d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Ukrajna > A Helyzet Fokozódik
12320Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Jan 21 2014 06:30am
Úgy gondoltam, érdemel ez egy külön topicot, főleg azért, mert kezd eldurvulni a helyzet, másrészt azért, mert jó kis eu kontra kelet vita lehetne ebből.

Előzmnéyek röviden:

2013 november 21.Az ukrán kormány bejelenti, hogy felfüggesztik az Európai Unióval való társulási szerződés aláírásának előkészítését. Napokig tartó tömegtüntetések kezdődtek többek között Vitalij Klicsko vezetésével.

2013 november 30.Szombat hajnalban a rendőrség a Függetlenség téren lévő tüntetőkre ront.

http://kep.index.hu/1/0/522/5223/52230/5223074_27097bb5e87a3c6ddc48c23b0a314c76_wm.jpg

Eközben az Unió és Ukrajna között leállnak a tárgyalások, Ukrajna elzárkózni látszik, a tüntetések továbbra is folytatódnak. A folyamatos tüntetések ellenére sem látszódik közeledés az ukrán kormány részéről.
A pár napja illegálisan, parlamenti egyeztetés nélkül elfogadott rendelet értelmében büntethetővé válik többek között a tömeges tüntetések, szélsőséges ideológiák terjesztése, egyenruhában, egyenszimbolumok használata békés tüntetéseken.


Infografika a rendeletről:http://i.imgur.com/1ZXXtKn.jpg

Mostanára odáig fajult a helyzet, hogy rendszeresek az összecsapások a tüntetők és a rendőrök között.

Videó a tegnap estéről:http://www.youtube.com/watch?v=hds_RNZfGzM

Livestream:http://www.youtube.com/watch?v=jrZcAsPKK74&feature=share

Az ellenzékiek békés tüntetésre szólítanak fel mindenkit, az erőszakos cselekményeket kormánypárti provokációnak állítják be.
Gondolatok?
Újabb Törökország, vagy forradalom?
Lehet-e szerintetek békésen megdönteni egy kormányt, amelyik ilyen mértékben radikalizálódik a diktatúra felé?

This post was edited by tevetava on Jan 21 2014 06:41am
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Jan 21 2014 06:32am
nem
nem tudom
nem lehet
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Jan 21 2014 06:33am
Ukrajna mar csak ukrajna marad, ugyanugy ahogy oroszorszag is oroszorszag

Semmi nem valtozott a ket orszagban
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Jan 21 2014 06:35am
Quote (RRC @ 21 Jan 2014 13:33)
Ukrajna mar csak ukrajna marad, ugyanugy ahogy oroszorszag is oroszorszag

Semmi nem valtozott a ket orszagban


hát ez cool story bro
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Jan 21 2014 06:35am
en csak azt lattam indexen, hogy lefujtak klicskot poroltoval.
bator 1 tag lehetett :D
Member
Posts: 43,289
Joined: Mar 25 2005
Gold: 355.92
Jan 21 2014 06:36am
még szerencse, hogy nálunk annyira töketlen mindenki, hogy bármit le lehet tolni a torkunkon, senki nem megy 2006-ozni
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Jan 21 2014 06:36am
Quote (tevetava @ 21 Jan 2014 14:35)
hát ez cool story bro


Carok, szovjetunio, diktatura

Remelem erted mire gondolok
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Jan 21 2014 06:40am
jó a két különböző link
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Jan 21 2014 06:43am
Quote (xGurke @ 21 Jan 2014 13:40)
jó a két különböző link


javítva, kösz

Quote (RRC @ 21 Jan 2014 13:36)
Carok, szovjetunio, diktatura

Remelem erted mire gondolok


arabgeci
ha valamit mondani is tudnál, nem csak 3 szót beszarni a topikba, az talán még jó is lenne
ha érted mire
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Jan 21 2014 06:44am
Quote (Saenchai @ 21 Jan 2014 13:36)
még szerencse, hogy nálunk annyira töketlen mindenki, hogy bármit le lehet tolni a torkunkon, senki nem megy 2006-ozni


ez igaz, de miért van az, hogy nálunk sikeres az antieu politika, az ukránoknál meg ez megy közbe?
Go Back To Magyar Topic List
12320Next
Add Reply New Topic New Poll