d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Japánságok Repost > Op Is A
Prev18889909192198Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Nov 3 2012 04:06am
Azt akartam egyebkent kerdezni, hogy mennyire tanultatok mar meg eddig japanul? Azert eleg sok animet neztek imo, kene hogy ragadjon valamennyi, nem?
Member
Posts: 961
Joined: Apr 17 2007
Gold: 0.00
Warn: 10%
Nov 3 2012 04:06am
Quote (jarabekg @ 3 Nov 2012 10:06)
Azt akartam egyebkent kerdezni, hogy mennyire tanultatok mar meg eddig japanul? Azert eleg sok animet neztek imo, kene hogy ragadjon valamennyi, nem?


semennyire
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Nov 3 2012 04:16am
Quote (jarabekg @ 3 Nov 2012 11:06)
Azt akartam egyebkent kerdezni, hogy mennyire tanultatok mar meg eddig japanul? Azert eleg sok animet neztek imo, kene hogy ragadjon valamennyi, nem?


Nem tudom leírni mennyire, mert összevisszaság az egész tudásom. Vannak nyelvtani szerkezetek meg tudom, hogy épülnek fel a mondatok, szóvégződések meg ilyesmi, elég sok mindent tudok amúgy de csak felszínesen és ezeket is azért mert utánanéztem. Nem fogsz megtanulni pár szón kívül semmit abból, ha csak animet nézel, ahhoz túl bonyolult a nyelv.
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Nov 3 2012 04:22am
Quote (jarabekg @ Nov 3 2012 11:06am)
Azt akartam egyebkent kerdezni, hogy mennyire tanultatok mar meg eddig japanul? Azert eleg sok animet neztek imo, kene hogy ragadjon valamennyi, nem?


Szerintem a legtöbb ember /a/-n nem olvassa aktivan a feliratot, csak nehezebb reszek/kifejezesek miatt kell. Ha lattal sok animet es utana megtanulsz irni meg olvasni akkor mar tudsz mangat is olvasni, vagy japan jatekokat jatszani.
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Nov 3 2012 04:26am
Quote (Karan2_Returned @ 3 Nov 2012 11:22)
Szerintem a  legtöbb ember /a/-n nem olvassa aktivan a feliratot, csak nehezebb reszek/kifejezesek miatt kell. Ha lattal sok animet es utana megtanulsz irni meg olvasni akkor mar tudsz mangat is olvasni, vagy japan jatekokat jatszani.


De csak azért mert megvannak a stock phrase-k és az animek 85%-ban ugyanazt hallod. Én nem nevezném tudásnak azt, hogy felismered mit jelent egy mondat de igazából magadtól semmit sem tudsz összerakni.
Sokat segít de csak akkor ha hozzáraksz még valamit és utánanézel.

This post was edited by Rawen on Nov 3 2012 04:27am
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Nov 3 2012 07:53am
Amúgy season előtt nem gondoltam volna de a Girls und Panzer actually teljesen jó.
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Nov 3 2012 08:33am
Quote (Rawen @ Nov 3 2012 02:53pm)
Amúgy season előtt nem gondoltam volna de a Girls und Panzer actually teljesen jó.


Not sure if serious.

Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Nov 3 2012 08:48am
Quote (Karan2_Returned @ 3 Nov 2012 15:33)
Not sure if serious.

http://3.imgland.net/kIPpjk.gif


2highskill4u
Amúgy ha realizmust akarok akkor nem animet fogok nézni.

This post was edited by Rawen on Nov 3 2012 08:51am
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Nov 5 2012 10:17am


Már van 720p raw az első részből :drool:

This post was edited by Rawen on Nov 5 2012 10:20am
Go Back To Magyar Topic List
Prev18889909192198Next
Add Reply New Topic New Poll