d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Unconditional Basic Income > Feltetel Nelkuli Alapjovedelem
Prev18910111218Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 22 2014 12:11pm
Amúgy a természetbeni támogatást hogy képzelitek? Mindenki kapna 45 ezer forintot és eldöntheté, hogy tejet kér-e belőle vagy fűtést?

Quote (Baleee @ Nov 22 2014 07:10pm)
A kozmunkas megjegyzeseim nem olvastad el mind vagy nem ertelmezted jol. Olvasd el ujra.


a 47 ezerből meg lehet élni dologra gondoltam most

This post was edited by beni on Nov 22 2014 12:11pm
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 22 2014 12:12pm
Quote (beni @ 22 Nov 2014 20:09)
Csak azt nem értem, hogy ugyanakkor a közmunkával kapcsolatban meg született (lsd Bali) csomó gúnyos megjegyzés. De közben mégis a többség amellett kardoskodik, hogy csak úgy semmire ne adjunk pénzt.


Én nem szóltam le a közmunkát.
Szerintem az egy fontos lépés az emberek szinten tartásához, hogy éljenek olyan életet, aminek rész a mindennapi tevékenység.
Aki 10 éve otthon ül az nem fog másként soha visszakerülni.
Szerintem ez egy jó elgondolás, csak fos a kivitelezés, illetve ameddig nincs munka, addig nincs hova visszavezetni ezeket az embereket.

Sok jó dolog születik ebben az országban, a gond inkább az, hogy a végén mindig elkúrják a jó ötleteket és valami fos valósul meg. A közmunkaprogram pont ilyen.
Ha komolyan gondolnák, akkor lenne értelme.

This post was edited by CyberPunk666 on Nov 22 2014 12:19pm
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 22 2014 12:14pm
Quote (beni @ 22 Nov 2014 20:11)
Amúgy a természetbeni támogatást hogy képzelitek? Mindenki kapna 45 ezer forintot és eldöntheté, hogy tejet kér-e belőle vagy fűtést?



a 47 ezerből meg lehet élni dologra gondoltam most


Ja hat igen. :D De a kozmunka kritikaimat nezd ujra. Sot olvasd el mit irtam a kozfoglalkoztatasrol jara munkas topicjaban.

A kozmunkaban mindenki csak a soprogetest latja pedig messze nem csak arrol szol.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 22 2014 12:15pm
Quote (RiNGiSpiLeR @ Nov 22 2014 02:14pm)
Meg a közgyógyról nem is beszélve. Apu szed olyan gyógyszert, amiből 1 doboz (havi adag) 50 000 ft lenne, így meg kb. ingyen van.


A közgyógy tizenikszezer lehet havonta maximum, tehát nem hiszem. Inkább van rajta egyéb támogatás.

Plusz a gyógyszertámogatási rendszert szerintem nem érintené a dolog, mert az teljesen más jellegű. Plusz van néhány gyógyszer ami nem havi 50 ezer, hanem havi 1 vagy több millió.

Quote (Baleee @ Nov 22 2014 07:14pm)
Ja hat igen. :D De a kozmunka kritikaimat nezd ujra. Sot olvasd el mit irtam a kozfoglalkoztatasrol jara munkas topicjaban.

A kozmunkaban mindenki csak a soprogetest latja pedig messze nem csak arrol szol.


Nem olvastam végig a topicot ^^

fő a pluszegy

This post was edited by beni on Nov 22 2014 12:16pm
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 22 2014 12:16pm
Quote (beni @ 22 Nov 2014 20:15)
A közgyógy tizenikszezer lehet havonta maximum, tehát nem hiszem. Inkább van rajta egyéb támogatás.

Plusz a gyógyszertámogatási rendszert szerintem nem érintené a dolog, mert az teljesen más jellegű. Plusz van néhány gyógyszer van ami nem havi 50 ezer, hanem havi 1 vagy több millió.


Jha vagy pl meg kell nezni a kemonal hasznalt cuccoknak is valosagban milyen araik vannak.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 22 2014 12:18pm
Quote (beni @ 22 Nov 2014 20:11)
Amúgy a természetbeni támogatást hogy képzelitek? Mindenki kapna 45 ezer forintot és eldöntheté, hogy tejet kér-e belőle vagy fűtést?


Mondjuk fizetné az állam az albérleti pénzét, vagy a rezsijét, hogy ne legyen hajléktalan. Ami szerintem a legnagyobb lépés a van vissza út és a soha nem talál vissza között.
Az utcáról már elenyészően kevesen állnak fel.

Egy ilyennek sokkal több értelme lenne, mint a kezébe adni embereknek a pénzt. Aki tud vele bánni, az bármilyen formában kapja tudni fogja.
De akik nem, azoknak legalább annyi biztosítva lenne, hogy ezt nem kúrják el.

Egy fűtött hely lesz, ahol élhetnek. Onnan már sokkal könnyebb segíteni nekik. Még akkor is, ha innen sem mindenkinek könnyű.


Én azt látom, hogy az emberek alkalmatlanok arra, hogy csak úgy kapjanak 47 ezer forintot.
Egy csomó embert ismerek, aki semmivel sem lenne előrébb tőle, mert az alapvető életviteli képességei hiányoznak. Ez egy általános jelenség.

tudod, a huszonhetedik hitel, a na ez akciós és végül úgy menne el a 47k állami alaptámogatás, hogy semmivel sincs előrébb, csak többet baszott el.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 22 2014 12:18pm
Quote (beni @ 22 Nov 2014 19:11)
Amúgy a természetbeni támogatást hogy képzelitek? Mindenki kapna 45 ezer forintot és eldöntheté, hogy tejet kér-e belőle vagy fűtést?



a 47 ezerből meg lehet élni dologra gondoltam most


Erzsebet utalvany ofc

eljen soka a fidesz
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 22 2014 12:27pm
Quote (CyberPunk666 @ Nov 22 2014 07:18pm)
Mondjuk fizetné az állam az albérleti pénzét, vagy a rezsijét, hogy ne legyen hajléktalan. Ami szerintem a legnagyobb lépés a van vissza út és a soha nem talál vissza között.
Az utcáról már elenyészően kevesen állnak fel.

Egy ilyennek sokkal több értelme lenne, mint a kezébe adni embereknek a pénzt. Aki tud vele bánni, az bármilyen formában kapja tudni fogja.
De akik nem, azoknak legalább annyi biztosítva lenne, hogy ezt nem kúrják el.

Egy fűtött hely lesz, ahol élhetnek. Onnan már sokkal könnyebb segíteni nekik. Még akkor is, ha innen sem mindenkinek könnyű.


Én azt látom, hogy az emberek alkalmatlanok arra, hogy csak úgy kapjanak 47 ezer forintot.
Egy csomó embert ismerek, aki semmivel sem lenne előrébb tőle, mert az alapvető életviteli képességei hiányoznak. Ez egy általános jelenség.

tudod, a huszonhetedik hitel, a na ez akciós és végül úgy menne el a 47k állami alaptámogatás, hogy semmivel sincs előrébb, csak többet baszott el.


Van igazság abban amit mondasz, de most a kérdés az alanyi juttatás vs mindenféle segély volt.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 22 2014 12:32pm
Egybol az onkormanyzatnak mennenek a rezsi szamlak MI

Amugy vannak ugy szocialis lakasok es pl egy lakonal volt olyan, hogy szulok + 4bol 3 nagykoru gyerek, ebbol 1 nem lakik mar ott a ketto meg kozmunkaskent nem is kap keveset. Szulok is kapnak penzt banat tudja mar. A lenyev, hogy havonta lerak 20k a havi osszes kiadasa meg 36-40k es gyulnek az adossagai. Csak mivel a tulajdons nem o, az onkormanyzat meg kifizeti ezert a szolgaltato nem kapcsolja le aramot, zarja el a vizet, stb.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 22 2014 12:35pm
Quote (Baleee @ Nov 22 2014 07:32pm)
Egybol az onkormanyzatnak mennenek a rezsi szamlak MI

Amugy vannak ugy szocialis lakasok es pl egy lakonal volt olyan, hogy szulok + 4bol 3 nagykoru gyerek, ebbol 1 nem lakik mar ott  a ketto meg kozmunkaskent nem is kap keveset. Szulok is kapnak penzt banat tudja mar. A lenyev, hogy havonta lerak 20k a havi osszes kiadasa meg 36-40k es gyulnek az adossagai. Csak mivel a tulajdons nem o, az onkormanyzat meg kifizeti ezert a szolgaltato nem kapcsolja le aramot, zarja el a vizet, stb.


Ezt nem teljesen értem.
Go Back To Magyar Topic List
Prev18910111218Next
Add Reply New Topic New Poll