d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev185868788891468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 8,212
Joined: Oct 10 2012
Gold: 206.00
Oct 24 2012 01:17pm
Quote (josheide @ Oct 24 2012 09:03pm)
Jolvan bocsi, felreertettuk egymast.


Rendben, köszönöm :)
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Oct 24 2012 01:19pm
Quote (A122 @ 24 Oct 2012 21:16)
jó de azt írtam, hogy szerveződése után 2 évvel kormányképessé vált, és ilyen rendszváltás óta nem volt


Igaz, félreértettem... Egyébként meg attól még, hogy nem volt, még lehet, pláne, hogy ez nem egy teljesen új alapokon induló párt, hanem egy mozgalom, ami az összefogást hirdeti. Még bármi lehet szerintem.
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Oct 24 2012 01:20pm
Quote (tevetava @ 24 Oct 2012 21:19)
Igaz, félreértettem... Egyébként meg attól még, hogy nem volt, még lehet, pláne, hogy ez nem egy teljesen új alapokon induló párt, hanem egy mozgalom, ami az összefogást hirdeti. Még bármi lehet szerintem.


mondjuk az mszpnel ezt a hangulatot pont a hires beszed valtotta ki es nem a politika amit folytattak imo
Member
Posts: 25,861
Joined: Mar 9 2006
Gold: Locked
Oct 24 2012 07:21pm


27:25 - őszinte pillanat
-Mi a cél?
-Győzni.

Hát ez az faszom, még itt is a hatalomvágy...


Rájöhetett volna, hogy nem ez a cél... Inkább: ezt a csődtömeg országot valahogy helyes irányba terelni, akár háttéremberként, név nélkül, csendben dolgozva. Hatalom nélkül.
Member
Posts: 31,128
Joined: May 29 2006
Gold: 22,103.11
Trader: Trusted
Oct 24 2012 10:48pm
Quote (A122 @ 25 Oct 2012 03:21)
http://www.youtube.com/watch?v=gV1yIK25sL0

27:25 - őszinte pillanat
-Mi a cél?
-Győzni.

Hát ez az faszom, még itt is a hatalomvágy...


Rájöhetett volna, hogy nem ez a cél... Inkább: ezt a csődtömeg országot valahogy helyes irányba terelni, akár háttéremberként, név nélkül, csendben dolgozva. Hatalom nélkül.


Kicsit beszűkült a látásmódod... ^^

Erről beszél. Nem ő akar győzni, hanem azt mondja, hogy "győzni akarunk" (közösen legyőzni a fideszt). Márpedig, ha tényleg le akarják váltani őket, akkor azt a választásokon kell megtenniük. Bajnai is ezt mondta gyakorlatilag. Meg a magyar emberek elég tetemes hányada is...
Member
Posts: 43,289
Joined: Mar 25 2005
Gold: 355.92
Oct 25 2012 02:40am
Quote (RRC @ Oct 24 2012 09:09pm)
az a masik kerdes, hogy le lehet majd-e oket egyaltalan valtani :D


az attól függ, hogy Brüsszelben mennyire érdekük az, hogy Vittya maradjon a szarkupac élén
Member
Posts: 25,861
Joined: Mar 9 2006
Gold: Locked
Oct 25 2012 05:51pm
Quote (RiNGiSpiLeR @ Oct 25 2012 05:48am)
Kicsit beszűkült a látásmódod... ^^

Erről beszél. Nem ő akar győzni, hanem azt mondja, hogy "győzni akarunk" (közösen legyőzni a fideszt). Márpedig, ha tényleg le akarják váltani őket, akkor azt a választásokon kell megtenniük. Bajnai is ezt mondta gyakorlatilag. Meg a magyar emberek elég tetemes hányada is...


Bajnai még év elején atv-ben azt mondta, hogy a legjobb az lenne, ha már a fideszben megtörténne egy változás és feladnák ezt a gazdaságpolitikát, mert a 2/3 birtokában még mindig jobban meg lehet fordítani a dolgokat, mint 2014-ben egy ellenzéki győzelem esetén lehetne.
Valahogy az az érzésem, hogy Gy számára valóban a győzelem a cél és ennyi. Bajnai inkább megoldást keres erre a helyzetre, hogy ez vele vagy nélküle valósul meg az neki mindegy (vagy jobban mindegy mint gyurcsánynak :D).
Member
Posts: 39,455
Joined: Jun 23 2006
Gold: 3,000.69
Nov 2 2012 05:40am
http://www.youtube.com/watch?list=PLAF7B7460CF904C3D&v=JlFS4DlZlfw&feature=player_embedded

hmhm, van benne pár demagóg rész de azért érdekes (semmi új, csak jól össze van foglalva pár gazdasági cucc)

This post was edited by My_Acc_Is_Bazur on Nov 2 2012 05:41am
Member
Posts: 17,735
Joined: Mar 6 2006
Gold: 131.02
Nov 2 2012 07:02am
Quote (A122 @ Oct 25 2012 02:21am)
http://www.youtube.com/watch?v=gV1yIK25sL0

27:25 - őszinte pillanat
-Mi a cél?
-Győzni.

Hát ez az faszom, még itt is a hatalomvágy...


Rájöhetett volna, hogy nem ez a cél... Inkább: ezt a csődtömeg országot valahogy helyes irányba terelni, akár háttéremberként, név nélkül, csendben dolgozva. Hatalom nélkül.


ez lesz a legnehezebb mivel minden pártnak megvan a maga gazdaságpolitikája és míg az 1ik felépíti a sajátját 4év alatt addig a következő lerombolja és a sajátját építi a helyére.

This post was edited by Opsilo on Nov 2 2012 07:03am
Member
Posts: 8,212
Joined: Oct 10 2012
Gold: 206.00
Nov 2 2012 09:01pm
egy FankaDeli dalszöveget adnék elemzésre, mintegy vitaindítónak:

"Kérem, ott a föld, meg kell termelni a terményt. Kapát azt
bárki tudja kezelni. Magyarországon, mindenki tudja, van egy
abszolút elhibázott szociális rendszer, amely azt támogatja, hogy
megélhetési okokból, emberek gyermekeket szüljenek. Ezzel
mindenki tisztában van."
Go Back To Magyar Topic List
Prev185868788891468Next
Add Reply New Topic New Poll