d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Healthy Lifestyle
Prev1789101129Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Sep 19 2012 07:19am
Öregek felén azt mesélik, hogy az anyjuk/apjuk akkor öregedett meg (és halt meg utána 'elég gyorsan'), amikor abbahagyta a munkát, pl, hogy anyóka ha térden is, de ültette a krumplit, utolsó pillanatig kb, nem jelenti azt, hogy ennek ma is így kell lennie, de imo sokat számít, hogy valaki milyen iramban éli az életét és milyen minőségben, onnantól, hogy megszűnik a mozgás folyamatosan mert 'nincs kedve' vagy csak simán nem akar már, onnantól vegetál és azzal nem csak magának árt, hanem a környezetének is, pl a családjának aki rákényszerül, hogy kezelje/kezeltesse valahol = fizethet. Sajnos vannak szabályt erősítő kivételek, amikor olyan okok miatt kerül valaki ilyen helyzetbe, amit nem ő választott és ezekkel ugyanúgy árt a szeretteinek, de ebben az esetben nyilván nem okolhatóak.

Amúgy imo sok mindent lehet csinálni, imo a mértékletesség a lényeg meg, hogy ismerd a saját korlátaid/határaid. Más kérdés, hogy ezeket a határokat/korlátokat idővel ki tudod nyújtani, de hát ez meg jó is.
Member
Posts: 43,289
Joined: Mar 25 2005
Gold: 355.92
Sep 19 2012 07:30am
Quote (Cpt_Ghost @ Sep 19 2012 03:13pm)
ismerősöm dédapja 92 évesen még kiment kapálni
igen, ágyhoz kötve szaros pelenkával fog meghalni mindenki.


dédnagyanyám még 94 évesen is kiment kapálni, de aztán elgyengült, és ágyhoz kötve halt meg 99 évesen
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Sep 19 2012 07:32am
Conclusion: ha sokáig akarsz élni, KAPÁLJ!
Member
Posts: 45,902
Joined: Oct 8 2006
Gold: 59.00
Sep 19 2012 07:37am
Quote (Baleee @ 19 Sep 2012 14:32)
Conclusion: ha sokáig akarsz élni, KAPÁLJ!


/thread
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Sep 19 2012 07:44am
Quote (Baleee @ 19 Sep 2012 15:19)
Öregek felén azt mesélik, hogy az anyjuk/apjuk akkor öregedett meg (és halt meg utána 'elég gyorsan'), amikor abbahagyta a munkát, pl, hogy anyóka ha térden is, de ültette a krumplit, utolsó pillanatig kb, nem jelenti azt, hogy ennek ma is így kell lennie, de imo sokat számít, hogy valaki milyen iramban éli az életét és milyen minőségben, onnantól, hogy megszűnik a mozgás folyamatosan mert 'nincs kedve' vagy csak simán nem akar már, onnantól vegetál és azzal nem csak magának árt, hanem a környezetének is, pl a családjának aki rákényszerül, hogy kezelje/kezeltesse valahol = fizethet. Sajnos vannak szabályt erősítő kivételek, amikor olyan okok miatt kerül valaki ilyen helyzetbe, amit nem ő választott és ezekkel ugyanúgy árt a szeretteinek, de ebben az esetben nyilván nem okolhatóak.

Amúgy imo sok mindent lehet csinálni, imo a mértékletesség a lényeg meg, hogy ismerd a saját korlátaid/határaid. Más kérdés, hogy ezeket a határokat/korlátokat idővel ki tudod nyújtani, de hát ez meg jó is.


Ezert fogom megvenni a wowot ha nyugdijba megyek.
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Sep 19 2012 07:49am
Quote (Saenchai @ 19 Sep 2012 15:30)
dédnagyanyám még 94 évesen is kiment kapálni, de aztán elgyengült, és ágyhoz kötve halt meg 99 évesen


Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Sep 19 2012 08:32am
mindenki levan ragdva hosszu elet, az oregkor es tarsai mellett. en azert figyelek dolgokra, hogy most jol erezzem magam. akik az ilyen bekepzelt, 14 eves hulyegyerekekre jellemzo szovegeket toljak "hogy valamiben meg kell halni", "nem akarok 60-80 evesen magatehetetlenul megoregedni", etc. azok meg siman lazak gyengek, es elmagyarazzak maguknak hogy marpedig igy ez jo. pedig kurwara nem, es nagyon szar lesz neki egyszer.

en nem ertem hogyan lehet testmozgas nelkul, gyorskajan elni(_insert_ a legtobb egyeb hetkoznapi onpusztitas, alkoholizalason kivul), es jolerezni magad.

a fekvogipszben is az volt a legszarabb, hogy 3 hetig nem lehetett mozogni(meg a szekrekedes), par nap utan szo szerint faj.

a bagosokat kifejezetten gyulolom, es nem ertem miert szivjak azt a szart hogy budosek legyenek es felsor lepcso kinyirja a tudejuket.

a mekis/kfcs kajat es tarsait kulonosebben nem szeretem, de azzal legfeljebb annyi a bajom h draga, neha belefer. allandoan azon elni eleg szar lehet.

meg folytatnam de nagy hirtelen ennyi bolcsesseg is eleg, es ugysem olvassatok el.
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Sep 19 2012 08:34am
Quote (TresholdOfUniverse @ Sep 19 2012 03:32pm)
mindenki levan ragdva  hosszu elet, az oregkor es tarsai mellett. en azert figyelek dolgokra, hogy most jol erezzem magam. akik az ilyen bekepzelt, 14 eves hulyegyerekekre jellemzo szovegeket toljak "hogy valamiben meg kell halni", "nem akarok 60-80 evesen magatehetetlenul megoregedni", etc. azok meg siman lazak gyengek, es elmagyarazzak maguknak hogy marpedig igy ez jo. pedig kurwara nem, es nagyon szar lesz neki egyszer.

en nem ertem hogyan lehet testmozgas nelkul, gyorskajan elni(_insert_ a legtobb egyeb hetkoznapi onpusztitas, alkoholizalason kivul), es jolerezni magad.

a fekvogipszben is az volt a legszarabb, hogy 3 hetig nem lehetett mozogni(meg a szekrekedes), par nap utan szo szerint faj.

a bagosokat kifejezetten gyulolom, es nem ertem miert szivjak azt a szart hogy budosek legyenek es felsor lepcso kinyirja a tudejuket.

a mekis/kfcs kajat es tarsait kulonosebben nem szeretem, de azzal legfeljebb annyi a bajom h draga, neha belefer. allandoan azon elni eleg szar lehet.

meg folytatnam de nagy hirtelen ennyi bolcsesseg is eleg, es ugysem olvassatok el.


Dohanyzok a legrosszabbak, azok engem is karositanak.
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Sep 19 2012 08:42am
Quote (Karan2_Returned @ Sep 19 2012 02:34pm)
Dohanyzok a legrosszabbak, azok engem is karositanak.


*károsítanának, ha kimennék az életbe

Még szerencse, hogy a lunatikus prizmalányok nem dohányoznak
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Sep 19 2012 08:45am
Quote (TresholdOfUniverse @ 19 Sep 2012 16:32)
mindenki levan ragdva  hosszu elet, az oregkor es tarsai mellett. en azert figyelek dolgokra, hogy most jol erezzem magam. akik az ilyen bekepzelt, 14 eves hulyegyerekekre jellemzo szovegeket toljak "hogy valamiben meg kell halni", "nem akarok 60-80 evesen magatehetetlenul megoregedni", etc. azok meg siman lazak gyengek, es elmagyarazzak maguknak hogy marpedig igy ez jo. pedig kurwara nem, es nagyon szar lesz neki egyszer.

en nem ertem hogyan lehet testmozgas nelkul, gyorskajan elni(_insert_ a legtobb egyeb hetkoznapi onpusztitas, alkoholizalason kivul), es jolerezni magad.

a fekvogipszben is az volt a legszarabb, hogy 3 hetig nem lehetett mozogni(meg a szekrekedes), par nap utan szo szerint faj.

a bagosokat kifejezetten gyulolom, es nem ertem miert szivjak azt a szart hogy budosek legyenek es felsor lepcso kinyirja a tudejuket.

a mekis/kfcs kajat es tarsait kulonosebben nem szeretem, de azzal legfeljebb annyi a bajom h draga, neha belefer. allandoan azon elni eleg szar lehet.

meg folytatnam de nagy hirtelen ennyi bolcsesseg is eleg, es ugysem olvassatok el.


Amugy Magyarorszagon tenyleg nem ertem a meki es tarsai hogyan talalhattak teret maguknak.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1789101129Next
Add Reply New Topic New Poll