d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mekprogramozzuk Topic
Prev189101112249Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Nov 24 2013 09:26am
Akkor itt (is) fogom dokumentálni a csocsós dologgal kapcsolatos dolgaimat.
Btw kurva sokat gondolkodok azóta is, hogy mi mást lehetne még csinálni, ami más téma és valami orvosis, bionikás dolog, mivel ez a fő területe a sulinak. Ez az ötlet is tetszett mindenkinek kb, de ha lenne valami olyan ötletem, amivel esetleg lehet segíteni az emberek életét, mit tudom én, vakoknak, süketeknek, etc etc, akkor tömnék a seggem alá a lóvét a dékánbácsiék, de egyelőre még ilyen ötletem nincs. A csocsót ettől függetlenül is megcsinálom, mert az már ilyen ~5 éves terv, csak bele kéne majd kezdeni valami ilyen biorobotgeci témába is, na de mindegy ez még a jövő zenéje.
Most amit csinálok először az terv szerint az lesz, hogy Blenderben, vagy valami hasonló programban elkészítem virtuálisan az asztalt, a labdát, a játékosokat, megírom hozzá a fizikát, hogy tudjam modellezni az egészet.
Ezzel párhuzamosan csinálom a szín alapján lévő tárgyfelismerés, követés programot C++ban OpenCV segítségével, de kurva szar, mert csak ebben a microsoft visual lófaszban tudtam összerakni az opencv-t, hogy c++al működjön, de ezt még soha nem használtam és tökre zavar.
Most van egy kódom, ami nagyjából észlel egy tárgyat, egy ami követi, egy meg ami a telefonom kamerájának a képét adja ki. Ezeket kéne tökéletesíteni és összekombinálni, hogy elkezdhessem a hárdvör részét a dolognak, összeeszkábálni egy asztalt, felé baszni a kamerát és elkezdeni a tényleges melót.
Egyelőre itt tartok, de majd még írok
Member
Posts: 53,916
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Nov 24 2013 09:28am
Quote (CyberPunk666 @ 24 Nov 2013 16:56)
Csak a kérdésre nem válaszoltál, mert az pont a bináris gyökvonás mikéntje volt.

A többi részét megoldottam bittömbök nélkül, amik egyébként iszonyatosan lassúak.

C-ben kell megvalósítani. ASM betét megengedett.


> google "binary square root"
> 40 féle megoldás, megannyi tradeoffal

nem értem.. nem gondoltam volna hogy erre ki kell térni
mielőtt postoltam volna, én magam végigolvastam x féle eljárást mind összeadásról, szorzásról, gyökvonásról

--
leírtad hogy ebből:
Int16 x;

lesz:
Int16 xH, xL;

(hozzátenném logikus, és direkt leírtam hogy 5 perc megcsinálni így is)

szóval akkor ha összegezni akarnánk: kikötöttél ott hogy egymás mellé baszod xH-t meg xL-t és kapsz 32 bitet amire indexelhetsz, hogy azon elvégezd a gyökvonást

szerintem mindkettő ugyanazt csinálja, de lehet hogy tévedek (not)

> "minthogy mégegyszer válaszolj"
> cp duzzog mert nem akar azon túl látni, amit ő kigondolt

--
sőt ha tovább megyek, az is lehet hogy bool[] alatt arra gondoltam hogy vannak erre kihegyezett BitArray típusok meg társai, amiken már nem "iszonyatosan lassúak" (xD) a műveletek és leverik a "meg tudom oldani, hogy szorzás helyett sorozatos összeadást csinálok és a carry flag figyelésével n darab 16 bites változóban el tudom tárolni a szorzatot." megoldást (hozzátenném az nem n, hanem 2)
amit szintén direkt leírtam az alatt a címszó alatt hogy van jövője a dolognak
de mindegy is mert a lebegőpontos számok biztos nem iszonyatosan lassúak
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Nov 24 2013 09:35am
Quote (Anarkin @ Nov 24 2013 03:28pm)
> google "binary square root"
> 40 féle megoldás, megannyi tradeoffal

nem értem.. nem gondoltam volna hogy erre ki kell térni
mielőtt postoltam volna, én magam végigolvastam x féle eljárást mind összeadásról, szorzásról, gyökvonásról

--
leírtad hogy ebből:
Int16 x;

lesz:
Int16 xH, xL;

(hozzátenném logikus, és direkt leírtam hogy 5 perc megcsinálni így is)

szóval akkor ha összegezni akarnánk: kikötöttél ott hogy egymás mellé baszod xH-t meg xL-t és kapsz 32 bitet amire indexelhetsz, hogy azon elvégezd a gyökvonást

szerintem mindkettő ugyanazt csinálja, de lehet hogy tévedek (not)

> "minthogy mégegyszer válaszolj"
> cp duzzog mert nem akar azon túl látni, amit ő kigondolt

--
sőt ha tovább megyek, az is lehet hogy bool[] alatt arra gondoltam hogy vannak erre kihegyezett BitArray típusok meg társai, amiken már nem "iszonyatosan lassúak" (xD) a műveletek és leverik a "meg tudom oldani, hogy szorzás helyett sorozatos összeadást csinálok és a carry flag figyelésével n darab 16 bites változóban el tudom tárolni a szorzatot." megoldást (hozzátenném az nem n, hanem 2)
amit szintén direkt leírtam az alatt a címszó alatt hogy van jövője a dolognak
de mindegy is mert a lebegőpontos számok biztos nem iszonyatosan lassúak


anarkin'd
Member
Posts: 37,874
Joined: Jan 27 2008
Gold: 138.00
Nov 24 2013 09:42am
Quote (kuzdithom @ Nov 24 2013 02:15pm)
en qTranslate plugint használtam egyszer többnyelvű wordpresshez. postokhoz alap felületet biztosít adminban is ,hogy megírd több nyelvűre, meg oldalcímekre, de ha több kell akkor azt neked kell lekódolni. nemtom van e ennél jobb ingyenes.
cp: ehhez sajnos nem értek, csak gúglizgatni tudtam volna meg aztán számolgatni, de nem hiszem hogy jobb eredményt hoztam volna ki hozzád képest


köszönöm ránézek!
Member
Posts: 53,916
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Nov 24 2013 09:52am
Quote (kuzdithom @ 24 Nov 2013 17:35)
anarkin'd


hát de nem?
vettem a fáradtságot és leírtam 8 irányból kifordítva, hogy ha esetleg Ő venné a fáradtságot és átgondolná a dolgokat (ahelyett hogy megszakérti már a kérdést is), akkor fel se merülne a problémája és akkor kapok egy "minthogy mégegyszer válaszolj"-t
nem fogok ne aggódj
nem az hogy bosszantó vagy valami, pusztán parasztság
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Nov 24 2013 10:11am
Quote (Anarkin @ Nov 24 2013 03:52pm)
hát de nem?
vettem a fáradtságot és leírtam 8 irányból kifordítva, hogy ha esetleg Ő venné a fáradtságot és átgondolná a dolgokat (ahelyett hogy megszakérti már a kérdést is), akkor fel se merülne a problémája és akkor kapok egy "minthogy mégegyszer válaszolj"-t
nem fogok ne aggódj
nem az hogy bosszantó vagy valami, pusztán parasztság


szerintem is egy jobb egész megoldást mondtál neki, cp túlreagáltad. de az is igaz, hogy a lényegi kérdésre "kiguglizod" volt a válaszod :P
Member
Posts: 42,997
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 24 2013 10:18am
Quote (Anarkin @ 24 Nov 2013 16:52)
hát de nem?
vettem a fáradtságot és leírtam 8 irányból kifordítva, hogy ha esetleg Ő venné a fáradtságot és átgondolná a dolgokat (ahelyett hogy megszakérti már a kérdést is), akkor fel se merülne a problémája és akkor kapok egy "minthogy mégegyszer válaszolj"-t
nem fogok ne aggódj
nem az hogy bosszantó vagy valami, pusztán parasztság


Írtam egy hosszút, hogy mi a bajom, de inkább kitöröltem.
A lényeg annyi, hogy a stílusoddal volt a problémám, ráadásul csak annyit segítettél ameddig egyébként is eljutottam. (a megoldás minősége jó kérdés, mert ez egy más típusú processzor és ezért kérdéses, hogy itt mi a jobb vagy gyorsabb, ezt maximum kipróbálni tudjuk, ez nem PC, de mégcsak nem is hasonlít)
Érdekes módon jarabekgnek még az egyszerű kérdésire is képes voltál normális és részletes választ adni.

Velem szemben nem az első, hogy gyakorlatilag minden szarba belekötsz, értem, hogy nem bírsz, de akkor inkább ne is reagálj. Parasztság meg viszontválasz arra, amilyen stílusban velem kommunikálsz az elmúlt időben.
Lekezelően és arrogánsan szoktál velem beszélni, minden szarba belekötsz, ezután meglepődsz, hogy paraszt vagyok veled.

This post was edited by CyberPunk666 on Nov 24 2013 10:20am
Member
Posts: 53,916
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Nov 24 2013 10:47am
Quote (CyberPunk666 @ 24 Nov 2013 18:18)
Írtam egy hosszút, hogy mi a bajom, de inkább kitöröltem.
A lényeg annyi, hogy a stílusoddal volt a problémám, ráadásul csak annyit segítettél ameddig egyébként is eljutottam. (a megoldás minősége jó kérdés, mert ez egy más típusú processzor és ezért kérdéses, hogy itt mi a jobb vagy gyorsabb, ezt maximum kipróbálni tudjuk, ez nem PC, de mégcsak nem is hasonlít)
Érdekes módon jarabekgnek még az egyszerű kérdésire is képes voltál normális és részletes választ adni.

Velem szemben nem az első, hogy gyakorlatilag minden szarba belekötsz, értem, hogy nem bírsz, de akkor inkább ne is reagálj. Parasztság meg viszontválasz arra, amilyen stílusban velem kommunikálsz az elmúlt időben.
Lekezelően és arrogánsan szoktál velem beszélni, minden szarba belekötsz, ezután meglepődsz, hogy paraszt vagyok veled.


egyáltalán nem így álltam hozzá hogy nem bírlak, mert nem is így van (azért meg kell hagyni vicces a megszakértés, pl amikor jarának már leírtam már a 3/4 feladatát megoldásokkal meg minden és benézel a másik topicba és leírod hogy mit kéne xD de ez engem nem zavar)
nem is reagálunk egymás postjaira, nem tudom mire gondolsz az alatt hogy hogy kommunikálok veled, két szavunk nem volt egymáshoz
ha így lenne nem reagáltam volna, wat
szóval ez elég fura hogy erre hivatkozol (több mint fura, inkább mentegetőzős)

jarának meg azért írtam le az egészet egy működő programként mert láttam hogy mit csinált azzal az előre beégetett 40-es case-el, és akkor be tudtam lőni hogy kb milyen szinten is vagyunk = szóval megcsináltam..

feltételeztem hogy képes vagy megírni, de ezt is csak azok után feltételeztem hogy elolvastam x féle megoldást (mert én se tudtam) és akkor már láttam hogy "ezzel van tele a sajtó"
aztán azok után hogy le van írva, le van rajzolva, hangalámondással videón levezetik, algoritmusok tömkelege, .. gondoltam nem lehet nehéz megcpzni, ráadásul ha én megértettem és leírom a kódot akkor sokra mész vele, mert ennyi erővel jsp helyett gugliból is lemásolhatnád -- ráadásul te írtad hogy te akarod megcsinálni
ezért is vittem el olyan irányba a dolgot, hogy talán első körben fel kéne állítani valami eszmét, a libeket kéne kibaszni és gondolkozni (a szó legkevésbé "arrogáns" jelentésében), hegesztgetés helyett

de mindegy, mert eddig semmi bajom nem volt, most már viszont van; szóval találd ki

This post was edited by Anarkin on Nov 24 2013 10:56am
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Nov 24 2013 01:04pm
kurva unalmasok vagytok
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Nov 24 2013 01:32pm
Inkább azt mondjátok meg, hogy mit lehetne csinálni, amivel megkönnyítenénk/segítenénk a valamilyen testi fogyatékossággal élő emberek életét.
A héten fogok dumálni egy vak sráccal erről, meg majd ha még szert teszek pár hasonló ismerősre (süket, mozgássérült, etc), akkor azokkal is, mert igazából
ez volt a fő terv amikor ide kerültem és tök szarnak tartom, hogy kurva kevés ember foglalkozik ilyennel az egyetemen.
Pontosabban van egy srác, akinek mindkét kezét többé-kevésbé amputálták és ő foglalkozik robot kezekkel valamennyire (ha jól tudom?)
van egy vak srác aki elvileg szintén olyan dolgokkal foglalkozik, amik a vakok életét segíti, meg még van 1-2 ilyen ember, de összesen talán ~5 van összesen és szerintem ez kevés.
#xgurke #forabettertomorrow
Go Back To Magyar Topic List
Prev189101112249Next
Add Reply New Topic New Poll