d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Beszélgessünk A Munkáról > Vita Attempt Vol Sok
Prev18910111216Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 19 2014 02:38pm
Quote (anyd @ 19 Nov 2014 22:35)
Ne ignoraljatok


Akkor írj valami hülyeséget, vagy valami olyat, ami lángot okozhat.

Az ilyen visszafogott, reális és korrekt hozzáállással nem lehet bekapcsolódni.
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Nov 19 2014 02:40pm
Quote (CyberPunk666 @ 19 Nov 2014 21:33)
Ugye csak trollkodsz?


nyaron 12 ember es 4 nap kell egy godor bebetonozasahoz
abbol 11 fixen a fuben fekszik,
a 12-iket meg megverik.
vannak gondok
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Nov 19 2014 02:40pm
Quote (josheide @ Nov 19 2014 09:38pm)
Szerintem penzt csinalni nem feltetlen egyenlo a munkaval.

also fun fact: a kozmunka nem szamit munkanak a munka torvenykonyve alapjan.


Akkor pl. itemshopnak dolgozni sem munka?
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Nov 19 2014 02:44pm
Quote (josheide @ Nov 19 2014 09:38pm)
Szerintem penzt csinalni nem feltetlen egyenlo a munkaval.

also fun fact: a kozmunka nem szamit munkanak a munka torvenykonyve alapjan.


Szerintem sem. De ha ennyire nem vagytok kepeseg elragaszkodni es absztraktan gondolkodni mit kezdjek veletek...
Bármi lehet munka. A maffiozok is munkat vegeznek, es az ovodasok is amikor zsirkretaval rajzolnak, vagy hangyat esznek.
Vannak valtozok amik tulajdonsagai lehetnek egy munkanak.
Pl hogy kap e erte az ember penzt
Vagy hogy legalis e
Vagy hogy tisztelendo re
Vagy hogy megbecsult e
Vagy hogy produktiv e

Ezeknek lehet kevereke, sracok gondolkodjatok mar halmazokban ha mar kategkrizhalni akartok
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 19 2014 02:45pm
Quote (jarabekg @ 19 Nov 2014 21:40)
Akkor pl. itemshopnak dolgozni sem munka?


Sok embernek ertekes amit csinalsz.

En munkanak kategorizalnam, kicsit olyan ez, mint a brokerkedes.
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Nov 19 2014 02:46pm
Ha valaki erteket teremt, az mind becsulendo munka. Ertsd foldmuves, apolo, gyari munkas.

Ha valaki penzt csinal, az a maga dolga, semmi kozom hozza de tisztelni nem fogom erte. Ertsd kereskedo, penzvalto.

Ha valaki nem dolgozik/kart tesz masoknak, az pedig a becsulendo ellentettje, barmi is legyen az.

Nyilvan a vilag es a foglalkozasok nem ilyen fekete feherek, de valami ilyesmi a velelmem.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 19 2014 02:49pm
Quote (Anarkin @ 19 Nov 2014 22:40)
nyaron 12 ember es 4 nap kell egy godor bebetonozasahoz
abbol 11 fixen a fuben fekszik,
a 12-iket meg megverik.
vannak gondok


Én arra utaltam, hogy szerinte egy vidéki a teljes kilátástalanságban élő ember, aki belekényszerül a közmunkaprogramba, mert egyrészt enélkül nem lenne még ennyi pénze sem, másrészt nincsen más munkalehetősége az rosszabb ember, mint ha valaki csak a gazdagoktól lop.
Ez kb ilyen 10 éves gyerek most látta a robin hoodot szintű dolog.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 19 2014 02:51pm
Quote (josheide @ 19 Nov 2014 22:38)
Szerintem penzt csinalni nem feltetlen egyenlo a munkaval.

also fun fact: a kozmunka nem szamit munkanak a munka torvenykonyve alapjan.


Ha mar itt tartunk nincs kozmunkavsem hanem kozfoglalkoztatas. Ahogy segely sincs hanem allaskeresesi jaradek.

Ezzel arra celzok, hichatjuk kozmunkanak, segelynek, barminek, nem ez azamit. Ahogy kozfoglalkoztatas kereteben is lehet ertekteremto munkat vegezni. Nalunk is csinaljak. Mezogazdasagban pl. A kozalkalmazottak az onkormanyzat kftjeben vannak a hatalyos jogszabalyok szerint megbizva xx napra. Pl nyultenyeszetnelva szaporulatot eladjak es ebbol fenntartja es fejlesztik a nonprofit kft-t. Akkor most ertekteremto munka vagy swm..?
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 19 2014 02:53pm
Tovabbra is vismajor modra gepelek touch screenen.
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Nov 19 2014 02:54pm
Quote (anyd @ 19 Nov 2014 22:44)
Szerintem sem. De ha ennyire nem vagytok kepeseg elragaszkodni es absztraktan gondolkodni mit kezdjek veletek...
Bármi lehet munka. A maffiozok is munkat vegeznek, es az ovodasok is amikor zsirkretaval rajzolnak, vagy hangyat esznek.
Vannak valtozok amik tulajdonsagai lehetnek egy munkanak.
Pl hogy kap e erte az ember penzt
Vagy hogy legalis e
Vagy hogy tisztelendo re
Vagy hogy megbecsult e
Vagy hogy produktiv e


Ezeknek lehet kevereke, sracok gondolkodjatok mar halmazokban ha mar kategkrizhalni akartok


ez mind relativ
Go Back To Magyar Topic List
Prev18910111216Next
Add Reply New Topic New Poll