d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev190919293945001Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Oct 7 2011 02:19am
Quote (Liliomtipro @ Oct 7 2011 05:42am)
22ezer forintért tankoltam
köszönöm a lehetőséget magyar kormány


nem gondolnám, hogy ezen magyar kormány bűne a drága benzin
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Oct 7 2011 02:21am
Quote (beni @ 7 Oct 2011 10:19)
nem gondolnám, hogy ezen magyar kormány bűne a drága benzin


miattuk haltak ki a dinoszauruszok is.
Member
Posts: 42,133
Joined: Nov 12 2007
Gold: 6,645.00
Oct 7 2011 02:22am
Quote (CyberPunk666 @ Oct 7 2011 09:21am)
miattuk haltak ki a dinoszauruszok is.


nem, az gyurcsány
Member
Posts: 6,109
Joined: Jul 25 2011
Gold: 0.00
Oct 7 2011 02:22am
Quote (beni @ Oct 7 2011 10:19am)
nem gondolnám, hogy ezen magyar kormány bűne a drága benzin


hát azért az olaj hordonkénti árával sincs túl szoros kapcsolatban
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Oct 7 2011 02:24am
Quote (daneeka10 @ 7 Oct 2011 10:22)
hát azért az olaj hordonkénti árával sincs túl szoros kapcsolatban


szinte egész európában ekörül van az ára, tőlünk szegényebb országokban is, meg gazdagabbakban is, szóval csak nem gondolnám, hogy itt velünk van kibaszva.

This post was edited by CyberPunk666 on Oct 7 2011 02:27am
Member
Posts: 42,133
Joined: Nov 12 2007
Gold: 6,645.00
Oct 7 2011 02:26am
Quote (CyberPunk666 @ Oct 7 2011 09:24am)
de szinte egész európában ekörül van az ára, tőlük szegényebb országokban is, meg gazdagabbakban is, szóval csak nem gondolnám, hogy itt velünk van kibaszva.



DE AZÉRT INDOKOLD MÁR MEG A 100%OS ADÓKULCSOT :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

és inb4 nem is annyi mert csak ötvenakárhány + árrés

This post was edited by szabika on Oct 7 2011 02:29am
Member
Posts: 6,109
Joined: Jul 25 2011
Gold: 0.00
Oct 7 2011 02:33am
Itthon amúgy a benzinen átlag kb. 5 forint/litert kereshetnek az olajcégek.(miután befizették az adókat meg kifizették a dolgozókat) Elhelyezkedéstől, autópálya közelségétől, forgalmotól függően meg a 10ft profit és a valamennyi veszteség közt valahol. (az főleg akkorr van mikor konkurens közeli kutaknak vágnak alá) A benzin olcsóbb mint az ásványvíz amíg szét nem adóztatják.

This post was edited by daneeka10 on Oct 7 2011 02:33am
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Oct 7 2011 02:37am
Quote (szabika @ Oct 7 2011 09:26am)
DE AZÉRT INDOKOLD MÁR MEG A 100%OS ADÓKULCSOT :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


:mellow:

Hogy az útkarbantás, stb költségeit a benzin fogyasztók fizessék meg? Egyébként meg annyira nagy faszság háborogni emiatt, mintha az Orbán kormány hibája lenne, hogy mindig is drága volt a benzin.

Mehettetek volna tüntetni a jobbikkal a szigetre a magas benzinárak ellen : D

Member
Posts: 2,775
Joined: Nov 20 2009
Gold: Locked
Trader: Scammer
Oct 7 2011 02:42am
Itt nem a benzin árával van gond, mert szerintem mindegyik más országban 10x nagyobb a fizetés mint itt , ha havi 3000 fontot vagy eurót keresnék akkor le sem szarnám hogy 400 ft a kurva benzin liter ára...
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Oct 7 2011 02:46am
Quote (KiteHawk @ Oct 7 2011 09:42am)
Itt nem a benzin árával van gond, mert szerintem mindegyik más országban 10x nagyobb a fizetés mint itt , ha havi 3000 fontot vagy eurót keresnék akkor le sem szarnám hogy 400 ft a kurva benzin liter ára...


Sajnos nem lehet mindent ide levezetni. Szívás, hogy egy svájci nagyjából ugyanannyit fizet érte, mint mi, holott közel sem ilyen életszínvonalon élnek, de ez szerintem akkor sem a kormány hibája.

Szlovákiában, ahol nagyjából ugyanennyi az egy főre jutó GDP (ők kicsit ránk vernek mondjuk) 10%-al drágább a benzin. Norvégiában 1.5x ennyi, igaz náluk rohadt nagy a jómód, de olajnagyhatalom is.
Go Back To Magyar Topic List
Prev190919293945001Next
Closed New Topic New Poll