d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Extant
Prev18910111219Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 31,126
Joined: May 29 2006
Gold: 23,209.02
Trader: Trusted
Dec 2 2014 01:34am
Quote (Anarkin @ 1 Dec 2014 18:03)
a gondolataimmal, amikről azt hittem kisugároztak a postjaimra is, de ezek szerint nem eléggé

vagy azzal, hogy szerintem nincs különbség közted és egy macska között (kutyát nem írok mert azt negatív értelemben is szokták)

de többek között azzal, hogy személyesen nem tudnám elrejteni a reakciómat erre:


próbálnám leplezni, de biztos hogy több mint megbántanálak, még ha nem is akarnálak: vagy kiröhögnélek, vagy megkérdezném hogy hogy lehet valaki annyira pöcs, hogy ilyen kijelentést tesz (vagy mindkettő tetszőleges sorrendben)

te többször is a kreativitással húztál párhuzamot, amikor a lélek szóbakerült -- wtf köze van ennek? tessék, egy autistának van lelke? szegények semmire se képesek
abszolút nyitott vagyok, miért nekünk van lelkünk egyedül?


Hmm... két ember miért csak úgy tudna egy témával kapcsolatban vitatkozni, hogy az átcsapjon személyeskedésbe és egymás hülyének nézésébe?
Ga érvelek, akkor a látásmódod/véleményed ellen teszem, sohasem ellened.

De a kérdéseidre válaszolva... szerintem azért van lelke csak az embernek, mert az ember az egyetlen, aki tisztában van a saját létezésével. Egy állat lehet bármilyen okos, ösztönből cselekszik. Elmélegi síkon nem foglalkozik magával a létezésével, egyszerűen csak él/túl él.

Az autisták meg szellemi fogyatékosok, ami igazából arra is céloz, hogy egy fizikális (testi) rendellenesség miatt nem képesek arra, ami egyébként egészségesen nem okozna gondot.
Egészséges egyedekről beszélgettünk, nem sérültekről.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 2 2014 01:55am
Quote (RiNGiSpiLeR @ 2 Dec 2014 08:34)
Hmm... két ember miért csak úgy tudna egy témával kapcsolatban vitatkozni, hogy az átcsapjon személyeskedésbe és egymás hülyének nézésébe?
Ga érvelek, akkor a látásmódod/véleményed ellen teszem, sohasem ellened.

De a kérdéseidre válaszolva... szerintem azért van lelke csak az embernek, mert az ember az egyetlen, aki tisztában van a saját létezésével. Egy állat lehet bármilyen okos, ösztönből cselekszik. Elmélegi síkon nem foglalkozik magával a létezésével, egyszerűen csak él/túl él.

Az autisták meg szellemi fogyatékosok, ami igazából arra is céloz, hogy egy fizikális (testi) rendellenesség miatt nem képesek arra, ami egyébként egészségesen nem okozna gondot.
Egészséges egyedekről beszélgettünk, nem sérültekről.


Az allatokbol is ki lehet nevelni egy csomo osztont. Mi csak hatekonyabbak vagyunk ebben.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Dec 2 2014 02:10am
Quote (RiNGiSpiLeR @ 2 Dec 2014 08:34)
Hmm... két ember miért csak úgy tudna egy témával kapcsolatban vitatkozni, hogy az átcsapjon személyeskedésbe és egymás hülyének nézésébe?
Ga érvelek, akkor a látásmódod/véleményed ellen teszem, sohasem ellened.

De a kérdéseidre válaszolva... szerintem azért van lelke csak az embernek, mert az ember az egyetlen, aki tisztában van a saját létezésével. Egy állat lehet bármilyen okos, ösztönből cselekszik. Elmélegi síkon nem foglalkozik magával a létezésével, egyszerűen csak él/túl él.

Az autisták meg szellemi fogyatékosok, ami igazából arra is céloz, hogy egy fizikális (testi) rendellenesség miatt nem képesek arra, ami egyébként egészségesen nem okozna gondot.
Egészséges egyedekről beszélgettünk, nem sérültekről.

az ember is csak osztonleny es o is ugyan olyan allat mint a tobbi, csak fejlettebb (ami a fejlett pattern recognitionunkbol alakult ki) a tobbieknel.
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Dec 2 2014 02:17am
Quote (Cpt_Ghost @ Dec 2 2014 10:10am)
az ember is csak osztonleny es o is ugyan olyan allat mint a tobbi, csak fejlettebb (ami a fejlett pattern recognitionunkbol alakult ki) a tobbieknel.


Rád nézve ez 100% igaz.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 2 2014 02:22am
Quote (ZaturekManfred @ 2 Dec 2014 09:17)
Rád nézve ez 100% igaz.


Szerintem mindannyiunkban van egy kisebb-nagyobb resz allat.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Dec 2 2014 02:24am
Quote (josheide @ 2 Dec 2014 09:22)
Szerintem mindannyiunkban van egy kisebb-nagyobb resz allat.


pláne, ha amit jara írt van érvényben, amire azt hisszük szabad akarat, valójában semmi közünk hozzá az ösztöneinken kívül :D
csak azért jutottunk el ide ahol most tartunk, mert nagyon jók vagyunk a minták felismerésében (néha még ott is keresünk ahol nincs)
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Dec 2 2014 02:28am
Quote (josheide @ Dec 2 2014 10:22am)
Szerintem mindannyiunkban van egy kisebb-nagyobb resz allat.


Persze, hogy van, van akiben még több is, mint ember.

Hajlok arra, hogy az embernek lelke van, mi mással magyaráznád például az önfeláldozást vagy az öngyilkosságot? Erre egyik állat sem képes.
Member
Posts: 31,126
Joined: May 29 2006
Gold: 23,209.02
Trader: Trusted
Dec 2 2014 02:28am
Quote (josheide @ 2 Dec 2014 10:22)
Szerintem mindannyiunkban van egy kisebb-nagyobb resz allat.


JOSHI TE ÁLLAT :DDDDDDDDDDDDDD
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Dec 2 2014 02:29am
olvastam itt h az retardoknak nincs lelke persze mert krumplik ami egy zöldség

This post was edited by Senee on Dec 2 2014 02:30am
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 2 2014 02:32am
Quote (ZaturekManfred @ 2 Dec 2014 09:28)
Persze, hogy van, van akiben még több is, mint ember.

Hajlok arra, hogy az embernek lelke van, mi mással magyaráznád például az önfeláldozást vagy az öngyilkosságot? Erre egyik állat sem képes.


De igen, az allati onfelaldozas egy ismert jelenseg.

http://en.wikipedia.org/wiki/Altruism_%28biology%29

Az ongyilkossagot nem tudom es most beadandot irok szoval nem is nezek utana.
Go Back To Magyar Topic List
Prev18910111219Next
Add Reply New Topic New Poll