d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mit Kaptál Karácsonyra?
Prev189101112Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 34,954
Joined: May 17 2006
Gold: 0.00
Dec 26 2014 02:52am
penzt, konyveket
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Dec 26 2014 02:55am
Quote (Makkertest @ 26 Dec 2014 10:47)
utalványokat, párnát, pálinkát


ez a legszarabb ajándék... boldog karácsonyt, vettünk neked két utalványt a tescoba :D
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Dec 26 2014 02:57am
Quote (RRC @ 26 Dec 2014 10:55)
ez a legszarabb ajándék... boldog karácsonyt, vettünk neked két utalványt a tescoba :D


kb mintha kpt kapnal.
jobb mint vmi 15. bogre, torolkozo, stb
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Dec 26 2014 02:58am
Quote (bazdmegmarnemtudom @ 26 Dec 2014 10:57)
kb mintha kpt kapnal.
jobb mint vmi 15. bogre, torolkozo, stb


Szinhazberlet.
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Dec 26 2014 03:00am
Quote (RRC @ Dec 26 2014 09:55am)
ez a legszarabb ajándék... boldog karácsonyt, vettünk neked két utalványt a tescoba :D


Nekem a hocipöm is tele van az utalvanyokkal. Cegtöl van 250k Forint ertekben utalvanyom eddig, de csak olyan helyekre ervenyes ahonnan semmi sem kell.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Dec 26 2014 03:13am
Szerintem az utalvány fasza dolog, mert legalább olyat vehetsz, ami tényleg kell / amit szeretnél.

A karácsony így is szívás, mert el kell költened egy rakat pénz olyan dolgokra, ami nem is kell másoknak, és nekik is, ahelyett, hogy abból a pénzből mindenki azt venne, ami neki kell.
Member
Posts: 39,899
Joined: Dec 16 2008
Gold: 19.00
Dec 26 2014 03:36am
Quote (RRC @ Dec 26 2014 08:55am)
ez a legszarabb ajándék... boldog karácsonyt, vettünk neked két utalványt a tescoba :D


jobb mint azok a ruhák, amik nem jók rám etc
vissza kell vinni
nem váltják be
satöbbi lófasz

Quote (CyberPunk666 @ Dec 26 2014 09:13am)
Szerintem az utalvány fasza dolog, mert legalább olyat vehetsz, ami tényleg kell / amit szeretnél.

A karácsony így is szívás, mert el kell költened egy rakat pénz olyan dolgokra, ami nem is kell másoknak, és nekik is, ahelyett, hogy abból a pénzből mindenki azt venne, ami neki kell.


amit ez az ember mond
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Dec 26 2014 04:35am
Quote (CyberPunk666 @ 26 Dec 2014 10:13)
Szerintem az utalvány fasza dolog, mert legalább olyat vehetsz, ami tényleg kell / amit szeretnél.

A karácsony így is szívás, mert el kell költened egy rakat pénz olyan dolgokra, ami nem is kell másoknak, és nekik is, ahelyett, hogy abból a pénzből mindenki azt venne, ami neki kell.


szóval úgy kéne karácsonyt tartani, hogy mindenki ad a másiknak xx e forintot, vagy annak megfelelő utalványt
milyen ünnepi
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Dec 26 2014 04:39am
Quote (Anarkin @ 26 Dec 2014 11:35)
szóval úgy kéne karácsonyt tartani, hogy mindenki ad a másiknak xx e forintot, vagy annak megfelelő utalványt
milyen ünnepi


Ilyen erovel senki ne vegyen semmit, megmarad a penzed es vehetsz belole akarmit. Akar a karacsonyt is eltorolhetnek, 2 nap felrakaja + kondi zarva brrrrr
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Dec 26 2014 04:52am
Quote (Anarkin @ 26 Dec 2014 12:35)
szóval úgy kéne karácsonyt tartani, hogy mindenki ad a másiknak xx e forintot, vagy annak megfelelő utalványt
milyen ünnepi


Indulj ki egy átlagos (tehát csóró) magyar családból.
Egész évben mondjuk össze tudnak kuporgatni 40 ezer forintot.

Azt meg ahelyett, hogy végre tudnának venni valami normálisat, a felét el kell kúrni ajándékokra a testvéreknek meg olyanoknak, akiknek muszáj adni valamit.
Egy csomóan hitelt vesznek fel.

Arra költik el minden kis pénzüket az életminimumon felül, hogy másoknak vegyenek olyat, ami neki valószínűleg nem kell, és cserébe kapnak olyat, amire nem költötték volna a sajátjukat.


Ha az ünnepet az ajándékkal azonosítjuk, az asokkal ünnepibb hozzáállás. fúde ünnepi, vásárolj! vásárolj! költs! költs! Attól függ, hogy kit mennyire szeretsz és mennyire törődsz vele, hogy mennyit veszel neki karácsonyra.
ÉLJEN A KÖLTEKEZÉS ÜNNEPE!

:hányinger:


//kurvára nem számít a "csak kis apróságot mindenkinek", mert van kb 15 olyan közeli családtag, akinek muszáj venni valamit... ha csak ilyen 1000 forintért vásárolsz + a párodnak többért, már elment egy rakás pénz, és ettől semmivel sem szereted őket jobban.
Nagyon kellene másra. Anyagilag borzalmasan rossz és mégis muszáj, tudatosan tönkre KELL baszni magam anyagilag egy adag csokiért meg szarokért.
Mondjuk az asszony azt vett nekem ami kellett, ez egy jó pont.

This post was edited by CyberPunk666 on Dec 26 2014 04:56am
Go Back To Magyar Topic List
Prev189101112Next
Add Reply New Topic New Poll