Quote (beni @ 1 Dec 2011 22:11)
ritkán, de előfordulhat haláleset (mondjuk mitől nem)
Szerintem ha nem alszol, akkor esik annyit a koncentráció, hogy a több ébren töltött órával nem tudod kompenzálni a teljesítmény romlást. Másrészt szerintem egyénfüggő, hogy kinek mire tud beállni a biológiai órája. Ha jól tudom régen csináltak ilyen kísérletet, hogy embereket elzártak a külvilágtól mindenféle referenciapont nélkül (óra, külső fényviszonyok érzékelése, stb) és volt aki beállt a 2 nap ébren, 12+ óra alvás ritmusra.
Igen erről én is olvastam hogy több mint 20 órát gond nélkül ébren lennénk ha nem érzékelnénk az idő múlását. De mivel éjszaka felesleges és veszélyes volt bármit is csinálni, úgy alakult hogy kb a napszakok váltakozásával essen egybe az alvás.