d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Afk Dolgozok
Prev18687888990172Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 34,867
Joined: Sep 21 2006
Gold: 2,650.01
Sep 22 2016 11:53am
Quote (Karan2_Returned @ 22 Sep 2016 18:49)
Etteremben nem pizzat kell rendelni, 1100as lakast meg nem is kapnal meg 3000-es fizetessel. Nalam kaja kerül egyebkent nagyon sokba, ott le tudnek igazabol faragni sokat a havi költsegvetesemböl.

Ez a consultant nem hangzik tul jol, huawei leepitesnel gondolom a külsös embereket küldi el legelöször.


Az nekem is sok, sőt most hogy ritkábban főzök még több is. Bármit rendelek futárral 20-30 chf a min. Étteremben meg ha mást rendelsz, akk mégtöbb... 2 napja voltunk céges kocsmázáson, 5 fő 2 kör sör/kóla 4 tál mártogatós krumpli 150 chf.
Mondjuk szerintem ez egy kifejezetten drága hely. (mégis fullon volt)

Leépítésnél inkább felesleges belsősöket rúgnak ki. Kevesebb felé oszlik a bónusz. :D Berni iroda 75%-a consultant. Még a recepciós is. De am ja, ha kirúgnak max pár hét a felmondási idő.

This post was edited by Akizk on Sep 22 2016 11:54am
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Sep 22 2016 12:26pm
Quote (Akizk @ Sep 22 2016 05:53pm)
Az nekem is sok, sőt most hogy ritkábban főzök még több is. Bármit rendelek futárral 20-30 chf a min. Étteremben meg ha mást rendelsz, akk mégtöbb... 2 napja voltunk céges kocsmázáson, 5 fő 2 kör sör/kóla 4 tál mártogatós krumpli 150 chf.
Mondjuk szerintem ez egy kifejezetten drága hely. (mégis fullon volt)

Leépítésnél inkább felesleges belsősöket rúgnak ki. Kevesebb felé oszlik a bónusz. :D Berni iroda 75%-a consultant. Még a recepciós is. De am ja, ha kirúgnak max pár hét a felmondási idő.


persze
Member
Posts: 17,322
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
Sep 22 2016 12:37pm
Quote (llllllllllll @ 22 Sep 2016 19:26)
persze


Tényleg így van. A következők miatt: A cég részvényének megítélésekor számít, hogy hány emberrel éred el az a 25% növekedést. Ilyenkor a külsősöket nem számolják bele. Ezt használják ki a multik. A másik oka: Így nem dolgozó, hanem költség az illető, könnyebb őket lecserélni, adókedvezmények (Apple írország ha mond valamit stb) ...

Viszont ha olyan cégnél vagy ami nagyon sikeres akkor a belsősnek nem kell félnie nagyon leépítéstől, kivéve ha rohadtul böszme.

Quote (Akizk @ 22 Sep 2016 16:41)
Nem telco. Nem PM vagyok. Data center Routing / Firewalling.
Abban egyetértek, hogy sok dilettás / alig hozzáértő van a telco berkeiben, de ez inkább az alvállalkozókra és a fieldesekre jellemző.

Svájcban csak MO fizetésekhez képest keres jól egy takarító. 2500-3000 chf netto kb elég arra, hogy tegyél félre pár 100 chf-et ha nem szórod a pénzt. Egy pizza pl 20 chf. PM fizuja nálunk olyan havi 15-20k körül lehet tippre + éves bónusz még egy havi fizu.

Amúgy sem írtam sehol, hogy hetente, vagy naponta előléptetnek.
Esetleg többször említettem meg ugyan azt a dolgot, ahogy a progress haladt. Annyit írtam, hogy a főnököm, (akinek megörököltem a pozícióját) nagyon elégedett volt velem és szeretett volna áthozni a céghez, mivel jelenleg küsős vagyok. 2 hete vettem át a helyét és ez a 2 dolog most már összefügg.

Bocs, ha föényeskedőnek hangzott az ezelőtti írásom, nem annak szántam. Aki ismer (nem csak netről) az tudja, hogy nem vagyok beképzelt...



1100-ért milyen lakást adnak Bernben?

This post was edited by ace07 on Sep 22 2016 12:39pm
Member
Posts: 34,867
Joined: Sep 21 2006
Gold: 2,650.01
Sep 22 2016 01:10pm
Quote (ace07 @ 22 Sep 2016 20:37)
Tényleg így van. A következők miatt: A cég részvényének megítélésekor számít, hogy hány emberrel éred el az a 25% növekedést. Ilyenkor a külsősöket nem számolják bele. Ezt használják ki a multik. A másik oka: Így nem dolgozó, hanem költség az illető, könnyebb őket lecserélni, adókedvezmények (Apple írország ha mond valamit stb) ...

Viszont ha olyan cégnél vagy ami nagyon sikeres akkor a belsősnek nem kell félnie nagyon leépítéstől, kivéve ha rohadtul böszme.




1100-ért milyen lakást adnak Bernben?


de az okos megmondja, tudja hogy működik Svájc..... kösz, h felvilágosítottad

itt azért connecttest alatt szokás elküldeni 1-2 belsőst, konkrétan ezt egyik magyar haver mondta, bár ő a zürichi irodában van, ott meg nagyobb a létszám

1100-ért? Picit, de a legjobb részen van, 2 házra van a Cseh nagykövetség. Kb mint egy kertváros, nyugis csendes hely, szép környék, 3 perc sétára meg 3 villamos és 2 busz csomópont található.

Jövőre ugyanitt 1 szinttel alattam felszabadul egy 3 v 4 szobás lakás, 2500+ rezsi. Enyémbe sincs benne a rezsi am. Elvileg itt a vízért is fizetni kell, eddig ahol laktam csak az áramért kellett.

Enyém be van amúgy rendezve, a nagyobb lakás nincs. Az is simán 1-3 ezer ha egy nagyobb lakásba kell cucc és nem riccardoról akarod guberálni a bútorokat, főleg ha költöztető is kell. Magyar srác 90 nettóért költöztet óránlént. Telekocsis buszosok is simán elkérnek 40-50et igaz az "bruttó"

This post was edited by Akizk on Sep 22 2016 01:13pm
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Sep 22 2016 01:31pm
Quote (Akizk @ Sep 22 2016 08:10pm)
de az okos megmondja, tudja hogy működik Svájc..... kösz, h felvilágosítottad

itt azért connecttest alatt szokás elküldeni 1-2 belsőst, konkrétan ezt egyik magyar haver mondta, bár ő a zürichi irodában van, ott meg nagyobb a létszám

1100-ért? Picit, de a legjobb részen van, 2 házra van a Cseh nagykövetség. Kb mint egy kertváros, nyugis csendes hely, szép környék, 3 perc sétára meg 3 villamos és 2 busz csomópont található.

Jövőre ugyanitt 1 szinttel alattam felszabadul egy 3 v 4 szobás lakás, 2500+ rezsi. Enyémbe sincs benne a rezsi am. Elvileg itt a vízért is fizetni kell, eddig ahol laktam csak az áramért kellett.

Enyém be van amúgy rendezve, a nagyobb lakás nincs. Az is simán 1-3 ezer ha egy nagyobb lakásba kell cucc és nem riccardoról akarod guberálni a bútorokat, főleg ha költöztető is kell. Magyar srác 90 nettóért költöztet óránlént. Telekocsis buszosok is simán elkérnek 40-50et igaz az "bruttó"



Itthon kb egy tizes a koltozteto orankent szoval annyira nem durva az a 90 chf
Member
Posts: 34,867
Joined: Sep 21 2006
Gold: 2,650.01
Sep 22 2016 01:33pm
Quote (anyd @ 22 Sep 2016 21:31)
Itthon kb egy tizes a koltozteto orankent szoval annyira nem durva az a 90 chf


+ adó, inkább otthon túl drága :O kurvát kapsz 10ért 1 órára, mondjuk az nem viszi fel a bútort a 7.re :D
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Sep 22 2016 01:52pm
Quote (Akizk @ 22 Sep 2016 21:33)
+ adó, inkább otthon túl drága :O kurvát kapsz 10ért 1 órára, mondjuk az nem viszi fel a bútort a 7.re :D


azert van amelyik igen, csak vmi himringyot kell hivni
Member
Posts: 34,867
Joined: Sep 21 2006
Gold: 2,650.01
Sep 22 2016 01:57pm
Quote (bazdmegmarnemtudom @ 22 Sep 2016 21:52)
azert van amelyik igen, csak vmi himringyot kell hivni


nem, mert azok gyúrnak és a gyúrós nem tudja felvinni a szekrényt a 7.re
Member
Posts: 3,820
Joined: Jan 17 2012
Gold: 6,373.20
Sep 22 2016 02:29pm
Quote (Akizk @ Sep 22 2016 08:33pm)
+ adó, inkább otthon túl drága :O kurvát kapsz 10ért 1 órára, mondjuk az nem viszi fel a bútort a 7.re :D


tudsz másról is pofázni, vagy csak svájc, kurvák meg gyúrás és pénz?
vagy csak olyankor jelensz meg, ha éppen demonstrálni kell micsoda előléptetéseket kaptál, mikor mész nyaralni ibizára vagy éppen "playboy kurvákat" baszol?
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Sep 22 2016 02:53pm
Quote (XxPiTyUkAxX @ 22 Sep 2016 22:29)
tudsz másról is pofázni, vagy csak svájc, kurvák meg gyúrás és pénz?
vagy csak olyankor jelensz meg, ha éppen demonstrálni kell micsoda előléptetéseket kaptál, mikor mész nyaralni ibizára vagy éppen "playboy kurvákat" baszol?


kokaint kihagytad
Go Back To Magyar Topic List
Prev18687888990172Next
Add Reply New Topic New Poll