Quote (Fej @ 7 Aug 2014 08:55)
A Firefly egy amerikai sci-fi sorozat, amely a műfajban megszokottnál kevesebb fantasztikus, futurisztikus elemet tartalmaz, inkább hétköznapi emberi és társadalmi problémákkal teli világot mutat be, egy másik műfaj, a western témáit is felhasználva. A történet szerint ugyanis a 25-26. századra a Föld készletei már rég kimerültek, az emberiség a Naprendszeren kívüli világokban telepedett le. Az űr meghódításában Kína és az USA játszott vezető szerepet, amely két szuperhatalom alkotja a Szövetséget és az Egyesítési Háborúban közös kormányzat alatt egyesítette a belső bolygókat. A külső bolygókon, sok helyen a Vadnyugatra emlékeztető, jóval rosszabb körülmények között élnek az emberek. A sorozat bár csak egy évadot élt meg, hatalmas rajongótábora van.
ez erdekesnek tunik es csak 1 evad az egesz, lehet ramegyek
Igazabol nagy kar ezert a sorozatert, hogy elkapaltak, meg akkor is ezt mondom, hogy filmen/sorozatban ritka, hogy bejon a scifi nekem (a firefly se, de elismerem, hogy amugy eleg jo sorozat ettol fuggetlenul). De ha masert nem, mar csak Summer Glauert is erdemes megnezni. :3