akadt Dan Brown(Da Vinci Code, Angels and Demons) legújabb kötete, az Inferno, ami egy nagyonis aktuális problémával, a túlnépesedéssel foglalkozik.
A föld népessége hihetetlen mértékben növekszik, és valahol a nem is annyira távoli jövőben, talán már a mi gyerekeink idejében el fog jönni az idő amikor annyian leszünk hogy nem lesz hova tovább.
A könyv a pestis járványt szükséges jóként írja le, ami elősegítette a reneszánsz előrehaladását.
A kérdés csak az hogy mi lesz a modern pestis ami megoldást hoz a problémára.
Szerintetek mennyire valós ez a probléma? Nem biztos hogy ami életünkben jelentös hatást vált majd ki a szaporodás, de a következő generációknak már nagy gondja lesz belőle.
Quote
Scientists in this discipline predict that
in 2013, the population of the World
will reach seven billion, in 2028 we
will be eight billion, nine billion in
2054, and in the year 2200 we are
expected to reach the ten billion
people