Quote (My_Acc_Is_Bazur @ 16 Dec 2012 08:49)
Tesom szerint ennek a "mindenki ingyen tanulhat 240 felett"-nek az a lenyege, hogy ov be akarja vonni a magyarorszagon mukodo multikat / nagyvallalatokat a felsooktatas finanszirozasaba. Vegeredmeny? Vallalatok ugyanigy atharitjak a koltaeget, caakhogy mivel ezt is atharitjak majd, az atlagember megint a cegeket fogja anyazni, nem a kormanyt (csakugy mint a kulonadoknal, stb, bevalt modszer ez a kozvetett adozas...).
Aztan meglatjuk tenylegesen hogy is lesz (amugy az is hazugsag h a leretszamok a piaci igenyekhez lettek volna igazitva).
Smat latom megint pattog.
Hogy akarja bevonni a multikat? Valami kulonadoval?
Quote (ElCapitano @ 16 Dec 2012 08:55)
A már idén bevezetett hallgatói szerződések azt tartalmazzák, hogy a diákoknak a diplomájuk megszerzése utáni 20 évben az államilag finanszírozott tanulmányi idejük kétszeresét kell Magyarországon dolgozniuk. Ez szaktól függően 6-12 évet jelenthet. Aki ezt megszegi, tehát nem Magyarországon lesz adófizető, annak vissza kell térítenie az állami támogatást.
Szóval ha mondjuk 14 évet élek Ugandában de utána hazajövök az utolsó 6-ra akkor az még ok?
Igen, pontosan igy mukodik a mostani hallgatoi szerzodes. Ami egyebkent ellenorizhetetlen lesz maj, es 20 ev mulva a kutya se fogja nezni, hogy hol dolgoztunk...
Quote (Jancsipapa @ 16 Dec 2012 09:08)
hát na nyilván, de nem egy szakon csinálták úgy, hogy ugye a beiratkozás a gólyatábor idején volt, szépen elmentek, kaptak egy gecinagy szöveget, mint hallgatói szerződés, van 5 percetek, aki nem írja alá, annak nem lesz hallgatói jogviszonya
oké, hogy most már a csapból is ez folyik, de akkor még erről a hallgatók jó része nem tudott semmit se
Nalunk adtak kb 10 percet az elolvasasara, de annyi ido alatt el se lehetett olvasni. Ami igazan durva volt, hogy kb a tarsasag Haromnegyede nem olvasta el a szoveget elozezesen, holott fent volt az interneten.