d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Felsőoktatás Topik > Bmebme
Prev19192939495327Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Dec 16 2012 01:47am
Ezzel az itthon dolgozó szerződéssel semmi baj nem lenne ha biztosítanának versenyképes fizetést, mert jelen pillanatban érthető, hogy senki nem akar itthon dolgozni. Az EU egyik alappillére a szabad munkaerő-áramlás, ez a szerződés kb. megsértené ezt az elvet, de ha már aláírtad, hurrdurrnak helye nincs.

This post was edited by -joey- on Dec 16 2012 01:47am
Member
Posts: 39,455
Joined: Jun 23 2006
Gold: 3,000.69
Dec 16 2012 01:49am
Tesom szerint ennek a "mindenki ingyen tanulhat 240 felett"-nek az a lenyege, hogy ov be akarja vonni a magyarorszagon mukodo multikat / nagyvallalatokat a felsooktatas finanszirozasaba. Vegeredmeny? Vallalatok ugyanigy atharitjak a koltaeget, caakhogy mivel ezt is atharitjak majd, az atlagember megint a cegeket fogja anyazni, nem a kormanyt (csakugy mint a kulonadoknal, stb, bevalt modszer ez a kozvetett adozas...).

Aztan meglatjuk tenylegesen hogy is lesz (amugy az is hazugsag h a leretszamok a piaci igenyekhez lettek volna igazitva).

Smat latom megint pattog.
Member
Posts: 28,789
Joined: Oct 7 2007
Gold: 0.18
Dec 16 2012 01:55am
A már idén bevezetett hallgatói szerződések azt tartalmazzák, hogy a diákoknak a diplomájuk megszerzése utáni 20 évben az államilag finanszírozott tanulmányi idejük kétszeresét kell Magyarországon dolgozniuk. Ez szaktól függően 6-12 évet jelenthet. Aki ezt megszegi, tehát nem Magyarországon lesz adófizető, annak vissza kell térítenie az állami támogatást.

Szóval ha mondjuk 14 évet élek Ugandában de utána hazajövök az utolsó 6-ra akkor az még ok?
Member
Posts: 8,212
Joined: Oct 10 2012
Gold: 206.00
Dec 16 2012 02:08am
Quote (-joey- @ Dec 16 2012 09:47am)
Ezzel az itthon dolgozó szerződéssel semmi baj nem lenne ha biztosítanának versenyképes fizetést, mert jelen pillanatban érthető, hogy senki nem akar itthon dolgozni. Az EU egyik alappillére a szabad munkaerő-áramlás, ez a szerződés kb. megsértené ezt az elvet, de ha már aláírtad, hurrdurrnak helye nincs.


hát na nyilván, de nem egy szakon csinálták úgy, hogy ugye a beiratkozás a gólyatábor idején volt, szépen elmentek, kaptak egy gecinagy szöveget, mint hallgatói szerződés, van 5 percetek, aki nem írja alá, annak nem lesz hallgatói jogviszonya

oké, hogy most már a csapból is ez folyik, de akkor még erről a hallgatók jó része nem tudott semmit se
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Dec 16 2012 03:00am
Quote (My_Acc_Is_Bazur @ 16 Dec 2012 08:49)
Tesom szerint ennek a "mindenki ingyen tanulhat 240 felett"-nek az a lenyege, hogy ov be akarja vonni a magyarorszagon mukodo multikat / nagyvallalatokat a felsooktatas finanszirozasaba. Vegeredmeny? Vallalatok ugyanigy atharitjak a koltaeget, caakhogy mivel ezt is atharitjak majd, az atlagember megint a cegeket fogja anyazni, nem a kormanyt (csakugy mint a kulonadoknal, stb, bevalt modszer ez a kozvetett adozas...).

Aztan meglatjuk tenylegesen hogy is lesz (amugy az is hazugsag h a leretszamok a piaci igenyekhez lettek volna igazitva).

Smat latom megint pattog.


Hogy akarja bevonni a multikat? Valami kulonadoval?


Quote (ElCapitano @ 16 Dec 2012 08:55)
A már idén bevezetett hallgatói szerződések azt tartalmazzák, hogy a diákoknak a diplomájuk megszerzése utáni 20 évben az államilag finanszírozott tanulmányi idejük kétszeresét kell Magyarországon dolgozniuk. Ez szaktól függően 6-12 évet jelenthet. Aki ezt megszegi, tehát nem Magyarországon lesz adófizető, annak vissza kell térítenie az állami támogatást.

Szóval ha mondjuk 14 évet élek Ugandában de utána hazajövök az utolsó 6-ra akkor az még ok?


Igen, pontosan igy mukodik a mostani hallgatoi szerzodes. Ami egyebkent ellenorizhetetlen lesz maj, es 20 ev mulva a kutya se fogja nezni, hogy hol dolgoztunk...

Quote (Jancsipapa @ 16 Dec 2012 09:08)
hát na nyilván, de nem egy szakon csinálták úgy, hogy ugye a beiratkozás a gólyatábor idején volt, szépen elmentek, kaptak egy gecinagy szöveget, mint hallgatói szerződés, van 5 percetek, aki nem írja alá, annak nem lesz hallgatói jogviszonya

oké, hogy most már a csapból is ez folyik, de akkor még erről a hallgatók jó része nem tudott semmit se


Nalunk adtak kb 10 percet az elolvasasara, de annyi ido alatt el se lehetett olvasni. Ami igazan durva volt, hogy kb a tarsasag Haromnegyede nem olvasta el a szoveget elozezesen, holott fent volt az interneten.
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Dec 16 2012 03:25am
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Dec 16 2012 03:31am
Egyébként megint egy érdekes helyzet fog előállni, ha visszaállítják a 2011-es keretszámokat. Azok, akik az én évfolyamomon sok pontot értek el, de gazdasági vagy jogi szakon vannak, és fizetnek, azok újra fognak jelentkezni, emiatt pedig jóval magasabb lesz a ponthatár a megszokottnál. Tehát ha idén ez megváltozik (amit kétlek, de reménykedem benne), akkor a mostani végzősök ígyis úgyis megszívják, ha gazdasági/jogi szakra akartak menni.
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Dec 16 2012 03:36am
Quote (tevetava @ Dec 16 2012 09:25am)
http://www.youtube.com/watch?v=CDkkvNXj2Ik


kormányzati bullshit
szasz Anarkin
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Dec 16 2012 07:05am
5 perce jött email hogy 2-est kaptam analízis 2-ből amire röpke 3 hete tanulok, hogy újraírjam, mondván úgyis egyes lesz

tfw what just happened

// az a bosszantó h most már viszont újra akarom írni egy 4-esért...

Quote (sylke @ 16 Dec 2012 10:36)
kormányzati bullshit
szasz Anarkin


:rolleyes:

This post was edited by Anarkin on Dec 16 2012 07:21am
Go Back To Magyar Topic List
Prev19192939495327Next
Add Reply New Topic New Poll