d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Hiszel Istenben?
Prev1789101131Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 4,943
Joined: Nov 24 2008
Gold: 14.37
Warn: 100%
May 29 2009 04:07pm
TL;DR
Member
Posts: 31,873
Joined: May 14 2005
Gold: 124.45
May 29 2009 04:10pm
Quote (Moonflow @ Fri, 29 May 2009, 22:06)
Hi multi!  :hello:


huha, ezzel mellényúttá
Member
Posts: 42,982
Joined: Apr 14 2006
Gold: 3,000.00
May 29 2009 04:10pm
Quote (ToldiSenior @ Fri, May 29 2009, 11:05pm)
Jó a kérdés! Ha majd lesz gyerekem (remélem lesz), akkor kiskorában kénytelen lesz abban az életformában élni, amiben én élek, és ehhez a mindennapi Szentírásolvasás, imádság, a templombajárás hozzátartozik, ezt nem tagadom. De 18 éves kor fölött már igazából nem lesz felette "hatalmam", utána azt csinál, amit akar.

De hidd el, énrám se kényszeríti már senki ezt az életformát, ha nem akarnék hinni Istenben, ha nem akarnék imádkozni, ha nem akarnék templomba járni, hát nem járnék! Jobban keresek, mint a szüleim, a saját pesti lakásomban lakom, azt csinálok, amit akarok, a szüleim, ha akarnának, sem tudnának beleszólni az életembe! Hidd el, én nagyon jól érzem magam vallásos embernek! És nem lettem pap, osztályfőnök vagyok Budán egy középsuliban, van egy tizedikes gépész osztályom. El szoktam velük menni DH-biciklizni...

Szoktak ilyen kérdéseket feltenni, hogy ha vallásos vagyok, akkor hogyhogy diablózok? Hogyhogy body-buildingezek? Hogyhogy DownHill Bike-ozok, hogyhogy maratont futok? Erre egyszerű a válasz: a vallásos ember életébe az életben minden jó beletartozik + Isten! Azért diablózok, mert szeretek játszani, mindannap megyek pár MF-kört, GF-kört, a szajrét felrakom JSP-re, alkudozom, ez nekem pihenés. Ennyi. Sportolni is szeretek. A vallásos embernek a tiltások csak arra vonatkoznak, hogy nem hazudhatok, nem lophatok, nem csalhatom meg a feleségemet, becsületesnek kell lennem, szeretnem kell a többi embert, stb. Ha kérdés van, szívesen válaszolok.


namámost ezek a nem vallálos emberekre is vonatkoznak vagy etikai vagy btk-s vonatkozásokkal
Member
Posts: 2,708
Joined: Feb 16 2008
Gold: 2,280.00
May 29 2009 04:14pm
Quote (Taszilo.^ @ Fri, May 29 2009, 11:10pm)
namámost ezek a nem vallálos emberekre is vonatkoznak vagy etikai vagy btk-s vonatkozásokkal


Igen de a vallásos embereknek ezeket Isten a Tízparancsolatban tanítja, meg az evangéliumokban Jézus tanítása is ez, és ők elsősorban ezért tartják be az etikai szabályokat, nem azért, mert a Büntető Törvénykönyv büntetésétől félnének.
Member
Posts: 42,982
Joined: Apr 14 2006
Gold: 3,000.00
May 29 2009 04:19pm
Quote (ToldiSenior @ Fri, May 29 2009, 11:14pm)
Igen de a vallásos embereknek ezeket Isten a Tízparancsolatban tanítja, meg az evangéliumokban Jézus tanítása is ez, és ők elsősorban ezért tartják be az etikai szabályokat, nem azért, mert a Büntető Törvénykönyv büntetésétől félnének.


ez rendben van, de egy törvénytisztelő, vallást nem gyakorló ember sem azért nem lop/hazudik, mert félne a büntetéstől, hanem mert belenevelődik egy olyan társadalomba, ahol ez norma (aztán, hogy a vallásnak mekkora szerepe volt ennek a normának a kialakításában, az más kérdés)
Member
Posts: 2,708
Joined: Feb 16 2008
Gold: 2,280.00
May 29 2009 04:27pm
Quote (Taszilo.^ @ Fri, May 29 2009, 11:19pm)
ez rendben van, de egy törvénytisztelő, vallást nem gyakorló ember sem azért nem lop/hazudik, mert félne a büntetéstől, hanem mert belenevelődik egy olyan társadalomba, ahol ez norma (aztán, hogy a vallásnak mekkora szerepe volt ennek a normának a kialakításában, az más kérdés)


Hát tökéletesen igazad van, mért ne lehetnének jószándékú nem hívő emberek? Vannak persze! A kereszténység valóban több, mint emberi jóság, de igazi keresztény csak jó ember lehet. Ha valaki rendszeresen jár templomba, de az életben egy csaló, egy hazudós, egy szeretet nélküli ember, az nyilván hiába jár templomba. Ilyen emberek is vannak, sajnos. De ha valaki komolyan veszi az Istenhitet, annak szakítania kell a bűnös életformával, hűségesnek kell lennie a hitveséhez, igazmondó becsületes életet kell élnie, áldozatot kell hoznia a társaiért, barátaiért, mert EZ AZ ISTEN PARANCSA!

ISTEN szigorúan megparancsolja a vallásos embereknek a szeretet gyakorlását, a megbocsátást, megtiltja a bosszúállást, megtiltja a gyűlölködést. Az ellenségeinket is szeretnünk kell, mert ez a parancs! Kemény parancs!
Member
Posts: 45,021
Joined: Jul 28 2005
Gold: 47.25
May 29 2009 04:27pm
Quote (Oberon_os @ Fri, 29 May 2009, 23:10)
huha, ezzel mellényúttá


Hajj de nagyon erted a viccet Zizi, mibaj van ma?
Member
Posts: 23,789
Joined: May 23 2006
Gold: 70,255.00
May 29 2009 04:28pm
Quote (Moonflow @ Sat, 30 May 2009, 00:27)
Hajj de nagyon erted a viccet Zizi, mibaj van ma?


biztos Réka :c
Member
Posts: 15,009
Joined: Jul 3 2008
Gold: 10.66
May 29 2009 04:28pm
Quote (ToldiSenior @ Sat, 30 May 2009, 00:05)
Jó a kérdés! Ha majd lesz gyerekem (remélem lesz), akkor kiskorában kénytelen lesz abban az életformában élni, amiben én élek, és ehhez a mindennapi Szentírásolvasás, imádság, a templombajárás hozzátartozik, ezt nem tagadom. De 18 éves kor fölött már igazából nem lesz felette "hatalmam", utána azt csinál, amit akar.

De hidd el, énrám se kényszeríti már senki ezt az életformát, ha nem akarnék hinni Istenben, ha nem akarnék imádkozni, ha nem akarnék templomba járni, hát nem járnék! Jobban keresek, mint a szüleim, a saját pesti lakásomban lakom, azt csinálok, amit akarok, a szüleim, ha akarnának, sem tudnának beleszólni az életembe! Hidd el, én nagyon jól érzem magam vallásos embernek! És nem lettem pap, osztályfőnök vagyok Budán egy középsuliban, van egy tizedikes gépész osztályom. El szoktam velük menni DH-biciklizni...

Szoktak ilyen kérdéseket feltenni, hogy ha vallásos vagyok, akkor hogyhogy diablózok? Hogyhogy body-buildingezek? Hogyhogy DownHill Bike-ozok, hogyhogy maratont futok? Erre egyszerű a válasz: a vallásos ember életébe az életben minden jó beletartozik + Isten! Azért diablózok, mert szeretek játszani, mindannap megyek pár MF-kört, GF-kört, a szajrét felrakom JSP-re, alkudozom, ez nekem pihenés. Ennyi. Sportolni is szeretek. A vallásos embernek a tiltások csak arra vonatkoznak, hogy nem hazudhatok, nem lophatok, nem csalhatom meg a feleségemet, becsületesnek kell lennem, szeretnem kell a többi embert, stb. Ha kérdés van, szívesen válaszolok.


Wáo. Kezdek lenyűgöződni :)
Köszönöm
Member
Posts: 42,982
Joined: Apr 14 2006
Gold: 3,000.00
May 29 2009 04:31pm
Quote (ToldiSenior @ Fri, May 29 2009, 11:27pm)
Hát tökéletesen igazad van, mért ne lehetnének jószándékú nem hívő emberek? Vannak persze! A kereszténység valóban több, mint emberi jóság, de igazi keresztény csak jó ember lehet. Ha valaki rendszeresen jár templomba, de az életben egy csaló, egy hazudós, egy szeretet nélküli ember, az nyilván hiába jár templomba. Ilyen emberek is vannak, sajnos. De ha valaki komolyan veszi az Istenhitet, annak szakítania kell a bűnös életformával, hűségesnek kell lennie a hitveséhez, igazmondó becsületes életet kell élnie, áldozatot kell hoznia a társaiért, barátaiért, mert EZ AZ ISTEN PARANCSA!

ISTEN szigorúan megparancsolja a vallásos embereknek a szeretet gyakorlását, a megbocsátást, megtiltja a bosszúállást, megtiltja a gyűlölködést. Az ellenségeinket is szeretnünk kell, mert ez a parancs! Kemény parancs!


na akkor most sitty-sutty témát váltok
szeretem a keresztény embereket
nem kell tőlük rosszra számítani :~)
feltételezem az osztályod sem viseltet más érzelmekkel irántad
Go Back To Magyar Topic List
Prev1789101131Next
Add Reply New Topic New Poll