Quote (Baleee @ 19 Sep 2012 15:19)
Öregek felén azt mesélik, hogy az anyjuk/apjuk akkor öregedett meg (és halt meg utána 'elég gyorsan'), amikor abbahagyta a munkát, pl, hogy anyóka ha térden is, de ültette a krumplit, utolsó pillanatig kb, nem jelenti azt, hogy ennek ma is így kell lennie, de imo sokat számít, hogy valaki milyen iramban éli az életét és milyen minőségben, onnantól, hogy megszűnik a mozgás folyamatosan mert 'nincs kedve' vagy csak simán nem akar már, onnantól vegetál és azzal nem csak magának árt, hanem a környezetének is, pl a családjának aki rákényszerül, hogy kezelje/kezeltesse valahol = fizethet. Sajnos vannak szabályt erősítő kivételek, amikor olyan okok miatt kerül valaki ilyen helyzetbe, amit nem ő választott és ezekkel ugyanúgy árt a szeretteinek, de ebben az esetben nyilván nem okolhatóak.
Amúgy imo sok mindent lehet csinálni, imo a mértékletesség a lényeg meg, hogy ismerd a saját korlátaid/határaid. Más kérdés, hogy ezeket a határokat/korlátokat idővel ki tudod nyújtani, de hát ez meg jó is.
Ezert fogom megvenni a wowot ha nyugdijba megyek.