d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Beszélgessünk A Munkáról > Vita Attempt Vol Sok
Prev1789101116Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Nov 19 2014 02:23pm
Quote (Cpt_Ghost @ 19 Nov 2014 21:18)
Egy ido utan, de az nem is versenyzik, aki a szarkenegetos reszenel jar a pokernek, hanem az, aki mar szorakoztat is leginkabb.


meg ez se teljesen igaz
ismerek olyat aki csilliokat keres otthon pokerrel, es sose fogjuk meg a nevet se hallani sehol
ja es mondtam mar hogy ez a munkaja?
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Nov 19 2014 02:24pm
Quote (josheide @ Nov 19 2014 09:20pm)
Es nem is zarom ki annak a lehetoseget, hogy aki masokat ezzel kepes szorakoztatni annak a pokerjatekat tekinthetjuk akar munkanak is. De ezzel a megkozelitessel kb. barmit tekinthetunk annak, amit eleg sokan ertekelnek.


Attol, hogy meg ez szamodra nem egy megbecsult dolog, attol meg valojaban munka.

A rablason es a lopason kivul valoszinuleg akarmi munkanak szamit amivel penzt tudsz keresni, hiszen van hozzaadott erteke, meg akkor is ha az szamodra elenyeszo.
Member
Posts: 42,982
Joined: Apr 14 2006
Gold: 3,000.00
Nov 19 2014 02:26pm
az a munka amibol meg lehet elni
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 19 2014 02:26pm
Quote (jarabekg @ 19 Nov 2014 21:24)
Attol, hogy meg ez szamodra nem egy megbecsult dolog, attol meg valojaban munka.

A rablason es a lopason kivul valoszinuleg akarmi munkanak szamit amivel penzt tudsz keresni, hiszen van hozzaadott erteke, meg akkor is ha az szamodra elenyeszo.




ezt csak neked festettem

A rablast / lopast miert nem szamitod munkanak ?
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Nov 19 2014 02:29pm
Quote (josheide @ Nov 19 2014 09:26pm)
http://bitchslapmag.com/wordpress/wp-content/uploads/2013/05/08_Shit_Hitler_2000_80x60cm_ScheisseaL.jpg

ezt csak neked festettem

A rablast / lopast  miert nem szamitod munkanak ?


Mert mas szamara nem teremt erteket.

De ha tegyuk fel, te azert allsz hivatalosan is bunozonek, mert nem tudod masbol eltartani a csaladod (es ezzel szamukra erteket teremtesz), es megfogadod, hogy csak gazdag adocsaloktol lopsz, akkor miben vagy mondjuk rosszabb, mint aki kozmunkaval ~0 hozzaadott ertekkel tologat egy ures talicskat A-bol B-be, majd vissza, es mindezt teszi a becsuletes emberek penzen?


Es ha mondjuk feltesszuk, hogy a munka definicioahoz hozzatartozik, hogy a vagyon beleegyezeses alapon fog tulajdonost cserelni, akkor mondjuk a tv shoposok, akik csak elhitetik leepult nyugdijasokkal, hogy 0 hozzaadott erteku termeket vegyenek dragan, akkor az sem munka?


Akkor definiald, hogy szamodra mi a munka!

Aztan ha ezzel tisztaban vagyunk, akkor megbeszelhetjuk, hogy ki milyen munkat tart megbecsulendonek.

This post was edited by jarabekg on Nov 19 2014 02:36pm
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Nov 19 2014 02:31pm
Quote (josheide @ 19 Nov 2014 21:20)
Es nem is zarom ki annak a lehetoseget, hogy aki masokat ezzel kepes szorakoztatni annak a pokerjatekat tekinthetjuk akar munkanak is. De ezzel a megkozelitessel kb. barmit tekinthetunk annak, amit eleg sokan ertekelnek.


es miert ne tehetnenk pontosan ezt?
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 19 2014 02:33pm
Quote (jarabekg @ 19 Nov 2014 22:29)
Mert mas szamara nem teremt erteket.

De ha tegyuk fel, te azert allsz hivatalosan is bunozonek, mert nem tudod masbol eltartani a csaladod (es ezzel szamukra erteket teremtesz), es megfogadod, hogy csak gazdag adocsaloktol lopsz, akkor miben vagy mondjuk rosszabb, mint aki kozmunkaval ~0 hozzaadott ertekkel tologat egy ures talicskat A-bol B-be, majd vissza, es mindezt teszi a becsuletes emberek penzen?


Ugye csak trollkodsz?
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Nov 19 2014 02:35pm
En meg mindig nem ertem ezt az ertekteremtos reszet. A munka az munka ha penzt kap erte az ember vagy nem. Dolgozol valamin, munkat vektetsz bele es kesz. Ne ignoraljatok
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Nov 19 2014 02:37pm
Quote (CyberPunk666 @ Nov 19 2014 09:33pm)
Ugye csak trollkodsz?


Kerdesre kerdessel valaszolni?

Quote (anyd @ Nov 19 2014 09:35pm)
En meg mindig nem ertem ezt az ertekteremtos reszet. A munka az munka ha penzt kap erte az ember vagy nem. Dolgozol valamin, munkat vektetsz bele es kesz. Ne ignoraljatok


akkor megolni valakit, aztan kirabolni is munka? Idot%energiat fektettel bele, penzt kaptal erte. De tenyleg munka?

This post was edited by jarabekg on Nov 19 2014 02:39pm
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 19 2014 02:38pm
Quote (anyd @ 19 Nov 2014 21:35)
En meg mindig nem ertem ezt az ertekteremtos reszet. A munka az munka ha penzt kap erte az ember vagy nem. Dolgozol valamin, munkat vektetsz bele es kesz. Ne ignoraljatok


Szerintem penzt csinalni nem feltetlen egyenlo a munkaval.

also fun fact: a kozmunka nem szamit munkanak a munka torvenykonyve alapjan.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1789101116Next
Add Reply New Topic New Poll