d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Bug Szomorú Története
12327Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 11,460
Joined: May 13 2006
Gold: 0.16
Jun 16 2014 01:37pm
Szerintem kifogtok röhögni, de azért leírok nektek egy szép kis sztorit.

Kaptam egy levelet a NAV-tol hogy 2011 december óta nem vagyok egészségügyileg támogatott ( :D )
Ez azért vicces, mert esti suliba jártam az érettségi miatt (szakmám van csak) és én azt hittem hogy oda is jár, mint a nappalira.
És ezt a tudatot az erősítette meg bennem, hogy 4 kórházban jártam, 3 műtéten, 7 kemoterápián kb 20 CT-n, ~200 vérvételen 50 röntgenen vagyok túl.
SEHOL nem szólt nekem senki hogy bocs haver etc, neked nincs fizetve a TB-d ezért kp-ban kell fizetned, és nem kaptam semmilyen figyelmeztető levelet.

Tehát, azért harcoltam, h a betegségem leküzdése után megkapjak egy ilyen sárga csekket, amiben felszámolhatják:
- a késedelmi kamatot, ami ugye 10%-os kamatos kamat
- a kezeléseim költségét (1 kemoterápia ~2-3 millió forintba került) és akkor még ott vannak a vizitek meg a többi kontroll.
- az alap TB tartozás (8600 ft / havonta)

próbáltunk azóta utánajárni, megkérdezni h mivel tanultam, és ha akartam volna se tudtam volna dolgozni, és a megélhetésünket is veszélyeztetné ez a pénzösszeg,
ezért kaphatok-e valami támogatást, vagy valamennyi pénzelengedést az államtól

keményen kaptam 10k forintot az államtól, amit holnap vehetek át :~)
kösz orbán

legjobb esetben csak a TB tartozást kell visszafizetnem, ami ~300 ezer forint

Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Jun 16 2014 01:38pm
rohogok

es meg elso is.

This post was edited by bazdmegmarnemtudom on Jun 16 2014 01:38pm
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Jun 16 2014 01:38pm
ez elég sad, de az a 10k forint vicces
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Jun 16 2014 01:38pm
damn
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Jun 16 2014 01:39pm
10k-t mi alapjan szamoltak ki?
Member
Posts: 13,325
Joined: Jul 19 2007
Gold: 14,756.31
Jun 16 2014 01:42pm
Quote (AngryBug @ Jun 16 2014 07:37pm)
Szerintem kifogtok röhögni, de azért leírok nektek egy szép kis sztorit.

Kaptam egy levelet a NAV-tol hogy 2011 december óta nem vagyok egészségügyileg támogatott ( :D )
Ez azért vicces, mert esti suliba jártam az érettségi miatt (szakmám van csak) és én azt hittem hogy oda is jár, mint a nappalira.
És ezt a tudatot az erősítette meg bennem, hogy 4 kórházban jártam, 3 műtéten, 7 kemoterápián kb 20 CT-n, ~200 vérvételen 50 röntgenen vagyok túl.
SEHOL nem szólt nekem senki hogy bocs haver etc, neked nincs fizetve a TB-d ezért kp-ban kell fizetned, és nem kaptam semmilyen figyelmeztető levelet.

Tehát, azért harcoltam, h a betegségem leküzdése után megkapjak egy ilyen sárga csekket, amiben felszámolhatják:
- a késedelmi kamatot, ami ugye 10%-os kamatos kamat
- a kezeléseim költségét (1 kemoterápia ~2-3 millió forintba került) és akkor még ott vannak a vizitek meg a többi kontroll.
- az alap TB tartozás (8600 ft / havonta)

próbáltunk azóta utánajárni, megkérdezni h mivel tanultam, és ha akartam volna se tudtam volna dolgozni, és a megélhetésünket is veszélyeztetné ez a pénzösszeg,
ezért kaphatok-e valami támogatást, vagy valamennyi pénzelengedést az államtól

keményen kaptam 10k forintot az államtól, amit holnap vehetek át :~)
kösz orbán

legjobb esetben csak a TB tartozást kell visszafizetnem, ami ~300 ezer forint


magyarország én így szeretlek
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Jun 16 2014 01:42pm
never go full cancer


de amugy szanalmas az egesz rencer
Member
Posts: 11,460
Joined: May 13 2006
Gold: 0.16
Jun 16 2014 01:42pm
Quote (Karan2_Returned @ Jun 16 2014 07:39pm)
10k-t mi alapjan szamoltak ki?


a levél lent van anyukamnal, de valami olyat írhattak hogy a nemtommar pontosan kinek a döntése alapján én most ezt az összeget vehetem át.
visszagondolva..semmi extra nem volt benne, de majd megnezem hatha mégis.

a konkrétan ehhez kapcsolódó támogatásokat azután lehet "igényelni" (kirinyálni) mikor már megkaptam a csekket.
Member
Posts: 8,400
Joined: Jul 31 2013
Gold: 95.00
Jun 16 2014 01:43pm
Magyar allamtol milyen segitseget vartal? Annyit se segit mint mes hehe
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Jun 16 2014 01:46pm
mondjuk semmi flame, de az feltűnhetett volna ,hogy nem kapsz diákodra matricát, ha egyáltalán van diákod

This post was edited by rapiddani on Jun 16 2014 01:46pm
Go Back To Magyar Topic List
12327Next
Add Reply New Topic New Poll