d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > General That Feel When Topic > Mutasd Ki érzéseid
Prev189101112705Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 3,820
Joined: Jan 17 2012
Gold: 6,373.20
Feb 14 2016 03:23am
Quote (CyberPunk666 @ Feb 14 2016 10:19am)
btw léteznek olyan emberek, akik szeretik a töményet és nem csak azért isszák, mert a sörből csak véges mennyiséget tudsz meginni, mert tele lesz a hasad vele?

Maximum az ilyen házi minőségi pálinka fahéjjal és mézzel érlelve hetekig, aminek semmi alkohol íze nincsen, az értékelhető ízű, de a boltokban ilyet nem kapsz csak ilyen maró szarokat.
Meg azért ezt sem vedeled, max ledöntesz párat a sör mellé.


Van aki tényleg szereti a tömény ízét és azért issza?

/e te punci


én kimondottan szeretem a chivas regal ízét, meg a belvedere vodkáét is ami jéghidegre le van hűtve
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Feb 14 2016 03:24am
Quote (CyberPunk666 @ 14 Feb 2016 10:19)
btw léteznek olyan emberek, akik szeretik a töményet és nem csak azért isszák, mert a sörből csak véges mennyiséget tudsz meginni, mert tele lesz a hasad vele?

Maximum az ilyen házi minőségi pálinka fahéjjal és mézzel érlelve hetekig, aminek semmi alkohol íze nincsen, az értékelhető ízű, de a boltokban ilyet nem kapsz csak ilyen maró szarokat.
Meg azért ezt sem vedeled, max ledöntesz párat a sör mellé.


Van aki tényleg szereti a tömény ízét és azért issza?

/e te punci


egy minosegi whiskyt az ize miatt iszom
de az ilyen undorito 90%-os falusi palinkakat meg hasonlo szarokat aminek tenyleg semmi mas tulajdonsaga nincs azon kivul h tele van baszva alkohollal szivbol utalom
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Feb 14 2016 03:31am
én rumot még nem is ittam lol :s

na ha hearthstone-ban buffolják majd kicsit a pirate deckeket akkor egy hétvégét arra fogok áldozni, hogy azzal játszom és veszek mellé 2 üveg rumot + egy kalóz jelmezt és mikor kirakom zöldbőr kapitányt akkor én is kiabálom vele h DRINK UP ME HEARTIES és meghúzom az üveget
Member
Posts: 3,820
Joined: Jan 17 2012
Gold: 6,373.20
Feb 14 2016 03:32am
Quote (Cpt_Ghost @ Feb 14 2016 10:24am)
egy minosegi whiskyt az ize miatt iszom
de az ilyen undorito 90%-os falusi palinkakat meg hasonlo szarokat aminek tenyleg semmi mas tulajdonsaga nincs azon kivul h tele van baszva alkohollal szivbol utalom


++
Regen voltam parszor disznovagason mindig jottek a szoveggel hogy ez a legfinomabb palinka, stb
Eletemben nem ittam olyan fos piakat mint a hazi palinkak
Member
Posts: 45,902
Joined: Oct 8 2006
Gold: 59.00
Feb 14 2016 03:38am
Quote (XxPiTyUkAxX @ 14 Feb 2016 10:32)
++
Regen voltam parszor disznovagason mindig jottek a szoveggel hogy ez a legfinomabb palinka, stb
Eletemben nem ittam olyan fos piakat mint a hazi palinkak


szécsiádámmal is mindig ezen poénkodunk, hogy akárhányszor megkínálnak ilyen fos kerítésszaggató pálinkával, mindig az a szöveg, hogy ez nagyon jó, most csináltuk, ezt kóstold meg, ez nem olyan, etc.

gyakorlatilag minden egyes alkalom olyan volt, mintha 3 cent orvosi fertőtlenítőt húztam volna le.
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Feb 14 2016 03:42am
Quote (Nerz8 @ Feb 14 2016 09:38am)
szécsiádámmal is mindig ezen poénkodunk, hogy akárhányszor megkínálnak ilyen fos kerítésszaggató pálinkával, mindig az a szöveg, hogy ez nagyon jó, most csináltuk, ezt kóstold meg, ez nem olyan, etc.

gyakorlatilag minden egyes alkalom olyan volt, mintha 3 cent orvosi fertőtlenítőt húztam volna le.


de azért mindig beleállunk
Member
Posts: 3,820
Joined: Jan 17 2012
Gold: 6,373.20
Feb 14 2016 03:44am
Quote (Nerz8 @ Feb 14 2016 10:38am)
szécsiádámmal is mindig ezen poénkodunk, hogy akárhányszor megkínálnak ilyen fos kerítésszaggató pálinkával, mindig az a szöveg, hogy ez nagyon jó, most csináltuk, ezt kóstold meg, ez nem olyan, etc.

gyakorlatilag minden egyes alkalom olyan volt, mintha 3 cent orvosi fertőtlenítőt húztam volna le.


Igen
"Ha nem iszol nem beszélek veled többet" "ha nem iszol nem vagyunk barátok"
"Ilyen pálinkát nem ittál még"
Member
Posts: 42,998
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 14 2016 03:44am
Quote (Cpt_Ghost @ 14 Feb 2016 11:24)
egy minosegi whiskyt az ize miatt iszom
de az ilyen undorito 90%-os falusi palinkakat meg hasonlo szarokat aminek tenyleg semmi mas tulajdonsaga nincs azon kivul h tele van baszva alkohollal szivbol utalom


Azért a házi pálinkából is van jó, meg rossz (nyilván egy pálinkához viszonyítva). De mondjuk a pálinka maga alapvetően egy ilyen pia.
Amit a boltban kapsz és nem ilyen (pl fütyülős mézes), az nem is pálinka valójában, hanem ízesített szeszes ital ->alkohol, víz és ízesítő [legundorítóbb dolog ever]

A legtöbb ember viszont ugyanolyan igénytelen a piálásban, mint minden másban.
Inkább iszik két borsodit, mint egy edeweiss-t. Sosem fogom megérteni.

Akkor ezek szerint csak én nem bírom a töményet, de maradok is a sörnél, nekem az a finom. A jó, minőségi söröket szeretem nagyon.


whiskyben amúgy mi számít neked minőséginek? Ittam már kb minden boltban kapható márkát, a skálán kb annyira eltérő az ízük, mintha nem is ugyanaz az italtípus lenne mind, de valahogy egyik sem nyerte el a tetszésemet.
Amikor én ilyet ittam, akkor sok jéggel és gyorsan toltam.
valahogy a legjobb whisky is csak ihatóbb volt számomra, de messze az élvezetestől.
Mondjuk számomra minél kevesebb íze van egy töménynek, annál jobb.

This post was edited by CyberPunk666 on Feb 14 2016 03:46am
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Feb 14 2016 03:47am


imádom
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Feb 14 2016 03:55am
Quote (XxPiTyUkAxX @ 14 Feb 2016 10:44)
Igen
"Ha nem iszol nem beszélek veled többet" "ha nem iszol nem vagyunk barátok"
"Ilyen pálinkát nem ittál még"


istenem de gecire utálom az ilyen embereket
Quote (CyberPunk666 @ 14 Feb 2016 10:44)
Azért a házi pálinkából is van jó, meg rossz (nyilván egy pálinkához viszonyítva). De mondjuk a pálinka maga alapvetően egy ilyen pia.
Amit a boltban kapsz és nem ilyen (pl fütyülős mézes), az nem is pálinka valójában, hanem ízesített szeszes ital ->alkohol, víz és ízesítő [legundorítóbb dolog ever]

A legtöbb ember viszont ugyanolyan igénytelen a piálásban, mint minden másban.
Inkább iszik két borsodit, mint egy edeweiss-t. Sosem fogom megérteni.

Akkor ezek szerint csak én nem bírom a töményet, de maradok is a sörnél, nekem az a finom. A jó, minőségi söröket szeretem nagyon.


whiskyben amúgy mi számít neked minőséginek? Ittam már kb minden boltban kapható márkát, a skálán kb annyira eltérő az ízük, mintha nem is ugyanaz az italtípus lenne mind, de valahogy egyik sem nyerte el a tetszésemet.
Amikor én ilyet ittam, akkor sok jéggel és gyorsan toltam.
valahogy a legjobb whisky is csak ihatóbb volt számomra, de messze az élvezetestől.
Mondjuk számomra minél kevesebb íze van egy töménynek, annál jobb.


hát, nagyjából ott kezdődik a minőség, hogy ha bemész a tescoba akkor nem nagyon találod meg :D
de azok közül amit lehet itthon kapni ha bemész egy tecsóba mondjuk csak famous grouse-t szoktam inni, az még egész jó a többihez képest imo

This post was edited by Cpt_Ghost on Feb 14 2016 03:56am
Go Back To Magyar Topic List
Prev189101112705Next
Add Reply New Topic New Poll