Quote (RiNGiSpiLeR @ Nov 1 2012 01:58pm)
Hali!
Megtudnátok mondani, hogy mi a különbség az Evangelion 1.11, a 2.0 és a 26 részes S 01 között?

Kapcsolódnak egymáshoz? Ha igen, akkor hogy? Megnézhető a 1.11 és 2.0 a sorozat nélkül is vagy semmi értelme?

Van a TV sorozat ami egy klasszikus, ez maga az eredeti törtenet, de a veget (utolso ket reszt) nem fogod megerteni.
Van ket film a Death and Rebirth es End of Evangelion. Elsö az összefoglalja a sorozatot, nem fontos megnezni. Masodik az elmagyarazza a sorozat veget. Paran azt ajanljak hogy nem is erdemes utolso ket reszt megnezni a sorozatbol hanem csak a filmet, de en a helyedben nem tennem.
Ezutan jön a Rebuild filmsorozat, harom het mulva jön a harmadik resze. Erröl megoszlanak a velemenyek mivel teljesen mas mint az eredeti sorozat, de en peldaul többször is megneztem az elsö ket filmet.